Jeśli planujesz zlecenie stworzenia strony internetowej i nie wiesz jakiego systemu CMS użyć do jej zarządzania, to zapraszam Cię do obejrzenia tego filmu, w którym przedstawiam instrukcję zarządzania edytorem tekstowym w jednym z najpopularniejszych CMS-ów na świecie – WordPressie. Uwaga – instrukcja dotyczy tzw. klasycznego edytora (nie wprowadzonego w 2019 roku Gutenberga).
Instrukcja WordPress – wprowadzenie
Jeśli planujesz zlecenie stworzenia strony internetowej i nie wiesz jakiego systemu CMS użyć do jej zarządzania, a firmy, z którymi rozmawiasz oferują różne możliwości, które Tobie niewiele mówią, to zapraszam Cię do obejrzenia tego filmu, w którym przedstawiam instrukcję zarządzania edytorem tekstowym w jednym z najpopularniejszych CMS-ów na świecie – WordPressie. Dowiedz się także co to jest CMS oraz jaki CMS wybrać, aby nie przepłacać.
Wideo instrukcja WordPress – edytor treści
To, co zobaczysz w wideo, jest wyciętym fragmentem szkolenia z obsługi strony WordPress, które otrzymują moi klienci po zakupie strony. WordPress, który omawiam, posiada zainstalowaną wtyczkę edytor klasyczny (w 2019 został wprowadzony inny edytor – Gutenberg) oraz rozbudowanego edytora TinyMCE Advanced. Sprawdź przy okazji moje ulubione wtyczki WordPress, a także informacje na temat aktualizacji WordPress – jak i dlaczego powinieneś je robić.
Ze względu na praktyczny charakter treści polecam obejrzenie wideo, ponieważ tworzenie transkryptu bez obrazków nie ma sensu. W instrukcji omówione jest między innymi:
- omówienie interfejsu edytora klasycznego WordPress
- zarządzanie podstawowym formatowaniem tekstu (pogrubienia, pochylenia, tworzenie list wypunktowanych i numerowanych)
- tworzenie akapitów, nagłówków (sprawdź przy okazji jak pisać teksty przyjazne wyszukiwarce)
- tworzenie bloku z cytatem (blockquote)
- dodawanie i edytowanie linków w tekście
- tworzenie wcięć w tekście
- opcja „Wklej jako tekst” bez formatowania
- zarządzanie fontami (krój pisma, wielkość, kolor) + praktyczne wskazówki w tym zakresie
- dodawanie symboli
- tworzenie wstępu do posta
- wstawianie i edytowanie tabel
- dodawanie pojedynczych zdjęć – zobacz jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronach
- dodawanie galerii
Jeśli poszukujesz wykonawcy strony internetowej na WordPressie – skontaktuj się ze mną – moja firma od kilku lat realizuje tego typu projekty.
Jeśli wskazówki z tego filmu były dla Ciebie przydatne – daj kciuk w górę pod filmem, a jeśli chcesz dostawać więcej tego typu porad zupełnie za darmo – zasubskrybuj mój kanał na YouTube i zapisz się na newsletter.
Do zobaczenia w kolejnym filmie!