Google Partner arturkosinski.pl
Wycena online
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Odbudowa widoczności w Google oraz wyjątkowo skuteczna kampania Google Ads dla sklepu internetowego

Dla jednego z klientów – firmy z branży motoryzacyjnej działającej w e-commerce – od 2021 roku wykonuję kompleksowe działania mające na celu:

  • odbudowę widoczności w wynikach wyszukiwania Google, które wcześniej spadły po zmianie platformy sklepu internetowego
  • szeroko zakrojoną kampanię Google Ads
  • remarketing Facebook Ads
  • usprawnienia techniczne w sklepie internetowym Prestashop

Widoczność w Google (SEO)

W momencie rozpoczęcia współpracy (październik 2021) wykres widoczności Senuto wyglądał następująco:

01 01

Strona systematycznie od kilku miesięcy spadała w wynikach wyszukiwania Google (z ilości ponad 400 fraz w Top 50 do ponad 100). Było to efektem przebudowy sklepu na nową platformę bez odpowiedniej optymalizacji SEO.

Po naprawie krytycznych błędów oraz ustaleniu długofalowej strategii budowy widoczności w Google wykres zaczął wzrastać:

01 02 1

Po kolejnych kilku miesiącach wykres sukcesywnie rośnie.

Zrzut ekranu 2022 09 15 o 11.32.11

W ramach współpracy nad widocznością SEO zajmujemy się rozbudową contentu na sklepie internetowym, pozyskiwaniem linków zewnętrznych i wewnętrznych oraz bieżącą optymalizacją serwisu. Dowiedz się więcej o pozycjonowaniu stron.

Google Ads

Kolejną usługą realizowaną dla tego klienta jest szeroko zakrojona kampania Google Ads, obejmująca m.in. reklamy w wynikach wyszukiwania, sieci reklamowej, reklamy zagraniczne, produktowe, YouTube, itd.

Na szczególną uwagę zasługuje świetnie działająca kampania reklam w sieci wyszukiwania, która generuje znaczne przychody. Na poniższym zestawieniu widoczne są wydatki na kampanię (ok. 10.000zł) oraz wartość konwersji (przychody e-commerce zmierzone w Google Analytics) na poziomie ok. 220.000 zł. ROAS około 22.

01 03

Inne usługi

W ramach stałej współpracy wykonuję także inne usługi, takie jak kampanie remarketingowe na Facebooku, usprawnienia techniczne na sklepie internetowym, itd.

Jesteś zainteresowany podobnymi działaniami? Skontaktuj się ze mną.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Kompleksowa obsługa marketingu online obiektu turystycznego

Kategorie: Efekty stałej współpracy

W ramach współpracy z jednym z obiektów turystycznych od 2013 roku zajmuję się kompleksową obsługą widoczności obiektu w internecie. Długoletnia współpraca obiektu...

Wieloletnia dominacja w TOP 3 Google na kluczowe dla firmy frazy ogólnopolskie

Kategorie: Efekty stałej współpracy

Od 2015 roku współpracuję z jedną z firm z branży pośrednictwa pracy w zakresie budowy i pozycjonowania stron oraz innych usług...

Kampania Google Ads z budżetem 318.000 zł

Kategorie: Efekty stałej współpracy

W ramach współpracy z jedną z firm z branży motoryzacyjnej wykonałem stronę internetową oraz zajmuję się od 2019 roku stałą obsługą i...

Przebudowa dużego sklepu internetowego i zwiększenie ruchu z 200 do 1500 użytkowników tygodniowo

Kategorie: Efekty stałej współpracy

W ramach współpracy z jedną z firm z branży metalowej wykonałem przebudowę sklepu internetowego zawierającego kilkaset produktów – z przestarzałego i...

Zwiększenie ruchu na stronie i jednoczesne zmniejszenie budżetu reklamowego Google Ads (budżet 200.000 zł)

Kategorie: Efekty stałej współpracy

Dla jednej z firm z branży opakowań wykonałem sklep internetowy oraz kilka stron internetowych, a następnie zająłem się prowadzeniem rozbudowanej...

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Dostępność WCAG