Jak wyróżnić aukcję Allegro po wyłączeniu szablonów html w 2017?

 

Cześć, w dzisiejszym filmie pokażę jak wyróżnić aukcję po wyłączeniu obsługi szablonów HTML aukcji przez serwis Allegro. Szablony, które pozwalały sprzedawcom wyróżnić się na tle konkurencji, obecnie nie są dostępne przy wystawianiu nowych aukcji, jednak nie oznacza to, że nie możemy naszych aukcji w żaden sposób wyróżnić. Zapraszam do oglądania.

Skąd w ogóle pomysł na poruszenie tego tematu? Wielu moich klientów, którym tworzyłem sklepy internetowe (często zintegrowane z allegro) na pewno skorzysta z tej porady, a dodatkowo w dalszym ciągu często pojawiają się na mojej skrzynce zapytania o zaprojektowanie szablonu aukcji, co teoretycznie nie ma już racji bytu na Allegro.

Jednak przeglądając możliwości nowego edytora aukcji, a także robiąc małe rozeznanie na Allegro, zauważyłem, że nadal można wyróżnić graficznie swoje aukcje, tylko w inny sposób niż wcześniej i dlatego właśnie powstał ten film.

Zacznijmy jednak od tego, dlaczego Allegro wyłączyło szablony HTML. Oficjalne stanowisko znalazłem na stronie magazyn.allegro.pl w artykule z grudnia 2017. Możemy w nim przeczytać, że:

„Allegro wprowadza zmiany, które ułatwią kupującym zapoznanie się z ofertą, a sprzedającym wystawianie i edycję. Od 28 listopada br. osoby posiadające konto zwykłe, przy tworzeniu oferty, korzystają z nowego edytora opisu, bez szablonów HTML. Dzięki temu na każdym urządzeniu pojawia się ten sam opis, a przeglądanie ofert staje się łatwiejsze.”

„Wprowadzane zmiany to dla sprzedających przede wszystkim szansa na poprawę jakości oferty i dostosowanie jej do oczekiwań klientów, którzy coraz chętniej robią zakupy za pomocą smartfonów. Już dziś blisko połowa ruchu na Allegro pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. Dlatego tak ważne jest stworzenie jednego standardu oferty, który jest przede wszystkim czytelny i użyteczny dla klientów korzystających z urządzeń mobilnych”

Mamy też informację gdzie będzie jeszcze obecny stary edytor i tak dalej – link do artykułu zostawiam w opisie filmu:

https://magazyn.allegro.pl/24208-wystawianie-przedmiotow-na-allegro-staje-sie-jeszcze-prostsze

A teraz zobaczmy jak poradziło sobie z tym fantem kilka firm. Opisy aukcji, które zaprezentuję są wykonane w nowym edytorze, a założę się, że nie powiesz, że nie wyróżniają danej firmy na tle konkurencji? Zobaczmy.

  1. http://allegro.pl/ona-spray-neutralizator-zapachow-g-r-a-t-i-s-i6573468033.html
  2. http://allegro.pl/elektryczna-ostrzalka-do-nozy-nozyczek-camry-4469-i7051886746.html
  3. http://allegro.pl/4x-firestone-roadhawk-195-65r15-91h-i7025885234.html

Jak widzisz aukcje te nadal wyglądają ładnie, są na nich grafiki wyróżniające danego sprzedawcę. Czym więc różni się to od starych szablonów html?

Tym, że grafiki, które wyświetlają się w szablonie aukcji kiedyś mogły być pobierane z zewnętrznego serwera i ułożone w dowolny sposób przez kod html wklejany do edytora allegro, natomiast teraz grafika, która ma być wykorzystana w opisie aukcji musi być najpierw dodana do galerii danego przedmiotu. Następnie grafikę taką możemy ułożyć w opisie aukcji według modułów, które udostępnia nowy edytor allegro. Pozwala on między innymi dodać zdjęcie na całą szerokość, podzielić treść na kolumny i dodawać zdjęcia naprzemiennie z tekstami.

Co więc jest nam potrzebne, żeby wyróżnić się opisem na Allegro? Jedna lub kilka grafik ogólnych prezentujących naszą firmę, a nie konkretnie produkt, które będziemy dodawać do każdej aukcji do galerii i następnie umieszczać jako pierwsze zdjęcie lub któreś w dalszej kolejności. Pozwoli to przepleść opis produktu grafikami, które wyróżnią nas jako firmę.

Jeśli chcesz dostosować swoje aukcje do nowego edytora allegro i potrzebujesz grafik, które wyróżnią Twoją firmę, a być może myślisz również o założeniu sklepu internetowego, który będzie zintegrowany z Allegro, to skontaktuj się ze mną przez stronę www.arturkosinski.pl – od kilku lat moja firma realizuje tego typu usługi i z pewnością będziemy w stanie Ci pomóc.

Jeśli ta informacja była dla Ciebie przydatna – daj kciuk w górę pod filmem, a jeśli chcesz dostawać więcej tego typu porad zupełnie za darmo – zasubskrybuj mój kanał i zapisz się na newsletter poniżej.

A jakie Ty masz doświadczenia z nowym edytorem opisu aukcji Allegro? Podziel się w komentarzu do filmu na YouTube.

Do usłyszenia w kolejnym filmie!

Odbierz darmowy ebook

ebook jak zdobywać klientów przez internet

Ekspresowy przewodnik dla właścicieli firm i pracowników działów marketingu.

Zapisz się na mój newsletter, aby otrzymać ebook za darmo.