Google Partner arturkosinski.pl
Wycena online
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Przebudowa dużego sklepu internetowego i zwiększenie ruchu z 200 do 1500 użytkowników tygodniowo

W ramach współpracy z jedną z firm z branży metalowej wykonałem przebudowę sklepu internetowego zawierającego kilkaset produktów – z przestarzałego i niedopracowanego systemu Prestashop 1.6 na nowoczesny, szybki i bezproblemowy WordPress WooCommerce.

Następnie zająłem się przeprowadzeniem długoterminowej, kompleksowej kampanii reklamowej w internecie, na którą złożyły się takie działania jak:

Poniższy wykres Google Analytics obrazuje przebieg kampanii reklamowej.

06 01

Przed przebudową sklepu i zaraz po niej (czerwiec 2020) liczba użytkowników utrzymywała się na poziomie około 200 – 300 tygodniowo. W okolicach lipca 2020 została uruchomiona kampania Google Ads oraz pozycjonowanie strony. W efekcie tych działań liczba użytkowników na stronie zwiększyła się do 800 – 900 tygodniowo i utrzymywała się na stabilnym poziomie przez klika miesięcy.

W grudniu 2020 została dodana kampania Facebook Ads, dzięki której ruch na stronie zwiększył się do 1200 – 1500 tygodniowo.

Istotne w procesie reklamowym (zarówno Google Ads jak i Facebook Ads) jest stałe nadzorowanie konta reklamowego, bieżące reagowanie na ewentualne problemy, błędy, rekomendacje systemowe, działania konkurencji, zmiany w wyniku optymalizacji kampanii, ogólna analiza kampanii i budżetu.

06 02

Powyższy fragment tabeli z programu do monitorowania pozycji w Google webpozycja.pl pokazuje, że firma wyświetla się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania na najważniejsze frazy związane ze swoim biznesem. Najważniejsze frazy monitorowane są codziennie, a w przypadku ewentualnych wahań pozycji podejmowane są szybkie działania naprawcze.

Aby utrzymywać wysokie pozycje w wyszukiwarce i budować widoczność na kolejne, niezbędne jest stałe monitorowanie strony, bieżąca optymalizacja i rozbudowa strony oraz pozyskiwanie linków do strony (link building). Wśród wielu programów do cyklicznej oceny kondycji strony najczęściej korzystam z narzędzia ahrefs.com, gdzie witryna klienta utrzymuje doskonałe wyniki optymalizacji, a w razie ewentualnych spadków jest szybko korygowana.

06 03

Chcesz osiągać podobne wyniki?

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Wieloletnia dominacja w TOP 3 Google na kluczowe dla firmy frazy ogólnopolskie

Kategorie: Efekty stałej współpracy

Od 2015 roku współpracuję z jedną z firm z branży pośrednictwa pracy w zakresie budowy i pozycjonowania stron oraz innych usług...

Odbudowa widoczności w Google oraz wyjątkowo skuteczna kampania Google Ads dla sklepu internetowego

Kategorie: Efekty stałej współpracy

Dla jednego z klientów – firmy z branży motoryzacyjnej działającej w e-commerce – od 2021 roku wykonuję kompleksowe działania...

Potężny wzrost ruchu z Google w wyniku kilkuletniego pozycjonowania strony

Kategorie: Efekty stałej współpracy

Od 2019 roku współpracuję z jedną z firm z branży medycznej w zakresie optymalizacji i pozycjonowania strony w wyszukiwarce....

700% więcej ruchu z Google po roku pozycjonowania strony – case study

Kategorie: Efekty stałej współpracy Reklama w internecie

 Cześć, jeśli chcesz zobaczyć jakie realne efekty przynosi pozycjonowanie strony to zapraszam cię do obejrzenia tego krótkiego case...

Czytaj więcej

Obniżenie średniego CPC w Google Ads o 50% dzięki optymalizacji kampanii

Kategorie: Efekty stałej współpracy

Dla jednego z biur projektowych wykonałem audyt i kompleksową optymalizację konta Google Ads po poprzednim wykonawcy oraz zajmuję się stałą obsługą kampanii reklamowej...

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu