Menu strony

Skąd wziąć zdjęcia do strony www? Darmowe banki zdjęć

Cześć, jeśli nie wiesz skąd wziąć zdjęcia na swoją stronę internetową lub bloga to w tym filmie podam ci kilka sprawdzonych źródeł z których sam często korzystam – zarówno płatnych jak i darmowych. Zapraszam do oglądania.

Najczęściej spotykane sposoby pozyskiwania zdjęć na stronę to:

  1. Przeprowadzenie własnej sesji fotograficznej – generuje to najwięcej kosztów finansowych, czasowych, organizacyjnych;
  2. Pozyskanie zdjęć od producenta wyrobu, który sprzedajesz – producenci zwykle chętnie udostępniają zdjęcia produktów dystrybutorom;
  3. Zakup lub pobranie zdjęć z tak zwanego banku zdjęć, inaczej stocka – najpopularniejszy sposób wśród firm zajmujących się tworzeniem stron oraz osób prowadzących własne blogi czy portale.

W internecie dostępnych jest wiele banków zdjęć – niektóre są płatne, inne darmowe. W tym filmie pokazuję kilka banków, z których często korzystam i które mogę polecić. Niezależnie od tego z jakiego banku zdjęć korzystasz, zawsze warto przeczytać informację na temat licencji, która zwykle jest widoczna gdzieś obok przycisku do pobierania zdjęcia. Licencja taka może zakładać, że np. musimy oznaczyć autora zdjęcia na swojej stronie.

Depositphotos – bank płatny, z którego aktualnie najczęściej korzystam. Każdy bank zdjęć działa na zasadzie wyszukiwarki – wpisujemy słowo kluczowe, które nas interesuje i przeglądamy wyniki, które możemy jeszcze dodatkowo filtrować np. po orientacji zdjęcia, wykorzystaniu wizerunku osób, itd. Przykładowo możemy wpisać słowo pies i sprawdzić co zaoferuje nam depositphotos. W przypadku moich klientów – gdy kupuję zdjęcia do strony, którą wykonuję dla klienta – proszę o przesłanie z deposit photos numeru pliku (patrz wideo).

Adobe Stock – do 2019 roku Fotolia, obecnie Adobe Stock. Kolejny płatny bank zdjęć, który można wziąć pod uwagę.

Shutterstock – przykład kolejnego płatnego banku zdjęć.

Darmowe banki zdjęć: pexels.com / freepik.com / pixabay.com / unsplash.com / freeimages.com
Wyszukiwarka Google / Grafika / Licencja – do ponownego wykorzystania (z modyfikacją)

Więcej szczegółów zobaczysz w wideo.

Jeśli dopiero planujesz założyć stronę lub bloga czy sklep internetowy – skontaktuj się ze mną. Moja firma od kilku lat realizuje tego typu projekty i z pewnością będziemy mogli Ci pomóc.

Jeśli wskazówki z tego filmu były dla Ciebie przydatne – daj kciuk w górę pod filmem, a jeśli chcesz dostawać więcej tego typu porad zupełnie za darmo – zasubskrybuj mój kanał na YouTube i zapisz się na newsletter tutaj.

Do zobaczenia w kolejnym filmie!

Odbierz darmowy ebook za zapis na newsletter

ebook jak zdobywać klientów przez internet

Zobacz także

Strona została wykonana zgodnie z założeniami i harmonogramem. Pan Artur zawsze był dostępny i szybko reagował na wysłane zapytania. Współpraca przebiegała bardzo dobrze.

Łukasz, angelnieruchomosci.pl

strony www referencje

Firma Pana Artura wykonała swoje zadanie stworzenia sklepu internetowego na ocenę celującą. Usługi były wykonywane rzetelnie, bardzo szybko i profesjonalnie. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony solidnym szkoleniem, które rozwiało moje wszystkie pytania dotyczące modernizacji strony.

Aleksander, misleadfashion.com

Więcej opinii
tworzenie stron internetowych olsztyn

Tworzenie stron internetowych

Platforma WordPress, dopasowanie do urządzeń mobilnych, prosta obsługa

Tworzenie sklepów internetowych

Wszystkie funkcje potrzebne do sprzedaży produktów online, bez abonamentu

Audyty stron

Popraw skuteczność swojej strony dzięki moim wskazówkom

Kampanie Google Ads

Reklamy w wyszukiwarce Google, remarketing, reklamy Gmail, YouTube, inne

Usługi dodatkowe

SEO, Facebook Ads, email marketing, hosting i domeny, wsparcie techniczne

Darmowe poradniki wideo

Konkretne porady na temat e-commerce, stron www i reklamy w internecie

Pobierz cennik

Pobierz teraz mój cennik
na swoją skrzynkę email