Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę
Otwórz menu

Zadbaj o fonty w swojej firmie – Instrukcja Google Fonts

Cześć, jeśli prowadzisz firmę lub zajmujesz się marketingiem to w tym filmie chciałbym zwrócić Twoją uwagę na stosowanie fontów, czyli tzw. czcionek, w swoich materiałach firmowych. Pokażę Ci częste błędy, przydatne narzędzia i instrukcję doboru i pobierania odpowiedniego kroju pisma z bazy Google Fonts. Zapraszam do oglądania.

Do czego może Ci się przydać ten film?

 • Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją działalność – już na początku możesz zadbać o stosowanie jednolitych fontów na wszystkich materiałach i dokumentach – z tego filmu nauczysz się wybierać i pobierać fonty z Google Fonts.
 • Jeśli masz już stronę lub inne materiały i chcesz dostosować do nich kolejne dokumenty, np. oferty, które tworzysz sam w Wordzie – z tego filmu dowiesz się jak sprawdzić, jaki font jest użyty na stronie lub Twojej wizytówce i jak go znaleźć i pobrać – pokazuję narzędzie Font Identifier.
 • Jeśli ktoś aktualnie wykonuje dla Ciebie jakiś projekt, ale nie jesteś zadowolony z zastosowanych krojów pisma – możesz zasugerować grafikowi skorzystanie z konkretnego fontu z Google Fonts.

Treść z ekranu

 • Częste błędy w pracy z fontami na przykładzie GPJP – brak polskich znaków, zbyt duża ilość fontów, brak konsekwencji na przestrzeni czasu.
 • Sprawdzanie jaki font masz użyty na stronie – inspekcja elementu w Google Chrome.]
 • Sprawdzanie jaki font masz użyty na wizytówce – https://www.myfonts.com/WhatTheFont/
 • Przegląd Google Fonts:
  • wyszukiwarka po konkretnej nazwie fonta
  • wybór języka – Latin extended
  • wybór rodzaju kroju pisma – szeryfowe, bezszeryfowe, dekoracyjne, odręczne, stała szerokość liter
  • wybór właściwości – Font properties
  • podgląd własnego tekstu, zmiana wielkości i sposobu wyświetlania i sortowania

Jak widzisz wyszukiwanie i pobieranie fontów nie jest skomplikowane. Mam nadzieję, że ta wiedza do czegoś Ci się przyda.

Jeśli planujesz zlecenie stworzenia strony internetowej lub sklepu internetowego – zobacz moją ofertę i skontaktuj się ze mną. Moja firma od kilku lat realizuje tego typu projekty i z pewnością będziemy mogli Ci pomóc.

Jeśli wskazówki z tego filmu były dla Ciebie przydatne – daj kciuk w górę pod filmem na YouTube, a jeśli chcesz dostawać więcej tego typu porad zupełnie za darmo – zasubskrybuj mój kanał na YouTube i zapisz się na newsletter tutaj.

Zobacz także

Jak sprawdzać wyniki Google Ads w Google Analytics

Kategorie: Vlog - porady wideo, Reklama w internecie

Cześć, zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego filmu – Instrukcji Google Analytics – w tym wideo pokażę jak możesz sprawdzać wyniki kampanii Google Ads w usłudze Analytics. Zapraszam do oglądania....

Zobacz więcej

Aktualizacje WordPressa – jak i dlaczego musisz je robić

Kategorie: Strony WWW, Vlog - porady wideo

Cześć, jeśli posiadasz lub planujesz założyć stronę na WordPressie to koniecznie zapoznaj się z tematem aktualizacji tego systemu. W tym filmie powiem Ci jak i dlaczego powinieneś aktualizować swoją stronę....

Zobacz więcej

Jakie wymiary grafik stosować w social media

Kategorie: Vlog - porady wideo, Reklama w internecie

Jeśli prowadzisz profile w mediach społecznościowych – obejrzyj ten film i poznaj wymiary grafik stosowane w najpopularniejszych portalach. Zobacz też wideo jak samodzielnie tworzyć piękne grafiki do social media....

Zobacz więcej

Co to jest tryb prywatny przeglądarki i jak go używać?

Kategorie: Vlog - porady wideo, Inne filmy

Cześć, podczas współpracy z klientami przy budowie stron internetowych bardzo często konieczne jest skorzystanie z trybu prywatnego przeglądarki. Ponieważ często rodzi to problemy i nie jest jasne jak ten...

Zobacz więcej

Projekt logo – 5 wskazówek zanim kupisz

Kategorie: Vlog - porady wideo, Inne filmy

Cześć, jeśli planujesz zlecić komuś wykonanie projektu logo dla swojej firmy to w tym filmie mam dla Ciebie 5 wskazówek, dzięki którym unikniesz problemów związanych może nie tyle z...

Zobacz więcej

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamnij menu