⚠️ Sprawdź mój kurs audio – Podstawy zdobywania klientów przez internet. ⚠️

Google Partner arturkosinski.pl
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę
Otwórz menu

Jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronie www?

 

Cześć, w tym filmie opowiem o tym jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronie lub sklepie internetowym. Najczęściej prowadzeniem stron internetowych lub sklepów zajmują się sami właściciele i to głównie dla nich jest to wideo. Zastosowanie wskazówek z tego filmu z pewnością oszczędzi nerwów wielu osobom przeglądającym wasze strony, a wam pozwoli być lepiej widocznym w wyszukiwarce Google.

Osoby, które zarządzają stronami internetowymi, tzn. np. dodają aktualności, nowe produkty do sklepu internetowego, aktualizują galerie na stronach firmowych, popełniają często istotny błąd, który negatywnie wpływa na doświadczenia użytkownika z korzystania z takiej strony.

Tym błędem jest publikowanie na stronie zdjęć bezpośrednio pobranych z aparatu lub telefonu. Zdjęcia takie zwykle ważą bardzo dużo – nawet kilka megabajtów, mają też wymiary rzędu 4000×3000 pikseli, co na ekrany monitora (typowy laptop ma rozdzielczość 1366×768 pikseli) jest kilka razy za duże. Nie dość, że takie zdjęcie długo się ładuje, to jeszcze (w zależności od sposobu wyświetlania galerii na stronie) jest albo przeskalowane by wypełnić cały ekran, czyli jego wielkość zupełnie nie jest wykorzystywana, albo musimy je przesuwać na boki i w dół, aby obejrzeć kolejne jego fragmenty.

W efekcie przeglądając galerię, która składa się z kilkunastu takich zdjęć – szczególnie na słabszym internecie mobilnym, gdy na załadowanie każdego zdjęcia trzeba długo czekać – użytkownik najprawdopodobniej opuści stronę przy 2-3 zdjęciu, a my tracimy potencjalnego klienta.

Jak przyspieszyć ładowanie zdjęć na stronie?

  1. Po pierwsze – Jeśli zdjęcia otrzymujemy od fotografa – prośmy go o dodatkową paczkę z plikami dostosowanymi do strony www, tzn. tak by waga zdjęcia nie przekraczała 200-300kb – generalnie im mniej tym lepiej – warto znaleźć kompromis między wagą zdjęcia a czytelnością.
  2. Po drugie – Jeśli zdjęcia dodajemy na stronę bardzo często i wykonujemy je samodzielnie oraz mamy możliwość ustawić w aparacie docelową wielkość pliku – ustawmy ją np. na wielkość zbliżoną do typowej rozdzielczości monitora laptopa. Wówczas już zdjęcia pobrane z aparatu będą lepiej zoptymalizowane do wyświetlania na stronie, choć nie będzie to jeszcze rozwiązanie idealne.
  3. Po trzecie – jeśli mamy odrobinę czasu i chęci – powinniśmy ręcznie dostosowywać wielkość zdjęć przed wrzuceniem na stronę. Najlepiej jest zrobić to w programie graficznym typu Photoshop, jednak jeśli nie mamy możliwości z niego skorzystać, możemy wykorzystać darmowe narzędzia online do zmniejszania wielkości obrazków. Wiele takich narzędzi znajdziesz w Google wpisując hasło np. image resize. W filmie pokazuję na praktycznym przykładzie jak zmienić zdjęcie z wykorzystaniem narzędzia zmniejszacz.pl.

Poza informacjami na temat wagi i rozmiaru zdjęć mam jeszcze kilka wskazówek odnośnie ich dodawania – warto nadawać zdjęciom indywidualne nazwy i zawierać w tych nazwach to, co dane zdjęcie przedstawia. Z punktu widzenia wyszukiwarki Google jesteśmy wtedy postrzegani lepiej, niż gdyby zdjęcie nazywało się np. IMG_1200.jpg. Często wyniki wyszukiwania pokazują sekcję ze zdjęciami i poprawne nazywanie zdjęć zwiększa nasze szanse na pojawienie się w tej sekcji. Dodatkowo w nazwie nie powinny być używane wielkie litery, polskie znaki oraz spacje – te możemy zastąpić myślnikami.

Jeśli chodzi o rozszerzenie pliku to w przypadku galerii zdjęć na strony www najlepiej jest dodawać pliki z rozszerzeniem JPG. Inne rozszerzenia, takie jak bmp, tif, gif czy png – w tym wypadku lepiej sobie darować.

Mam nadzieję, że ten filmik był dla Ciebie przydatny i dzięki temu galerie na Twojej stronie będą lepiej zoptymalizowane. A jeśli dopiero planujesz założenie strony czy sklepu, to koniecznie zapoznaj się z moją ofertą tworzenia stron www i tworzenia sklepów internetowych.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych filmach zasubskrybuj mój kanał na YouTube oraz zapisz się na mój newsletter. Jeśli potrzebujesz strony internetowej, sklepu internetowego lub innej usługi którą mam ofercie – skontaktuj się ze mną.

Do zobaczenia w kolejnym filmie!

Zobacz także

Jak zarejestrować własną domenę internetową – aktualizacja 2019

Kategorie: Strony WWW, Vlog - porady wideo, E-commerce, Inne filmy

Cześć, w tym filmie pokażę Ci jak samodzielnie zarejestrować własną domenę internetową. Jest to aktualizacja filmu, który umieściłem na moim kanale w 2014 roku, skorzystamy z usług tego samego operatora,...

Zobacz więcej

Domeny za 0zł – czy to się opłaca?

Kategorie: Strony WWW, Vlog - porady wideo, E-commerce, Reklama w internecie, Inne filmy

 Cześć, jeśli planujesz założenie strony internetowej to prędzej czy później natkniesz się na temat rejestracji domeny. Zobaczysz wtedy, że ile firm sprzedających domeny, tyle promocji i cen. W...

Zobacz więcej

Uwaga na podejrzane smsy o przedłużeniu domeny

Kategorie: Strony WWW, Vlog - porady wideo, E-commerce, Inne filmy

 W tym filmie chciałbym podpowiedzieć Ci co zrobić kiedy jako właściciel strony internetowej dostałeś sms z informacją, że kończy się okres abonamentowy Twojej domeny lub serwera, podczas gdy...

Zobacz więcej

Jak sprawdzić czy Twoja strona jest responsywna?

Kategorie: Strony WWW, Vlog - porady wideo

 Jeśli posiadasz stronę www lub planujesz zlecić jej stworzenie – upewnij się, że jest / będzie ona responsywna. Z tego filmu dowiesz się co to znaczy, jak to...

Zobacz więcej

Zakup strony www – krok po kroku

Kategorie: Strony WWW, Vlog - porady wideo

 Cześć, jeśli planujesz założyć stronę internetową to z tego filmu dowiesz się czego możesz się spodziewać w trakcie współpracy z wybranym przez Ciebie wykonawcą oraz jak to wszystko...

Zobacz więcej

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamnij menu