Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Skąd wziąć regulamin sklepu internetowego?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 18 grudnia 2021

Jeśli planujesz zbudować sklep internetowy to z pewnością prędzej czy później natkniesz się na dylemat związany z przygotowaniem regulaminu sklepu. Skąd wziąć regulamin, na co zwracać uwagę i jakie mogą być konsekwencje posiadania nieodpowiedniego regulaminu – dowiesz się z tego filmu. Zobacz także wideo: Sklep internetowy – od czego zacząć.

Nieprawidłowo sformułowane regulaminy sklepów internetowych to powszechny problem wśród polskich sklepów internetowych. Co jakiś czas w mediach znaleźć można doniesienia o tym, że jakaś kancelaria prawna pozywa sklepy internetowe za stosowanie niedozwolonych klauzul w regulaminie. Sprawy te często kończą się przykrymi karami finansowymi dla właścicieli sklepów.

Najczęstszą przyczyną problemów z regulaminami sklepów jest to, że właściciele sklepów zwyczajnie kopiują regulamin w innej strony i wklejają do siebie, podmieniając tylko dane na swoje. Jest to duży błąd, po pierwsze dlatego, że nie wiemy czy regulamin który kopiujemy jest rzeczywiście poprawny i wolny np. od klauzul niedozwolonych, po drugie dlatego, że regulamin w dużym stopniu związany jest z systemem na jakim postawiony jest nasz sklep internetowy, zatem regulamin napisany np. pod sklep Prestashop może zupełnie nie nadawać się do sklepu opartego na innej platformie, ze względu na budowę systemu, formę składania zamówienia, itd. Regulamin sklepu internetowego powinien być dostosowany do charakteru naszego biznesu, dlatego nie powinniśmy go kopiować z innych stron. Pomijam już fakt, że regulamin podlega też przepisom prawa autorskiego.

Skąd zatem wziąć regulamin sklepu? Spotkałem się z sytuacjami, że właściciele sklepów piszą taki regulamin samodzielnie, bazując na przykład na kilku innych. Z pewnością rozwiązanie to pozwoli nam zaoszczędzić nieco pieniędzy, jednak może zająć sporo czasu, a dodatkowo jeśli nie jesteśmy prawnikami – nadal nie mamy pewności czy dany regulamin jest napisany odpowiednio. Ryzyko ewentualnych kar (szczególnie w czasach RODO…) nadal więc pozostaje.

Zatem… Skąd najlepiej wziąć regulamin sklepu internetowego?

Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie napisania regulaminu sklepu przez prawnika. Na rynku jest już sporo kancelarii, które się w tym specjalizują, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. W przypadku moich klientów – którzy zlecają mi stworzenie sklepu internetowego – polecam kancelarię, z którą współpracuję już od kilku lat. Jeśli więc szukasz sprawdzonej kancelarii – nawet jeśli nie jesteś i nie planujesz być moim klientem – możesz odezwać się do mnie po namiary. Koszt takiego regulaminu przygotowanego przez prawnika to zwykle kwota rzędu 300zł. Jeśli więc kupujesz sklep internetowy za kilka tysięcy to warto dołożyć ułamek tej kwoty po to, aby zwyczajnie spać spokojnie i zająć się prowadzeniem sklepu internetowego, a nie stresować tym, że ktoś może wytoczyć Ci pozew za stosowanie klauzul niedozwolonych, naruszenie obowiązków informacyjnych itd.

Przy okazji zlecania prawnikowi stworzenia regulaminu sklepu warto skonsultować się z nim czy nasz sklep jest dostosowany do wymagań stawianych przez RODO i uzyskać ewentualne wskazówki co można w sklepie poprawić.

To wszystko co chciałem przedstawić w tym krótkim wideo / artykule.  Jeśli planujesz budowę sklepu internetowego – skontaktuj się ze mną. Moja firma od kilku lat realizuje tego typu projekty i z pewnością będziemy mogli Ci pomóc.

Jeśli wskazówki z tego filmu były dla Ciebie przydatne – daj kciuk w górę pod filmem, a jeśli chcesz dostawać więcej tego typu porad – zasubskrybuj mój kanał na YouTube i zapisz się na newsletter.

Do zobaczenia w kolejnym filmie!

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronie www?

Kategorie: Strony internetowe E-commerce

Cześć, w poniższym filmie opowiem o tym, jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronie lub sklepie internetowym. Najczęściej prowadzeniem stron...

Czytaj więcej

Uwaga na podejrzane smsy o przedłużeniu domeny

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Inne tematy

W tym filmie chciałbym podpowiedzieć Ci co zrobić, kiedy jako właściciel strony internetowej dostałeś sms z informacją, że kończy...

Czytaj więcej

Instrukcja Hotjar – Zwiększ skuteczność swojej strony

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Przydatne narzędzia

Cześć, jeśli posiadasz już stronę internetową, to prawdopodobnie zależy Ci na tym, by była ona jak najbardziej skuteczna, czyli...

Czytaj więcej

Jak wyróżnić aukcję Allegro po wyłączeniu szablonów html w 2017?

Kategorie: E-commerce Reklama w internecie

Uwaga, ze względu na dużą liczbę zapytań informuję, że nie świadczę już usług związanych ze sprzedażą na platformie Allegro...

Czytaj więcej

Jak zarejestrować własną domenę internetową – aktualizacja 2019

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Inne tematy

Cześć, w tym filmie pokażę Ci jak samodzielnie zarejestrować własną domenę internetową. Jest to aktualizacja filmu, który umieściłem na...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych, marketing online w ekosystemie Google) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG