Aktualnie mam przerwę od nowych projektów internetowych. Przeczytaj więcej na moim Facebooku.

Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

WordPress i komunikat „Zalecana aktualizacja PHPa” – co robić?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2022

Strony internetowe na systemie WordPress posiadają wbudowany mechanizm sprawdzania wersji języka PHP na serwerze (hostingu). Z tego artykułu dowiesz co zrobić w sytuacji, gdy w kokpicie swojego WordPressa zobaczysz komunikat „Zalecana aktualizacja PHPa. Twoja witryna korzysta z niezabezpieczanej wersji PHP, która wymaga aktualizacji„.

WordPress i komunikat 22Zalecana aktualizacja PHPa22 co robić

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Co to jest PHP
 • Dlaczego należy aktualizować wersję PHP
 • Jaką wersję PHP wybrać
 • Jak zmienić wersję PHP na serwerze
 • Instrukcja zmiany wersji PHP na polecanym przeze mnie hostingu

Co to jest PHP?

Aby nie wymyślać koła na nowo, przytoczę definicję bezpośrednio z panelu WordPressa. PHP jest językiem programowania używanym do budowania i utrzymywania WordPressa. Nowsze wersje PHP są szybsze, co może mieć wpływ na szybkość działania twojej witryny.

Dla osób bardziej technicznych z pewnością naprzeciw wyjdzie definicja z Wikipedii: PHP – interpretowany, skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych i budowania aplikacji webowych w czasie rzeczywistym. PHP jest najczęściej stosowany do tworzenia skryptów po stronie serwera WWW, ale może być on również używany do przetwarzania danych z poziomu wiersza poleceń, a nawet do pisania programów pracujących w trybie graficznym. Implementacja PHP wraz z serwerem WWW Apache oraz serwerem baz danych MySQL określana jest jako platforma AMP (w środowisku Linux – LAMP, w Windows – WAMP).

Definicje definicjami, ale nam chodzi o konkrety. Co zrobić, jeśli w panelu WordPressa zobaczymy następujący komunikat?

Zrzut ekranu 2022 03 29 o 10.59.22

Dlaczego należy aktualizować wersję PHP i jaką wersję wybrać?

Z innego mojego artykułu możesz dowiedzieć się, dlaczego warto aktualizować WordPressa, wtyczki i szablony (wraz z praktyczną instrukcją jak to robić). Warto jednak wiedzieć, że równie istotne jak aktualizowanie samego silnika strony, jest aktualizowanie języka PHP wykorzystywanego przez nasz serwer (hosting). Najważniejsze korzyści wynikające z aktualizacji wersji PHP na serwerze to:

 • Twoja witryna będzie szybsza, ponieważ kolejne wersje PHP są bardziej wydajne. Aktualizacja do najnowszej obsługiwanej wersji może zapewnić duży wzrost wydajności – nawet 3-4x szybciej dla starszych wersji.
 • Twoja strona będzie bezpieczniejsza. PHP, podobnie jak WordPress, jest utrzymywany przez jego społeczność. Ponieważ PHP jest tak popularne, jest celem hakerów – ale najnowsza wersja będzie miała najnowsze funkcje bezpieczeństwa. Starsze wersje PHP tego nie obsługują, dlatego aktualizacja jest niezbędna, aby Twoja witryna WordPress była bezpieczna.

Minimalna zalecana wersja PHP to 7.4 (stan na marzec 2022). Jeśli uważasz, że ta informacja jest nieaktualna, skontaktuj się ze mną.

Podstawy zdobywania klientów przez internet Kurs audio

Jak zmienić wersję PHP na serwerze?

Jeśli kwestie techniczno-informatyczne są dla Ciebie czarną magią, polecam skontaktować się bezpośrednio z dostawcą swojego hostingu, z prośbą o podniesienie wersji PHP do aktualnie zalecanej (aktualnie zalecaną wersję znajdziesz w komunikacie w WordPressie). Tego typu usługa najczęściej będzie darmowa, a jeśli nie jest – rozważ zmianę dostawcy serwera 🙂

Instrukcja zmiany wersji PHP na polecanym przeze mnie hostingu Zenbox

 • Zaloguj się do panelu hostingowego
 • Z lewego menu wybierz pozycję Zaawansowane > Zmiana wersji PHP
 • W środkowym oknie panelu wybierz swoją domenę
 • Z rozwijanej listy wybierz wersję PHP, na którą chcesz zmienić i zapisz zmianę guzikiem poniżej.

zmiana wersji php

Uwaga – po zmianie wersji PHP odczekaj kilka minut i sprawdź poprawność działania swojej strony. Często zdarza się, że strony internetowe nie są przystosowane do najnowszych wersji PHP, co powoduje błędy w wyświetlaniu strony, a czasem całkowite jej wyłączenie. Jeśli taka sytuacja ma u Ciebie miejsce – w pierwszej kolejności musisz przystosować kod źródłowy strony do najnowszych wymagań PHP, a dopiero później zmienić wersję PHP na serwerze. Jeśli potrzebujesz pomocy, sprawdź moją ofertę wsparcia technicznego.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Nowoczesna strona internetowa – jaka powinna być?

Kategorie: Strony internetowe

Strona internetowa to narzędzie, bez którego obecnie nie może obyć się prawdopodobnie żadna działalność komercyjna ani publiczna. Także osoby...

Czytaj więcej

Błąd 404 na stronie internetowej – co to jest i jak go naprawić?

Kategorie: Strony internetowe

Z tego materiału dowiesz się co to jest błąd 404 na stronie internetowej, jak poprawnie zaprojektować stronę błędu 404,...

Czytaj więcej

O czym pisać na blogu firmowym i dlaczego warto go prowadzić?

Kategorie: Strony internetowe

Jeszcze kilkanaście lat temu samo posiadanie strony internetowej było postrzegane jako wyznacznik wiarygodnego, solidnego przedsiębiorstwa. Wiele od tych czasów...

Czytaj więcej

Domeny za 0zł – czy to się opłaca?

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Reklama w internecie Inne tematy

Jeśli planujesz założenie strony internetowej to prędzej czy później natkniesz się na temat rejestracji domeny. Zobaczysz wtedy, że ile...

Czytaj więcej

Strona internetowa na abonament – czy to się opłaca?

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli rozważasz zakup strony internetowej w rozliczeniu abonamentowym, sprawdź czy to rzeczywiście się opłaca oraz jakie są zalety i wady takiego...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych, marketing online w ekosystemie Google) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG