Szanowni Państwo, w najbliższych tygodniach nie przyjmuję nowych zleceń. Więcej w tym filmie.

Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Strona typu one page, single page – co to jest?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 15 czerwca 2022

Jeżeli interesuje Cię odpowiedź na pytanie co to jest strona internetowa, czy też aplikacja typu one page lub single page, w poniższym artykule znajdziesz odpowiedź.

strona one page single page co to jest

Z tego artykułu dowiesz się:

 • co to jest strona one page, single page
 • zalety i wady stron internetowych single page
 • kiedy warto wdrożyć stronę typu one page
 • ile kosztuje strona single page

Co to jest one page lub single page?

Jak pewnie zauważyłeś, przemierzając internete, strony internetowe mają różne „rozmiary”. Wyróżnić możemy proste strony wizytówki, średniej wielkości strony firmowe, a także duże sklepy e-commerce czy portale informacyjne. W branży tworzenia stron internetowych, pośród różnych typów serwisów, bardzo często wykorzystywane są tzw. strony one page / single page. Co to właściwie oznacza, że strona internetowa jest one page?

One page, czy też single page jest to – jak sama nazwa może sugerować – strona internetowa, która składa się tylko ze strony głównej i nie zawiera podstron. Cała treść takiej strony internetowej zbudowana jest na jednej, długiej stronie startowej. Bardzo często nazywam tego typu witryny stronami wizytówkami (takie nazewnictwo od wielu lat stosuję w mojej oficjalnej ofercie tworzenia stron internetowych). Zwykle strony internetowe one page składają się z kilku sekcji:

 • nagłówek z logo i nawigacją
 • intro, w formie baneru, slidera, czy też wideo w tle oraz wprowadzenia tekstowego
 • sekcje informacyjne (np. o firmie, oferta, galeria)
 • sekcja kontaktowa (np. w raz z formularzem kontaktowym)
 • stopka

Nagłówek strony one page

Strony internetowe one page zawierają bardzo podobny nagłówek jak klasyczne strony z podstronami. Różnica polega tu jednak na tym, że linki w menu nie powodują przeładowania strony w celu otwarcia wybranej podstrony, a jedynie przesuwają nas w inny obszar strony głównej (taki, który jest przypisany do danego linka w menu). Czyli klikając w link O firmie ekran zjeżdża niżej, by pokazać tą włąśnie sekcję. W klasycznych stronach internetowych kliknięcie w logo przenosi nas zwykle do strony głównej, natomiast w strone single page logo przesuwa nas na samą górę strony (tzn. na jej początek).

Intro strony single page

Podobnie jak na klasycznych stronach w podstronami, single page może zawierać efektowne intro wprowadzające nas w tematykę strony. Intro strony one page może zawierać np. zdjęcie w tle, ruchomy slider ze zdjęciami, czy też wideo w tle. Zwykle na elemencie graficznym nałożona jest warstwa tekstowa z dużym nagłówkiem wprowadzającym, krótkim opisem i przyciskiem najważniejszej akcji, np. Skontaktuj się z nami.

Sekcje informacyjne na stronie one page

W dalszych częściach strony internetowej one page pokazuje się zwykle kolejne sekcje informacyjne. Najczęściej są to np. sekcja O nas, Oferta, Referencje, Galeria, czy inne elementy, o których pisałem w artykule co powinna zawierać strona internetowa.

Jak dużo sekcji na one page / single page należy umieścić? W mojej ocenie nie powinny być ich więcej niż 5 – 7. Wynika z to z faktu, że jak jest ich więcej, nasza strona one page staje się bardzo długa i scrollowanie jej może trwać w nieskończoność, a także czas potrzebny na jej załadowanie może się znacznie wydłużyć – sprawdź mój artykuł jak sprawdzić szybkość strony internetowej. W przypadku, gdy potrzebujemy na stronie internetowej umieścić większą ilość treści, warto rozważyć wdrożenie klasycznej strony internetowej z podstronami. A jeśli już koniecznie chcemy skorzystać ze strony single page, to zadbajmy o to, aby część treści była dostępna w formie sliderów, czyli pokazywała się po kliknięciu strzałek lewo / prawo.

przyklad slidera na stronie one page

Sekcja kontaktowa na stronie single page

Sekcja kontaktu na stronach internetowych zawiera zwykle takie informacje jak:

 • dane teleadresowe firmy
 • dane rejestrowe firmy
 • mapa dojazdu
 • formularz kontaktowy
 • ikony social media
 • inne elementy indywidualne

W przypadku strony single page, z uwagi na często duże przeciążenie nadmiernym kodem takiej strony, zalecam rezygnację z wczytywania interaktywnej mapy Google, czy rozbudowanego formularza kontaktowego.

Wiesz już co to jest strona one page i jak może być zbudowana. Przyjrzyjmy się teraz wadom i zaletom tego typu rozwiązań.

Wady i zalety stron one page, single page

Pośród niewątpliwych zalet stron one page wyróżnić można:

 • niższe koszty wdrożenia takiej strony internetwej, względem strony z podstronami
 • szybszy czas wykonania takiej strony
 • mniejsza ilość contentu do przygotowania – z reguły takie strony mają niedużo treści

Jakie są natomiast wady stosowania stron one page?

 • Strony tego typu zwykle gorzej się pozycjonują (choć nie jest to reguła), a przynajmniej mają ograniczone możliwości generowania ruchu z Google, ponieważ można je zoptymalizować tylko na wąski wycinek słów kluczowych, w przeciwieństwie do stron internetowych z podstronami, gdzie każda podstrona może być pozycjonowana na inne zagadnienie i nie mamy tu praktycznie żadnych limitów. Google lubi duże strony, które zawierają dużo treści i szczegółowo omawiają dane zagadnienie. Niestety stoi to w sprzeczności z technologią budowy strony single page, która jest stworzona do raczej oszczędnego pokazywania treści.
 • Strony single page są zwykle przeładowane kodem źródłowym i multimediami. Wpływa to negatywnie na czas załadowania takiej strony, co ma wpływ nie tylko na wyniki w Google, ale też na user experience, czyli doświadczenia użytkowników naszej strony. Nikt z nas nie lubi przecież długo czekać na załadowanie strony.

przyklad strony one page single page

Kiedy warto zastosować stronę internetową one page, single page

Pomimo niektórych swoich wad, strony internetowe one page mają pewne zastosowania, gdzie są idealnym rozwiązaniem:

 • Strony typu single page można z powodzeniem stosować, jeśli zależy nam na tym, aby nasza widoczność w internecie ograniczała się tylko do prostej wizytówki i nie planujemy pozyskiwania ruchu z internetu.
 • Strony one page znajdują swoje zastosowanie jako tzw. landing page, czyli strony lądowania dla kampanii reklamowych w internecie. Na stronie lądowania zwykle użytkownik jest kierowany do wykonania jednego konkretnego zadania, np. zapisu na newsletter, przesłania formularza, itd. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest strona one page.

Ile kosztuje strona one page, single page?

Trudno oszacować z góry koszt wykonania strony internetowej one page, ponieważ każdy projekt może mieć indywidualne założenia, które z kolei mogą mieć wpływ na ilość pracy potrzebnej do jego realizacji. Aby jednak zobrazować Klientom orientacyjne koszty takich usług w mojej firmie, przyjąłem założenie, że wycena dotyczy strony single page z 5 sekcjami informacyjnymi oraz zawiera pewien standardowy zestaw cech, takich jak:

 • platforma WordPress
 • szkolenie wideo z obsługi strony
 • indywidualny projekt graficzny (strona składa się z 5 sekcji)
 • dostosowanie do urządzeń mobilnych
 • hosting i domena
 • wdrożenie podstawowe Google Analytics
 • zakup 3 zdjęć ze stocka
 • wersja językowa: polski
 • formularz kontaktowy
 • wtyczki optymalizacyjne
 • itd.

Aktualną cenę wykonania takiej strony internetowej oraz dokładny zakres tej usługi znajdziesz w zakładce Oferta lub kalkulatorze Wycena online.

Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem strony one page (lub każdej innej) dla swojej firmy, skontaktuj się ze mną.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Co to jest CTA na stronie internetowej? Definicja, przykłady, dobre praktyki.

Kategorie: Strony internetowe

CTA (Call to Action) to wezwanie do działania na stronie internetowej. W tym artykule przedstawię Ci kilka dobrych praktyk...

Czytaj więcej

Czym są obrazy w formatach nowej generacji i dlaczego warto je stosować?

Kategorie: Strony internetowe

W ostatnich latach popularność w temacie optymalizacji stron internetowych zyskują obrazy w formatach nowej generacji. W tym artykule wyjaśniam...

Czytaj więcej

Jak sprawdzić jakich cookies używa strona internetowa?

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się jakich plików cookies wykorzystuje Twoja strona internetowa (lub dowolna inna), to w tym krótkim poradniku...

Czytaj więcej

Dlaczego moja strona nie wyświetla się w Google?

Kategorie: Strony internetowe

Posiadasz stronę internetową, ale nie jest ona widoczna w Google? Sprawdź moje wskazówki co zrobić, aby Twoja strona była...

Czytaj więcej

Stan witryny w WordPress – dlaczego warto tu zaglądać?

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli korzystasz z WordPressa i posiadasz wersję minimum 5.2, w Twoim panelu administracyjnym znajdziesz ekran Stan witryny. W tym...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

 

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG