Menu strony

Co to jest tryb prywatny przeglądarki i jak go używać?

Cześć, podczas współpracy z klientami przy budowie stron internetowych bardzo często konieczne jest skorzystanie z trybu prywatnego przeglądarki. Ponieważ często rodzi to problemy i nie jest jasne jak ten tryb włączyć na komputerze czy urządzeniu mobilnym, w tym filmie chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości. Zapraszam do oglądania.

Tryb prywatny przeglądarki, zwany także trybem incognito to – cytując Wikipedię – “funkcja pozwalająca na przeglądanie Internetu bez zapisywania odwiedzonych stron w lokalnej historii przeglądarki oraz bez zapisywania śladu w plikach ‘cookies’.” Czyli mówiąc w skrócie – jeśli chcesz chodzić po internecie i nie chcesz żeby ta historia została zapisana w przeglądarce – korzystasz z trybu incognito.

A jak to się ma do mojej branży i współpracy z klientami podczas budowy stron? W trakcie tworzenia strony internetowej często nanosimy na nią poprawki. Niestety często te poprawki nie są widoczne od razu, bo klient ma w swojej przeglądarce zapisaną poprzednią wersję strony (w pamięci podręcznej). Najprostszym rozwiązaniem, aby widzieć wszystkie zmiany od razu, jest odpalenie strony w trybie prywatnym przegądarki. Wtedy mamy pewność, że widzimy taką wersję strony, jaka aktualnie jest umieszczona na serwerze.

Jak włączyć tryb prywatny przeglądarki?

Przejdźmy teraz do ekranu komputera, telefonu i tabletu, pokażę Ci jak uruchamiać tryb prywatny.

[Nagranie z ekranu – zobacz wideo powyżej]

Jesteśmy na komputerze Mac z przeglądarką Firefox, jednak zasada działania jest taka sama na wszystkich komputerach i przeglądarkach.

Jesteśmy teraz na iPadzie oraz iPhonie z przeglądarką Chrome, jednak tu również zasada działania jest podobna na różnych urządzeniach i przeglądarkach.

[Koniec ekranu]

No cóż, to by było wszystko w temacie uruchamiania trybu prywatnego w przeglądarce. Jak widzisz jest to bardzo proste. Wspominałem, że tryb prywatny wykorzystuję często podczas budowy strony internetowej dla moich klientów.

Jeśli i Ty planujesz zlecenie stworzenia strony internetowej lub sklepu internetowego – zobacz moją ofertę tutaj. Moja firma od kilku lat realizuje tego typu projekty i z pewnością będziemy mogli Ci pomóc.

Jeśli wskazówki z tego filmu były dla Ciebie przydatne – daj kciuk w górę pod filmem, a jeśli chcesz dostawać więcej tego typu porad zupełnie za darmo – zasubskrybuj mój kanał na YouTube i zapisz się na newsletter tutaj.

Do zobaczenia w kolejnym filmie!

Odbierz darmowy ebook za zapis na newsletter

ebook jak zdobywać klientów przez internet

Zobacz także

Strona została wykonana zgodnie z założeniami i harmonogramem. Pan Artur zawsze był dostępny i szybko reagował na wysłane zapytania. Współpraca przebiegała bardzo dobrze.

Łukasz, angelnieruchomosci.pl

referencje-artur-kosinski-strony-www

Nasza firma współpracuje z Arturem Kosińskim stale od 2013 roku. Przedmiotem naszej współpracy są między innymi kilka stron internetowych, sklep internetowy, projekty graficzne (…). Wykonywane zlecenia zawsze są zgodne z naszymi oczekiwaniami, w pełni profesjonalne i oddawane w ustalonym terminie.

Jakub, mzpack.pl

Więcej opinii
tworzenie stron internetowych olsztyn

Tworzenie stron internetowych

Platforma WordPress, dopasowanie do urządzeń mobilnych, prosta obsługa

Tworzenie sklepów internetowych

Wszystkie funkcje potrzebne do sprzedaży produktów online, bez abonamentu

Audyty stron

Popraw skuteczność swojej strony dzięki moim wskazówkom

Kampanie Google Ads

Reklamy w wyszukiwarce Google, remarketing, reklamy Gmail, YouTube, inne

Usługi dodatkowe

SEO, Facebook Ads, email marketing, hosting i domeny, wsparcie techniczne

Darmowe poradniki wideo

Konkretne porady na temat e-commerce, stron www i reklamy w internecie

Pobierz cennik

Pobierz teraz mój cennik
na swoją skrzynkę email