Skąd wziąć zdjęcia do strony www? Darmowe banki zdjęć
Jeśli zastanawiasz się skąd wziąć zdjęcia na swoją stronę internetową lub bloga, to w tym filmie podam Ci kilka sprawdzonych źródeł z których sam często korzystam – zarówno płatnych jak i darmowych. Zapraszam do oglądania.
Skąd wziąć zdjęcia na stronę?
Istnieje kilka popularnych sposobów na pozyskanie zdjęć do strony internetowej. Mogą to być między innymi:
- Przeprowadzenie własnej sesji fotograficznej – generuje to najwięcej kosztów finansowych, czasowych, organizacyjnych;
- Pozyskanie zdjęć od producenta wyrobu, który sprzedajesz – producenci zwykle chętnie udostępniają zdjęcia produktów dystrybutorom;
- Zakup lub pobranie zdjęć z tak zwanego banku zdjęć, inaczej stocka – najpopularniejszy sposób wśród firm zajmujących się tworzeniem stron oraz osób prowadzących własne blogi czy portale.
Co to jest bank zdjęć (stock)?
Stocki to banki zdjęć. Możesz w nich kupować gotowe zdjęcia umieszczone tam przez ich autorów, na określonych prawach (licencji) i wykorzystywać w swoich projektach graficznych, na stronach internetowych, itd.
W internecie dostępnych jest wiele banków zdjęć – niektóre są płatne, inne darmowe. W powyższymie filmie pokazuję kilka banków, z których często korzystam i które mogę polecić. Niezależnie od tego z jakiego banku zdjęć korzystasz, zawsze warto przeczytać informację na temat licencji, która zwykle jest widoczna gdzieś obok przycisku do pobierania zdjęcia. Licencja taka może zakładać, że np. musimy oznaczyć autora zdjęcia na swojej stronie.
Popularne banki zdjęć
Popularne płatne banki zdjęć, z których korzystam najczęściej to:
- Depositphotos – bank płatny, z którego aktualnie najczęściej korzystam. Każdy bank zdjęć działa na zasadzie wyszukiwarki – wpisujemy słowo kluczowe, które nas interesuje i przeglądamy wyniki, które możemy jeszcze dodatkowo filtrować np. po orientacji zdjęcia, wykorzystaniu wizerunku osób, itd. Przykładowo możemy wpisać słowo pies i sprawdzić co zaoferuje nam depositphotos. W przypadku moich klientów – gdy kupuję zdjęcia do strony, którą wykonuję dla klienta – proszę o przesłanie z deposit photos numeru pliku (patrz wideo).
- Adobe Stock – do 2019 roku Fotolia, obecnie Adobe Stock. Kolejny płatny bank zdjęć, który można wziąć pod uwagę.
- Shutterstock – przykład kolejnego płatnego banku zdjęć.
Popularne darmowe banki zdjęć, z których czasami korzystam, to:
- pexels.com
- freepik.com
- pixabay.com
- unsplash.com
- freeimages.com
- ponadto wyszukiwarka Google (sekcja Grafika, zaznaczenie licencji „do ponownego wykorzystania z modyfikacją”.
Na powyższym wideo pokazuję między innymi:
- interfejs różnych stocków
- sposób poruszania się po stocku i wyszukiwanie zdjęć
- filtrowanie wyników wyszukiwania (między innymi kadrowanie, kolorystyka, izolowanie zdjęcia, z ludźmi / bez ludzi, itd.)
- pobieranie zdjęcia ze stocka
- omówienie rozmiarów zdjęć stockowych
- przegląd planów cenowych Depositphotos, Adobe Stock, Shutterstock
- informacja na temat anulowania abonamentu
- podział wyników na wektory, zdjęcia i klipy wideo
Jeśli dopiero planujesz założyć stronę lub bloga czy sklep internetowy – skontaktuj się ze mną. Moja firma od kilku lat realizuje tego typu projekty i z pewnością będziemy mogli Ci pomóc.
Jeśli wskazówki z tego filmu były dla Ciebie przydatne – daj kciuk w górę pod filmem, a jeśli chcesz dostawać więcej tego typu porad zupełnie za darmo – zasubskrybuj mój kanał na YouTube i zapisz się na newsletter tutaj.
Do zobaczenia w kolejnym filmie!
Masz pytania na ten lub inny temat?
Skontaktuj sięZobacz także
Projekt logo – 5 wskazówek zanim kupisz
Kategorie: Inne tematyCześć, jeśli planujesz zlecić komuś wykonanie projektu logo dla swojej firmy, to w tym filmie mam dla Ciebie 5...
Strona internetowa czy Facebook – co wybrać do promowania firmy
Kategorie: Strony internetowe Reklama w internecieJeśli zastanawiasz się co będzie lepsze do promowania firmy w internecie – własna strona internetowa czy profil firmowy na Facebooku,...
Jak wybrać wykonawcę strony internetowej?
Kategorie: Strony internetoweJeżeli stoisz przed wyborem wykonawcy strony internetowej – zapoznaj się z tym krótkim artykułem, w którym podpowiem Ci na jakie...
UX – Co to jest User Experience?
Kategorie: Strony internetoweNiezależnie od tego, czy klienta przywiodła do nas nasza dopracowana strategia marketingowa, czy też łut szczęścia – powinno zależeć...
Jakie wymiary grafik stosować w social media
Kategorie: Reklama w internecieJeśli prowadzisz profile w mediach społecznościowych – obejrzyj ten film i poznaj wymiary grafik stosowane w najpopularniejszych portalach. Zobacz...

Rozważasz współpracę ze mną?
Sprawdź, dlaczego warto.
Bezpośredni kontakt
Działania, które przynoszą efekty
Szybkie terminy realizacji
Transparentność
Jakość agencji w cenie freelancera
Ciągły rozwój
Darmowa dawka wiedzy
Certyfikowany ekspert
Bogate doświadczenie
Wszystko w jednym miejscu
Skontaktuj się
Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.
Poznaj opinie moich Klientów

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.


Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.
