Szanowni Państwo, w najbliższych tygodniach nie przyjmuję nowych zleceń. Więcej w tym filmie.

Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Strony internetowe na Smart Watch i Smart TV

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 18 grudnia 2021

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda strona internetowa na urządzeniach typu Smart Watch, czy Smart TV? Jeśli nie, najwyższy czas zainteresować się tym tematem, ponieważ te urządzenia zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników internetu.

tworzenie stron na smart watch

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego warto sprawdzać stronę na urządzeniach Smart Watch i Smart TV
  • test wyświetlania strony na Smart Watch
  • test wyświetlania strony na Smart TV
  • co zrobić, gdy nie masz możliwości przetestowania strony internetowej na Smart Watch lub Smart TV

Strony internetowe na Smart Watch i Smart TV – wprowadzenie

Jeśli posiadasz lub planujesz posiadać stronę internetową, to w tym artykule chciałbym zwrócić Twoją uwagę na przetestowanie jej wyświetlania na nowoczesnych urządzeniach, takich jak Smart TV czy Smart Watch. Przez ponad 10 lat, gdy zajmuję się tworzeniem stron internetowych, co jakiś czas zmieniają się priorytety projektantów i programistów. Kiedyś skupialiśmy się na tym, by dopasowywać strony do starożytnych przeglądarek jak Internet Explorer 6, rezygnować z technik opartych na tabelach, czy dodawać animowane flashowe intro…

Z czasem najważniejsze stało się projektowanie stron pod smartfony i urządzenia mobilne. Natomiast teraz, z biegiem kolejnych lat i rozwojem technologii pojawiają się kolejne urządzenia, na których można wyświetlać strony internetowe i mogą stać się dla nas istotne w najbliższym czasie – obecnie są to to Smart Watche i Smart TV. Warto więc przetestować, czy nasza strona otwiera się poprawnie na takich urządzeniach, a jeśli nie – wprowadzić stosowne usprawnienia.

Jeśli jeszcze nie sprawdzałeś jak wygląda Twoja strona na takich urządzeniach – warto to zrobić. Na poniższych zdjęciach widoczny jest test mojej strony arturkosinski.pl na Apple Watch i Smart TV.

strona www na smart watch

Strona internetowa na Smart Watch – test na Apple Watch

Na moment pisania tego artykułu stronę internetową można otworzyć na Apple Watch tylko przez kliknięcie link zawarty np. w SMS-ie. Aby więc otworzyć swoją stronę www najprościej jak ktoś wyśle do Ciebie SMS z jej adresem. Wówczas po kliknięciu w ten adres możesz przeglądać stronę w przeglądarce internetowej zegarka Apple.

Jeszcze jakiś czas temu Apple Watch otwierał tylko główny kliknięty link, a dodatkowo wyświetlał tylko okrojoną, tekstową wersję strony. W momencie pisania artykułu strona wyświetla już wszystkie style graficzne oraz działają w niej linki między podstronami. Można więc z powodzeniem przechodzić na podstrony i przeglądać stronę uzpełnie tak, jak na telefonie, czy tablecie.

Na co warto zwrócić uwagę w stronie uruchomionej na Smart Watch?

Przede wszystkim sprawdź, czy strona jest czytelna. Czy wszystkie teksty są widoczne, nic nie jest ucięte, przesunięte lub zablokowane (np. okienkiem popup, którego nie można zamknąć lub informacją o cookies). Powinieneś móc swobodnie scrollować stronę, klikać w linki, otwierać menu mobilne, widzieć zdjęcia. Na dzień dzisiejszy nie widać ramek iframe YouTube z filmami. Jeżeli zauważasz jakieś problemy – zwróć się z tym do autora twojej strony internetowej.

strona internetowa na smart tv

Strona internetowa na Smart TV

O ile na urządzeniach typu Smart Watch przeglądanie stron jest uciążliwe i w zasadzie wykonywane może być chyba tylko z konieczności, o tyle przeglądanie strony internetowej na telewizorze jest dużo prostsze i być może nawet przyjemniejsze niż na telefonie czy komputerze – ze względu na dużo większy ekran, możliwość wygodnego położenia się na kanapie, lepszego widoku dla większej liczby osób, itd.

Jak uruchomić stronę internetową na Smart TV?

Wystarczy, że zlokalizujemy w panelu głównym naszego telewizora aplikację do przeglądania stron internetowych (zwykle masz kształt podobny do kuli ziemskiej), wpiszemy adres naszej strony i sprawdzimy, czy wyświetla się ona poprawnie, nie pojawiają się jakieś błędy, itd. Czyli wykonamy te same czynności i środki zaradcze co w przypadku Smart Watcha.

A co, jeśli nie masz Smart Watcha lub Smart TV?

Nasuwa się teraz pytanie co zrobić, jak nie masz takiego urządzenia? Niestety na moment tworzenia tego artykułu nie ma rzetelnej i prostej do wykonania porady w tej kwestii. Teoretycznie istnieją tzw. emulatory Smart TV czy Smart Watchy dla developerów aplikacji, jednak ich uruchomienie, a także ewentualne testy nie należą do prostych czynności. Pozostawiam to więc jako zajawkę dla ciekawskich i chętnych na testowanie – wyszukaj w Google frazy „smart watch emulator”, itd. Natomiast mniej technicznym osobom mogę polecić jedynie przejrzenie stron internetowych na urządzeniach np. wśród znajomych.

No cóż, mam nadzieję, że uda Ci się potestować swoją stronę na nowoczesnych urządzeniach. Jeśli okaże się, że coś nie będzie działać – jak najszybciej wprowadź stosowne usprawnienia, ponieważ te urządzenia z pewnością będą zyskiwać popularność w najbliższych latach.

Jeśli dopiero planujesz zlecenie stworzenia strony internetowej lub sklepu internetowego – zobacz moją ofertę – tworzenie stron internetowych. Moja firma od kilku lat realizuje tego typu projekty i z pewnością będziemy mogli Ci pomóc.

 

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Nowoczesna strona internetowa – jaka powinna być?

Kategorie: Strony internetowe

Strona internetowa to narzędzie, bez którego obecnie nie może obyć się prawdopodobnie żadna działalność komercyjna ani publiczna. Także osoby...

Czytaj więcej

Strona www czy sklep internetowy? Nie wiesz co wybrać? Poznaj te wskazówki i przykłady.

Kategorie: Strony internetowe E-commerce

Strona internetowa czy sklep? Oto jest pytanie… Jeżeli prowadzisz firmę lub dopiero planujesz ją założyć, w tym filmie podpowiem Ci kiedy...

Czytaj więcej

Menu na stronie internetowej – przegląd popularnych rozwiązań

Kategorie: Strony internetowe

Nawigacja na stronach internetowych ewoluuje wraz z rozwojem technologii. Kilkanaście lat temu 99% stron internetowych składało się z kolumny...

Czytaj więcej

Kto zarządza stroną internetową?

Kategorie: Strony internetowe

Jeżeli zastanawiasz się, kto zarządza powinien zarządzać stroną internetową, czy jest to konieczne oraz czy możesz robić to samodzielnie, sprawdź...

Czytaj więcej

Aktualizacje WordPress – jak i dlaczego musisz je robić

Kategorie: Strony internetowe

Cześć, jeśli posiadasz lub planujesz założyć stronę na WordPressie to koniecznie zapoznaj się z tematem aktualizacji tego systemu. W tym...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

 

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG