Google Partner arturkosinski.pl
Wycena online
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

WordPress – instrukcja zarządzania edytorem treści

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2022

Jeśli planujesz zlecenie stworzenia strony internetowej i nie wiesz jakiego systemu CMS użyć do jej zarządzania, to zapraszam Cię do obejrzenia tego filmu, w którym przedstawiam instrukcję zarządzania edytorem tekstowym w jednym z najpopularniejszych CMS-ów na świecie – WordPressie. Uwaga – instrukcja dotyczy tzw. klasycznego edytora (nie wprowadzonego w 2019 roku Gutenberga).

Instrukcja WordPress – wprowadzenie

Jeśli planujesz zlecenie stworzenia strony internetowej i nie wiesz jakiego systemu CMS użyć do jej zarządzania, a firmy, z którymi rozmawiasz oferują różne możliwości, które Tobie niewiele mówią, to zapraszam Cię do obejrzenia tego filmu, w którym przedstawiam instrukcję zarządzania edytorem tekstowym w jednym z najpopularniejszych CMS-ów na świecie – WordPressie. Dowiedz się także co to jest CMS oraz jaki CMS wybrać, aby nie przepłacać.

Wideo instrukcja WordPress – edytor treści

To, co zobaczysz w wideo, jest wyciętym fragmentem szkolenia z obsługi strony WordPress, które otrzymują moi klienci po zakupie strony. WordPress, który omawiam, posiada zainstalowaną wtyczkę edytor klasyczny (w 2019 został wprowadzony inny edytor – Gutenberg) oraz rozbudowanego edytora TinyMCE Advanced. Sprawdź przy okazji moje ulubione wtyczki WordPress, a także informacje na temat aktualizacji WordPress – jak i dlaczego powinieneś je robić.

Podstawy zdobywania klientów przez internet Kurs audio

Ze względu na praktyczny charakter treści polecam obejrzenie wideo, ponieważ tworzenie transkryptu bez obrazków nie ma sensu. W instrukcji omówione jest między innymi:

 • omówienie interfejsu edytora klasycznego WordPress
 • zarządzanie podstawowym formatowaniem tekstu (pogrubienia, pochylenia, tworzenie list wypunktowanych i numerowanych)
 • tworzenie akapitów, nagłówków (sprawdź przy okazji jak pisać teksty przyjazne wyszukiwarce)
 • tworzenie bloku z cytatem (blockquote)
 • dodawanie i edytowanie linków w tekście
 • tworzenie wcięć w tekście
 • opcja „Wklej jako tekst” bez formatowania
 • zarządzanie fontami (krój pisma, wielkość, kolor) + praktyczne wskazówki w tym zakresie
 • dodawanie symboli
 • tworzenie wstępu do posta
 • wstawianie i edytowanie tabel
 • dodawanie pojedynczych zdjęć – zobacz jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronach
 • dodawanie galerii

Jeśli poszukujesz wykonawcy strony internetowej na WordPressieskontaktuj się ze mną – moja firma od kilku lat realizuje tego typu projekty. 

Jeśli wskazówki z tego filmu były dla Ciebie przydatne – daj kciuk w górę pod filmem, a jeśli chcesz dostawać więcej tego typu porad zupełnie za darmo – zasubskrybuj mój kanał na YouTube i zapisz się na newsletter.

Do zobaczenia w kolejnym filmie!

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Menu na stronie internetowej – przegląd popularnych rozwiązań

Kategorie: Strony internetowe

Nawigacja na stronach internetowych ewoluuje wraz z rozwojem technologii. Kilkanaście lat temu 99% stron internetowych składało się z kolumny...

Czytaj więcej

Błąd 404 na stronie internetowej – co to jest i jak go naprawić?

Kategorie: Strony internetowe

Z tego materiału dowiesz się co to jest błąd 404 na stronie internetowej, jak poprawnie zaprojektować stronę błędu 404,...

Czytaj więcej

Jakie dane dostępowe do strony www / sklepu powinieneś posiadać jako właściciel

Kategorie: Strony internetowe E-commerce

 Jakie dane do strony powinieneś otrzymać od wykonawcy? Posiadanie kompletnych danych dostępowych do swojej strony internetowej jest bardzo...

Czytaj więcej

Masz czat / Messenger na stronie? Sprawdź ten częsty błąd

Kategorie: Strony internetowe E-commerce

Cześć, jeśli masz (lub planujesz mieć) na swojej stronie internetowej wtyczkę czatu np. Messenger lub inny to koniecznie sprawdź,...

Czytaj więcej

Jak zarejestrować własną domenę internetową – aktualizacja 2019

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Inne tematy

Cześć, w tym filmie pokażę Ci jak samodzielnie zarejestrować własną domenę internetową. Jest to aktualizacja filmu, który umieściłem na...

Czytaj więcej

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.