Google Partner arturkosinski.pl
Wycena online
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

WordPress – instrukcja zarządzania edytorem treści

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2022

Jeśli planujesz zlecenie stworzenia strony internetowej i nie wiesz jakiego systemu CMS użyć do jej zarządzania, to zapraszam Cię do obejrzenia tego filmu, w którym przedstawiam instrukcję zarządzania edytorem tekstowym w jednym z najpopularniejszych CMS-ów na świecie – WordPressie. Uwaga – instrukcja dotyczy tzw. klasycznego edytora (nie wprowadzonego w 2019 roku Gutenberga).

Instrukcja WordPress – wprowadzenie

Jeśli planujesz zlecenie stworzenia strony internetowej i nie wiesz jakiego systemu CMS użyć do jej zarządzania, a firmy, z którymi rozmawiasz oferują różne możliwości, które Tobie niewiele mówią, to zapraszam Cię do obejrzenia tego filmu, w którym przedstawiam instrukcję zarządzania edytorem tekstowym w jednym z najpopularniejszych CMS-ów na świecie – WordPressie. Dowiedz się także co to jest CMS oraz jaki CMS wybrać, aby nie przepłacać.

Wideo instrukcja WordPress – edytor treści

To, co zobaczysz w wideo, jest wyciętym fragmentem szkolenia z obsługi strony WordPress, które otrzymują moi klienci po zakupie strony. WordPress, który omawiam, posiada zainstalowaną wtyczkę edytor klasyczny (w 2019 został wprowadzony inny edytor – Gutenberg) oraz rozbudowanego edytora TinyMCE Advanced. Sprawdź przy okazji moje ulubione wtyczki WordPress, a także informacje na temat aktualizacji WordPress – jak i dlaczego powinieneś je robić.

Podstawy zdobywania klientów przez internet Kurs audio

Ze względu na praktyczny charakter treści polecam obejrzenie wideo, ponieważ tworzenie transkryptu bez obrazków nie ma sensu. W instrukcji omówione jest między innymi:

 • omówienie interfejsu edytora klasycznego WordPress
 • zarządzanie podstawowym formatowaniem tekstu (pogrubienia, pochylenia, tworzenie list wypunktowanych i numerowanych)
 • tworzenie akapitów, nagłówków (sprawdź przy okazji jak pisać teksty przyjazne wyszukiwarce)
 • tworzenie bloku z cytatem (blockquote)
 • dodawanie i edytowanie linków w tekście
 • tworzenie wcięć w tekście
 • opcja „Wklej jako tekst” bez formatowania
 • zarządzanie fontami (krój pisma, wielkość, kolor) + praktyczne wskazówki w tym zakresie
 • dodawanie symboli
 • tworzenie wstępu do posta
 • wstawianie i edytowanie tabel
 • dodawanie pojedynczych zdjęć – zobacz jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronach
 • dodawanie galerii

Jeśli poszukujesz wykonawcy strony internetowej na WordPressieskontaktuj się ze mną – moja firma od kilku lat realizuje tego typu projekty. 

Jeśli wskazówki z tego filmu były dla Ciebie przydatne – daj kciuk w górę pod filmem, a jeśli chcesz dostawać więcej tego typu porad zupełnie za darmo – zasubskrybuj mój kanał na YouTube i zapisz się na newsletter.

Do zobaczenia w kolejnym filmie!

Zobacz także

Jak sprawdzić szybkość strony internetowej?

Kategorie: Strony internetowe

Zastanawiasz się jak sprawdzić szybkość strony internetowej i do czego w ogóle jest to potrzebne? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule....

Czytaj więcej

Co umieścić w sekcji above the fold strony internetowej

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli planujesz zlecić komuś budowę strony internetowej lub zrobić ją samodzielnie, sprawdź moje wskazówki odnośnie wyglądu i treści, które powinny być zawarte...

Czytaj więcej

Strona internetowa na abonament – czy to się opłaca?

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli rozważasz zakup strony internetowej w rozliczeniu abonamentowym, sprawdź czy to rzeczywiście się opłaca oraz jakie są zalety i wady takiego...

Czytaj więcej

WordPress i komunikat „Zalecana aktualizacja PHPa” – co robić?

Kategorie: Strony internetowe

Strony internetowe na systemie WordPress posiadają wbudowany mechanizm sprawdzania wersji języka PHP na serwerze (hostingu). Z tego artykułu dowiesz...

Czytaj więcej

Zakup strony internetowej – krok po kroku

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli planujesz założyć stronę internetową to z tego filmu dowiesz się czego możesz się spodziewać w trakcie współpracy z...

Czytaj więcej

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu