⚠️ Sprawdź mój kurs audio – Podstawy zdobywania klientów przez internet. ⚠️

Google Partner arturkosinski.pl
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę
Otwórz menu

Jak sprawdzić czy Twoja strona jest responsywna?

Jeśli posiadasz stronę www lub planujesz zlecić jej stworzenie – upewnij się, że jest / będzie ona responsywna. Z tego filmu dowiesz się co to znaczy, jak to sprawdzić i dlaczego to takie istotne.

Linki do emulatorów przedstawionych w filmie:


Test responsywności strony

Cześć, jeśli zlecałeś kiedyś (lub planujesz zlecić) wykonanie strony internetowej to zapewne spotkałeś lub spotkasz się z terminem responsywności strony lub inaczej RWD, czy responsive web deisgn. Z tego filmu dowiesz się co to jest i jak sprawdzić, czy Twoja strona jest responsywna oraz dlaczego to jest takie ważne. Zapraszam do oglądania.

Co to jest responsywność

Responsywność strony internetowej polega na dostosowaniu grafiki szablonu do rozmiaru wyświetlacza, na którym strona jest prezentowana. Oznacza to, że strona, która jest responsywna będzie dobrze wyświetlać się na każdym urządzeniu – komputerze, tablecie, czy smartfonie, bez konieczności jej powiększania czy przesuwania na boki, aby przeczytać treść. 

Obecnie każda nowo tworzona strona internetowa powinna być responsywna. Ułatwi to użytkownikom mobilnym poruszanie się po niej, będzie też miało wpływ na pozycjonowanie strony w wyszukiwarce jako jeden z istotnych czynników rankingowych. 

Jeśli więc zależy Ci na wynikach w Google oraz ułatwieniu życia użytkownikom mobilnym – upewnij się, że Twoja strona jest lub będzie responsywna.

Jak sprawdzić czy Twoja strona jest responsywna

Jeśli już masz stronę internetową, to warto sprawdzić czy jest ona responsywna – wykonać test reposnywności strony. Oczywiście byłoby ciężko fizycznie sprawdzić na każdym rodzaju tabletu czy telefonu, czy strona wyświetla się poprawnie, ale jest kilka darmowych i szybkich sposobów na sprawdzenie tego online.

Najprostszym sposobem jest – będąc na otwartej stronie – zwężenie okna przeglądarki do szerokości kilku centymetrów. Jeśli po takim zwężeniu zauważasz, że treść strony zmienia się tak by dostosować się do bieżącej szerokości, to Twoja strona jest responsywna. Jeśli natomiast podczas zwężania treść stoi w miejscu i musisz przesuwać ją dolnym suwakiem na boki, aby zobaczyć całą treść to jest duża szansa, że Twoja strona nie jest responsywna i będzie się ją ciężko oglądać na urządzeniach mobilnych.

Kolejnym sposobem na test responsywności strony są tak zwane emulatory online. Nie jest to idealne rozwiązanie i może wykazywać różnice między realnymi urządzeniami, które emuluje, jednak poglądowo warto z takiego narzędzia skorzystać. Emulator możesz znaleźć w Google np. Wpisując rwd emulator online lub skorzystaj z linków umieszczonych na początku artykułu. Na tego typu stronach zwykle musimy wpisać adres naszej strony, często też możemy wybrać konkretne urządzenie, na którym chcemy podejrzeć stronę.

Nic jednak nie zastąpi najlepszego sposobu, czyli sprawdzenia swojej strony internetowej na własnym telefonie / tablecie oraz na urządzeniach znajomych. Wtedy możemy mieć całkowitą pewność, że strona jest responsywna i z jej przeglądaniem nie będzie problemów. Jeśli strona wyświetla się poprawnie na Twoim telefonie to z bardzo dużym prawdopodobieństwem będzie się wyświetlać poprawnie na większości urządzeń.

Co zrobić jeśli Twoja strona nie jest responsywna?

Są dwa rozwiązania – można dorobić tą funkcjonalność do obecnej strony lub zbudować stronę od nowa, odświeżając przy okazji szatę graficzną, jeśli ta ma już swoje lata i dostosować się do aktualnych standardów graficznych i użytkowych.

Jeśli Twoja strona nie jest responsywna i chciałbyś to zmienić lub planujesz stworzenie zupełnie nowej strony internetowej i poszukujesz rzetelnej firmy, która wykona dla Ciebie taką usługę – skontaktuj się ze mną – moja firma od wielu lat realizuje strony i sklepy internetowe i na pewno będziemy w stanie Ci pomóc.

To już wszystko, co chciałem przedstawić w tym artykule. Jeśli te wskazówki były dla Ciebie przydatne – daj kciuk w górę pod filmem, a jeśli chcesz dostawać więcej tego typu porad zupełnie za darmo – zasubskrybuj mój kanał na YouTube i zapisz się na newsletter.

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat responsywności – napisz komentarz pod filmem na YouTube.

Do zobaczenia w kolejnym filmie!

Zobacz także

Domeny za 0zł – czy to się opłaca?

Kategorie: Strony WWW, Vlog - porady wideo, E-commerce, Reklama w internecie, Inne filmy

 Cześć, jeśli planujesz założenie strony internetowej to prędzej czy później natkniesz się na temat rejestracji domeny. Zobaczysz wtedy, że ile firm sprzedających domeny, tyle promocji i cen. W...

Zobacz więcej

Zwiększ skuteczność swojej strony z Hotjar

Kategorie: Strony WWW, Vlog - porady wideo, E-commerce, Reklama w internecie, Inne filmy

Cześć, jeśli posiadasz już stronę internetową, to prawdopodobnie zależy Ci na tym, by była ona jak najbardziej skuteczna, czyli generowała jak najwięcej konwersji  w postaci sprzedaży bądź zapytań od...

Zobacz więcej

Uwaga na podejrzane smsy o przedłużeniu domeny

Kategorie: Strony WWW, Vlog - porady wideo, E-commerce, Inne filmy

 W tym filmie chciałbym podpowiedzieć Ci co zrobić kiedy jako właściciel strony internetowej dostałeś sms z informacją, że kończy się okres abonamentowy Twojej domeny lub serwera, podczas gdy...

Zobacz więcej

Zakup strony www – krok po kroku

Kategorie: Strony WWW, Vlog - porady wideo

 Cześć, jeśli planujesz założyć stronę internetową to z tego filmu dowiesz się czego możesz się spodziewać w trakcie współpracy z wybranym przez Ciebie wykonawcą oraz jak to wszystko...

Zobacz więcej

Jak zarejestrować własną domenę internetową – aktualizacja 2019

Kategorie: Strony WWW, Vlog - porady wideo, E-commerce, Inne filmy

Cześć, w tym filmie pokażę Ci jak samodzielnie zarejestrować własną domenę internetową. Jest to aktualizacja filmu, który umieściłem na moim kanale w 2014 roku, skorzystamy z usług tego samego operatora,...

Zobacz więcej

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamnij menu