Menu strony

Jak sprawdzić czy Twoja strona jest responsywna?

Jeśli posiadasz stronę www lub planujesz zlecić jej stworzenie – upewnij się, że jest / będzie ona responsywna. Z tego filmu dowiesz się co to znaczy, jak to sprawdzić i dlaczego to takie istotne.

Linki do emulatorów przedstawionych w filmie:


Cześć, jeśli zlecałeś kiedyś (lub planujesz zlecić) wykonanie strony internetowej to zapewne spotkałeś lub spotkasz się z terminem responsywności strony lub inaczej RWD, czy responsive web deisgn. Z tego filmu dowiesz się co to jest i jak sprawdzić, czy Twoja strona jest responsywna oraz dlaczego to jest takie ważne. Zapraszam do oglądania.

Co to jest responsywność

Responsywność strony internetowej polega na dostosowaniu grafiki szablonu do rozmiaru wyświetlacza, na którym strona jest prezentowana. Oznacza to, że strona, która jest responsywna będzie dobrze wyświetlać się na każdym urządzeniu – komputerze, tablecie, czy smartfonie, bez konieczności jej powiększania czy przesuwania na boki, aby przeczytać treść. 

Obecnie każda nowo tworzona strona internetowa powinna być responsywna. Ułatwi to użytkownikom mobilnym poruszanie się po niej, będzie też miało wpływ na pozycjonowanie strony w wyszukiwarce jako jeden z istotnych czynników rankingowych. 

Jeśli więc zależy Ci na wynikach w Google oraz ułatwieniu życia użytkownikom mobilnym – upewnij się, że Twoja strona jest lub będzie responsywna.

Jak sprawdzić czy Twoja strona jest responsywna

Jeśli już masz stronę internetową, to warto sprawdzić czy jest ona responsywna. Oczywiście byłoby ciężko fizycznie sprawdzić na każdym rodzaju tabletu czy telefonu, czy strona wyświetla się poprawnie, ale jest kilka darmowych i szybkich sposobów na sprawdzenie tego online.

Najprostszym sposobem jest – będąc na otwartej stronie – zwężenie okna przeglądarki do szerokości kilku centymetrów. Jeśli po takim zwężeniu zauważasz, że treść strony zmienia się tak by dostosować się do bieżącej szerokości, to Twoja strona jest responsywna. Jeśli natomiast podczas zwężania treść stoi w miejscu i musisz przesuwać ją dolnym suwakiem na boki, aby zobaczyć całą treść to jest duża szansa, że Twoja strona nie jest responsywna i będzie się ją ciężko oglądać na urządzeniach mobilnych.

Kolejnym sposobem na sprawdzenie responsywności strony są tak zwane emulatory online. Nie jest to idealne rozwiązanie i może wykazywać różnice między realnymi urządzeniami, które emuluje, jednak poglądowo warto z takiego narzędzia skorzystać. Emulator możesz znaleźć w Google np. Wpisując rwd emulator online lub skorzystaj z linków umieszczonych na początku artykułu. Na tego typu stronach zwykle musimy wpisać adres naszej strony, często też możemy wybrać konkretne urządzenie, na którym chcemy podejrzeć stronę.

Nic jednak nie zastąpi najlepszego sposobu, czyli sprawdzenia swojej strony internetowej na własnym telefonie / tablecie oraz na urządzeniach znajomych. Wtedy możemy mieć całkowitą pewność, że strona jest responsywna i z jej przeglądaniem nie będzie problemów. Jeśli strona wyświetla się poprawnie na Twoim telefonie to z bardzo dużym prawdopodobieństwem będzie się wyświetlać poprawnie na większości urządzeń.

Co zrobić jeśli Twoja strona nie jest responsywna?

Są dwa rozwiązania – można dorobić tą funkcjonalność do obecnej strony lub zbudować stronę od nowa, odświeżając przy okazji szatę graficzną, jeśli ta ma już swoje lata i dostosować się do aktualnych standardów graficznych i użytkowych.

Jeśli Twoja strona nie jest responsywna i chciałbyś to zmienić lub planujesz stworzenie zupełnie nowej strony internetowej i poszukujesz rzetelnej firmy, która wykona dla Ciebie taką usługę – skontaktuj się ze mną – moja firma od wielu lat realizuje strony i sklepy internetowe i na pewno będziemy w stanie Ci pomóc.

To już wszystko, co chciałem przedstawić w tym artykule. Jeśli te wskazówki były dla Ciebie przydatne – daj kciuk w górę pod filmem, a jeśli chcesz dostawać więcej tego typu porad zupełnie za darmo – zasubskrybuj mój kanał na YouTube i zapisz się na newsletter.

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat responsywności – napisz komentarz pod filmem na YouTube.

Do zobaczenia w kolejnym filmie!

Odbierz darmowy ebook za zapis na newsletter

ebook jak zdobywać klientów przez internet

Zobacz także

Strona została wykonana zgodnie z założeniami i harmonogramem. Pan Artur zawsze był dostępny i szybko reagował na wysłane zapytania. Współpraca przebiegała bardzo dobrze.

Łukasz, angelnieruchomosci.pl

referencje-artur-kosinski-strony-www

Nasza firma współpracuje z Arturem Kosińskim stale od 2013 roku. Przedmiotem naszej współpracy są między innymi kilka stron internetowych, sklep internetowy, projekty graficzne (…). Wykonywane zlecenia zawsze są zgodne z naszymi oczekiwaniami, w pełni profesjonalne i oddawane w ustalonym terminie.

Jakub, mzpack.pl

Więcej opinii
tworzenie stron internetowych olsztyn

Tworzenie stron internetowych

Platforma WordPress, dopasowanie do urządzeń mobilnych, prosta obsługa

Tworzenie sklepów internetowych

Wszystkie funkcje potrzebne do sprzedaży produktów online, bez abonamentu

Audyty stron

Popraw skuteczność swojej strony dzięki moim wskazówkom

Kampanie Google Ads

Reklamy w wyszukiwarce Google, remarketing, reklamy Gmail, YouTube, inne

Usługi dodatkowe

SEO, Facebook Ads, email marketing, hosting i domeny, wsparcie techniczne

Darmowe poradniki wideo

Konkretne porady na temat e-commerce, stron www i reklamy w internecie

Pobierz cennik

Pobierz teraz mój cennik
na swoją skrzynkę email