Szanowni Państwo, do 16.07 jestem na urlopie. Na wszystkie maile odpowiem po powrocie.

Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Stan witryny w WordPress – dlaczego warto tu zaglądać?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2023

Jeśli korzystasz z WordPressa i posiadasz wersję minimum 5.2, w Twoim panelu administracyjnym znajdziesz ekran Stan witryny. W tym artykule i wideo podpowiem Ci dlaczego warto regularnie zaglądać do tej zakładki i co w niej znajdziesz. Zapraszam do czytania i oglądania.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co to jest Stan witryny
  • jakie rekomendacje znajdziesz w Stanie witryny
  • dlaczego warto zaglądać do Stanu witryny w WordPress

Stan witryny – wprowadzenie

Funkcja Stan witryny została wprowadzona w WordPressie w wersji 5.2. Jeśli nie posiadasz jeszcze tej wersji, koniecznie zainteresuj się aktualizacją swojej strony. Sprawdź dlaczego warto aktualizować WordPressa oraz zobacz ofertę mojego wsparcia technicznego WordPress. Gdy już będziesz mieć WordPressa obsługującego Stan witryny, widget tej funkcji znajdziesz w głównym Kokpicie, a także na dedykowanej podstronie znajdującej się w menu Narzędzia / Stan witryny.

widget stan witryny

Czego dowiesz się ze strony Stan witryny?

Jak sama nazwa wskazuje, funkcja pokazuje jaki jest aktualny stan witryny w oparciu o szereg zaleceń związanych z bezpieczeństwem i wydajnością serwisu.

Stan witryny pokazuje krytyczne informacje na temat konfiguracji WordPressa i innych elementów, które wymagają twojej uwagi.

WordPress wykonuje test poszczególnych zaleceń i wyświetla stosowne rekomendacje w zależności od tego, czy nasza strona test zaliczyła, czy też nie. W oparciu o wynik wszystkich testów pokazuje ogólną ocenę strony, która może wyświetlać się w postaci komunikatu, np. Dobry, Wymaga poprawy, itd. W przypadku, gdy nasza strona internetowa nie zalicza jakiegoś testu, otrzymujemy komunikat co należy zrobić, aby poprawić stan witryny.

Podstawy zdobywania klientów przez internet Kurs audio

Przykładowe testy wykonywane przez funkcję Stan witryny (zakładka Status):

  • sprawdzenie zainstalowanej wersji WordPressa
  • sprawdzenie aktualności wtyczek, motywów
  • sprawdzenie używanej wersji PHP na serwerze
  • sprawdzenie certyfikatu SSL
  • sprawdzenie wersji serwera SQL, strefy czasowej, automatycznych aktualizacji, kodowania znaków oraz kilkudziesięciu innych tematów związanych z backendem strony

Poza zakładką Status znajdziemy tu także zakładkę Informacja, w której znajdują się wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego WordPressa – zainstalowane wtyczki, szablony, informacje o serwerze, bazie danych, itd.

Stan witryny w WordPress dlaczego warto tu zaglądać

Dlaczego warto regularnie obserwować Stan witryny?

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i optymalnej wydajności Twojego serwisu, polecam zaglądać do ekranu Stan witryny regularnie. Kluczową ocenę ogólną zobaczysz już w głównym kokpicie, więc jedynym zadaniem, które warto wpisać w swój tygodniowy grafik jest… zalogowanie się do swojego panelu administracyjnego.

Jeśli komunikat w widgecie Stan witryny będzie informował, że stan witryny wymaga poprawy, warto zajrzeć głębiej i zweryfikować jakie testy nie zostały zaliczone, a następnie wprowadzić stosowne usprawnienia we własnym zakresie lub zlecić to profesjonalistom od WordPressa.

stan witryny 1

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Przegląd treści na stronie internetowej – dlaczego i kiedy warto go robić?

Kategorie: Strony internetowe

W tym artykule chciałbym zwrócić Twoją uwagę na ważne zagadnienie, jakim jest przegląd i aktualizacja treści na stronie internetowej....

Czytaj więcej

Co umieścić w sekcji above the fold strony internetowej

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli planujesz zlecić komuś budowę strony internetowej lub zrobić ją samodzielnie, sprawdź moje wskazówki odnośnie wyglądu i treści, które powinny być zawarte...

Czytaj więcej

Jak sprawdzić jakich cookies używa strona internetowa?

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się jakich plików cookies wykorzystuje Twoja strona internetowa (lub dowolna inna), to w tym krótkim poradniku...

Czytaj więcej

Jak wykonuję projekt strony internetowej? Praktyczny przykład.

Kategorie: Strony internetowe

Jak przebiega u mnie projektowanie strony internetowej? Pozwól, że pokażę ci na praktycznym przykładzie na ekranie. Z tego filmu...

Czytaj więcej

Strona typu one page, single page – co to jest?

Kategorie: Strony internetowe

Jeżeli interesuje Cię odpowiedź na pytanie co to jest strona internetowa, czy też aplikacja typu one page lub single page,...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.
Sztuczna inteligencja
Rozwiń informację
Blisko 15-letnie doświadczenie w branży internetowej łączę z najnowszymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, by dostarczać usługi na najwyższym poziomie.

Skontaktuj się

 

newsletter

Zapisz się na mój newsletter i odbierz ebook
„10 cech skutecznej strony internetowej”.

Odbiorcy mojego newslettera otrzymują cyklicznie darmowe poradniki, ciekawostki, ostrzeżenia przez oszustwami oraz nowości z branży internetowej.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu

Luźniejsze treści

Blisko 15-letnie doświadczenie w branży internetowej łączę z najnowszymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, by dostarczać usługi na najwyższym poziomie.

Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG