Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Strona internetowa czy Facebook – co wybrać do promowania firmy

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 31 grudnia 2021

Jeśli zastanawiasz się co będzie lepsze do promowania firmy w internecie – własna strona internetowa czy profil firmowy na Facebooku, zapoznaj się z wadami i zaletami obydwu tych rozwiązań i poznaj moje rekomendacje.

Strona internetowa czy Facebook co wybrać do promowania firmy

Z tego artykułu dowiesz się:

  • najpopularniejsze sposoby prezentacji oferty firmy w internecie
  • porównanie kosztu wdrożenia Facebooka i strony internetowej
  • porównanie potencjalnej grupy docelowej strony internetowej i konta Facebook
  • porównanie możliwości prezentacji oferty oraz dalszych działań reklamowych dla strony internetowej i konta na Facebooku
  • podsumowanie i rekomendowane działanie w tym zakresie

Własna strona internetowa, czy profil firmowy na Facebooku?

W internecie istnieje wiele możliwości prezentacji klientom swojej firmy, oferty, czy produktów. Wśród nich najczęściej stosowane rozwiązania to własna strona internetowa oraz profil firmowy na Facebooku, czyli najpopularniejsze aktualnie medium społecznościowe. Wielu właścicieli firm zastanawia się, który z tych wariantów jest lepszy do skutecznego promowania firmy w internecie. Postanowiłem porównać te dwie metody prezentacji firmy online pod kątem trzech kluczowych aspektów, które mogą mieć wpływ na podjęcie decyzji i przedstawić moją rekomendację w tym zakresie.

Koszty wdrożenia strony internetowej a profilu Facebook

Pierwszym aspektem, na który na pewno większość przedsiębiorców zwróci uwagę, jest koszt wdrożenia strony internetowej oraz profilu Facebook. W tym temacie zdecydowanie wygrywa Facebook, którego utworzenie jest po prostu darmowe. Natomiast stworzenie strony internetowej niesie za sobą wydatki (w przypadku strony firmowej można przyjąć, że najczęściej są to kwoty rzędu 1000 – 3000 zł netto, w zależności od specyfikacji projektu). Sprawdź przy okazji ile kosztuje strona internetowa.

Potencjalna grupa docelowa strony internetowej oraz konta Facebook

Drugim aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy wybrać stronę internetową czy konto na Facebooku, jest wielkość potencjalnej grupy docelowej.

W przypadku strony internetowej, grupa odbiorców to wszyscy, którzy mają dostęp do internetu. Wystarczy dowolne urządzenie, połączenie z internetem i każdy może trafić na Twoją stronę internetową (szczególnie gdy zadbasz np. o jej pozycjonowanie – sprawdź ofertę pozycjonowanie stron Olsztyn lub przeprowadzenie kampanii Google Ads).

W przypadku konta na Facebooku – Twoją wizytówkę mogą zobaczyć tylko osoby, które posiadają swój profil na Facebooku. Co prawda użytkowników Facebooka na świecie jest dużo (według oficjalnych raportów w 2021 roku było ich ponad 2.8 miliarda na całym świecie). Wciąż jednak nie są to wszyscy użytkownicy internetu, a co więcej, wiele osób, które ma konto na Facebooku, korzysta np. tylko z Messengera, nie wchodząc w ogóle na Facebook’owy wall.

02 Strona internetowa czy Facebook co wybrać do promowania firmy

Możliwości prezentacji oferty i działań reklamowych

Prezentacja naszej oferty na Facebooku jest ograniczona do sekcji, które udostępnia ten portal. Możemy w nim dodać między innymi:

  • logo i zdjęcie w tle
  • przycisk CTA
  • dane kontaktowe
  • sekcje dodatkowe, takie jak: Sklep, Opinie, Zdjęcia, Filmy, Wydarzenia, itd.
  • Posty ze zdjęciami, wideo, tekstem – które niestety są wyświetlane tylko wąskiemu wycinkowi Twoich fanów

Prezentacja oferty na stronie internetowej daje o wiele większe pole do popisu. W przypadku strony, która jest projektowana indywidualnie pod Twoje potrzeby, twórca może pokierować projektem w taki sposób, aby jak najlepiej wyeksponować Twoje mocne strony, kluczowe elementy oferty czy najważniejszą akcję, której oczekujemy od Twoich przyszłych użytkowników.  Doświadczony projektant stron internetowych będzie w stanie oprowadzić Twoich klientów w atrakcyjny sposób po Twojej ofercie i skierować ich do kontaktu z Tobą. To niewątpliwa przewaga strony internetowej nad profilem na Facebooku.

Kolejną istotną różnicą między stroną internetową a Facebookiem, jest możliwość prowadzenia dalszych działań marketingowych. W przypadku konta na Facebooku mamy do dyspozycji tylko ekosystem FB, czyli reklam na Facebooku, Instagramie, Messengerze, itd. Z kolei w przypadku strony internetowej, do dyspozycji mamy cały arsenał działań reklamowych online, takich jak pozycjonowanie stron, kampanie Google Ads, email marketing, czy zaawansowana analityka internetowa i integracje z ciekawymi narzędziami.

Strona internetowa czy Facebook – rekomendowane działanie

Z powyższego opisu wynikać może, że strona internetowa ma zdecydowaną przewagę nad kontem firmowym na Facebooku. W zasadzie jedyną zaletą Facebooka jest niski próg wejścia. Najlepszą rekomendacją, jakiej można udzielić w tym temacie to zalecenie uruchomienia obydwu tych usług do promocji swojej firmy. Dzięki temu, że będziemy posiadać własną stronę internetową oraz profil na Facebooku, mamy szerokie możliwości dotarcia do potencjalnych klientów i możemy wykorzystać wszystkie dostępne formy reklamy online.

Mam nadzieję, że wskazówki z tego artykułu były dla Ciebie przydatne. Jeśli po przeczytaniu tego tekstu jesteś zainteresowany zleceniem mi wykonania strony internetowej dla Twojej firmy, skontaktuj się ze mną. Również chętnie pomogę Ci w uruchomieniu konta na Facebooku i przeprowadzeniu kampanii Facebook Ads.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Jak sprawdzić jakich cookies używa strona internetowa?

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się jakich plików cookies wykorzystuje Twoja strona internetowa (lub dowolna inna), to w tym krótkim poradniku...

Czytaj więcej

Nowoczesna strona internetowa – jaka powinna być?

Kategorie: Strony internetowe

Strona internetowa to narzędzie, bez którego obecnie nie może obyć się prawdopodobnie żadna działalność komercyjna ani publiczna. Także osoby...

Czytaj więcej

Strona typu one page, single page – co to jest?

Kategorie: Strony internetowe

Jeżeli interesuje Cię odpowiedź na pytanie co to jest strona internetowa, czy też aplikacja typu one page lub single page,...

Czytaj więcej

Ile kosztuje strona internetowa? Kalkulator wyceny online

Kategorie: Strony internetowe

 Cześć, w tym filmie chciałbym pokazać Ci co zrobiłem, aby klient który jest potencjalnie zainteresowany moimi usługami, mógł...

Czytaj więcej

Czym są obrazy w formatach nowej generacji i dlaczego warto je stosować?

Kategorie: Strony internetowe

W ostatnich latach popularność w temacie optymalizacji stron internetowych zyskują obrazy w formatach nowej generacji. W tym artykule wyjaśniam...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

 

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

function ml_webform_success_1807946(){try{window.top.location.href="https://arturkosinski.pl/newsletter/potwierdz-swoj-adres-e-mail/"}catch(o){window.location.href="https://arturkosinski.pl/newsletter/potwierdz-swoj-adres-e-mail/"}} .

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG