Google Partner arturkosinski.pl
Wycena online
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Stan witryny w WordPress – dlaczego warto tu zaglądać?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 16 grudnia 2022

Jeśli korzystasz z WordPressa i posiadasz wersję minimum 5.2, w Twoim panelu administracyjnym znajdziesz ekran Stan witryny. W tym artykule i wideo podpowiem Ci dlaczego warto regularnie zaglądać do tej zakładki i co w niej znajdziesz. Zapraszam do czytania i oglądania.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co to jest Stan witryny
  • jakie rekomendacje znajdziesz w Stanie witryny
  • dlaczego warto zaglądać do Stanu witryny w WordPress

Stan witryny – wprowadzenie

Funkcja Stan witryny została wprowadzona w WordPressie w wersji 5.2. Jeśli nie posiadasz jeszcze tej wersji, koniecznie zainteresuj się aktualizacją swojej strony. Sprawdź dlaczego warto aktualizować WordPressa oraz zobacz ofertę mojego wsparcia technicznego WordPress. Gdy już będziesz mieć WordPressa obsługującego Stan witryny, widget tej funkcji znajdziesz w głównym Kokpicie, a także na dedykowanej podstronie znajdującej się w menu Narzędzia / Stan witryny.

widget stan witryny

Czego dowiesz się ze strony Stan witryny?

Jak sama nazwa wskazuje, funkcja pokazuje jaki jest aktualny stan witryny w oparciu o szereg zaleceń związanych z bezpieczeństwem i wydajnością serwisu.

Stan witryny pokazuje krytyczne informacje na temat konfiguracji WordPressa i innych elementów, które wymagają twojej uwagi.

WordPress wykonuje test poszczególnych zaleceń i wyświetla stosowne rekomendacje w zależności od tego, czy nasza strona test zaliczyła, czy też nie. W oparciu o wynik wszystkich testów pokazuje ogólną ocenę strony, która może wyświetlać się w postaci komunikatu, np. Dobry, Wymaga poprawy, itd. W przypadku, gdy nasza strona internetowa nie zalicza jakiegoś testu, otrzymujemy komunikat co należy zrobić, aby poprawić stan witryny.

Podstawy zdobywania klientów przez internet Kurs audio

Przykładowe testy wykonywane przez funkcję Stan witryny (zakładka Status):

  • sprawdzenie zainstalowanej wersji WordPressa
  • sprawdzenie aktualności wtyczek, motywów
  • sprawdzenie używanej wersji PHP na serwerze
  • sprawdzenie certyfikatu SSL
  • sprawdzenie wersji serwera SQL, strefy czasowej, automatycznych aktualizacji, kodowania znaków oraz kilkudziesięciu innych tematów związanych z backendem strony

Poza zakładką Status znajdziemy tu także zakładkę Informacja, w której znajdują się wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego WordPressa – zainstalowane wtyczki, szablony, informacje o serwerze, bazie danych, itd.

Stan witryny w WordPress dlaczego warto tu zaglądać

Dlaczego warto regularnie obserwować Stan witryny?

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i optymalnej wydajności Twojego serwisu, polecam zaglądać do ekranu Stan witryny regularnie. Kluczową ocenę ogólną zobaczysz już w głównym kokpicie, więc jedynym zadaniem, które warto wpisać w swój tygodniowy grafik jest… zalogowanie się do swojego panelu administracyjnego.

Jeśli komunikat w widgecie Stan witryny będzie informował, że stan witryny wymaga poprawy, warto zajrzeć głębiej i zweryfikować jakie testy nie zostały zaliczone, a następnie wprowadzić stosowne usprawnienia we własnym zakresie lub zlecić to profesjonalistom od WordPressa.

stan witryny 1

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Jak sprawdzić do kogo należy strona internetowa?

Kategorie: Strony internetowe

Jeżeli potrzebujesz sprawdzić, kto jest właścicielem strony internetowej (a konkretniej domeny internetowej, pod którą znajduje się strona), to w tym...

Czytaj więcej

Co to jest certyfikat SSL i kiedy warto go mieć?

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Reklama w internecie Inne tematy

Certyfikat SSL na stronie internetowej – w poniższym wideo i artykule podpowiadam co to właściwie jest, czy potrzebujesz go...

Czytaj więcej

Jak poprawnie umieszczać logo na stronie internetowej?

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli posiadasz stronę internetową lub dopiero planujesz ją założyć, koniecznie zadbaj o poprawność dodania logo firmowego w górnej części strony. Z tego...

Czytaj więcej

Freelancer WordPress – jak może Ci pomóc?

Kategorie: Strony internetowe

Systemy zarządzania treścią czyli CMS to rozwiązania, które cieszą się dużym uznaniem. Przede wszystkim ułatwiają zarządzanie witryną i pozwalają...

Czytaj więcej

Ile kosztuje strona internetowa? Kalkulator wyceny online

Kategorie: Strony internetowe

 Cześć, w tym filmie chciałbym pokazać Ci co zrobiłem, aby klient który jest potencjalnie zainteresowany moimi usługami, mógł...

Czytaj więcej

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG