Google Partner arturkosinski.pl
Wycena online
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Skąd wziąć dofinansowanie na budowę sklepu internetowego?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 18 maja 2023

E-commerce rośnie w siłę. W wielu branżach wyprzedził już nawet tradycyjne zakupy. Klienci cenią tę formę transakcji za wygodę, oszczędność czasu i możliwość spokojnego przeglądania całej oferty. Wielu przedsiębiorców doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego już prowadzi lub zamierza prowadzić wkrótce własne sklepy internetowe. Niektórych powstrzymuje natomiast konieczność poniesienia na początku inwestycji na zaprojektowanie witryny. Mało kto zdaje sobie sprawę, że na budowę e-sklepu można się ubiegać o dofinansowanie. Sprawdź, jak to zrobić.

Skąd wziąć dofinansowanie na budowę sklepu internetowego

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie można otrzymać dofinansowanie na sklep internetowy?
  • Jakie są warunki uzyskania dofinansowania z Urzędu Pracy?
  • Jakie są warunki uzyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich?

Gdzie można otrzymać dofinansowanie na sklep internetowy?

Dwoma głównymi źródłami dofinansowań dla działalności gospodarczych są Urzędy Pracy oraz Fundusze Europejskie. Ponadto poszczególne gminy czy lokalne instytucje często również oferują wsparcie dla firm, dlatego zawsze warto najpierw rozeznać się w swojej okolicy.

Jakie są warunki uzyskania dofinansowania z Urzędu Pracy?

Urzędu Pracy oferują dofinansowania dla osób bezrobotnych pragnących rozpocząć działalność gospodarczą. Pierwszym warunkiem jest więc status osoby bezrobotnej. Ponadto pieniądze może otrzymać wyłącznie kandydat, który nie prowadził działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 12 miesięcy ani nie odrzucał w tym terminie bez powodu proponowanych mu ofert pracy i stażu, a także nie studiuje dziennie.

Dotacja z UP może wynosić do 6-krotności obowiązującej średniej krajowej. Jest bezzwrotna, pod warunkiem że działalność będzie nieprzerwanie prowadzona przez co najmniej rok, zgodnie ze złożonym wnioskiem.

Co istotne, jest to wsparcie przeznaczone wyłącznie dla przedsiębiorstw łączących sprzedaż tradycyjną i internetową – aktualnie nie ma możliwości uzyskania wsparcia z UP na firmę działającą wyłącznie w obszarze e-commerce.

Podstawy zdobywania klientów przez internet Kurs audio

Jakie są warunki uzyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich?

Środki z Funduszy Europejskich są nie tylko wyższe (nawet do 600 tys. zł), ale też łatwiej dostępne – mogą się o nie ubiegać również osoby sprzedające wyłącznie w sieci, w tym również aktywni przedsiębiorcy. Niezbędne jest przedstawienie szczegółowego biznesplanu, zawierającego opis działalności, niezbędne wydatki oraz planowany przychód.

Jeśli aktualnie wśród programów pomocowych FE nie ma takiego, którego kryteria być spełniał, nie rezygnuj – nowe oferty pojawiają się bardzo często i możliwe, że już wkrótce znajdziesz idealną dla siebie.

Preferencje zakupowe klientów przenoszą się wyraźnie do Internetu. Trend ten obejmuje kolejne branże, w których było to wcześniej nie do pomyślenia – np. spożywczą czy medyczną. Jeśli więc prowadzisz handel, sprzedaż własnych produktów lub usług wyłącznie stacjonarnie, to może być już ostatni dzwonek na dogonienie rynku.

Potrzebujesz pomocy w zakresie stworzenia sklepu internetowego, który jest prosty w obsłudze dla klienta i dla administratora? Dobierzemy rozwiązanie idealne do twojej branży i budżetu. Zapraszam do kontaktu!

 

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronie www?

Kategorie: Strony internetowe E-commerce

Cześć, w poniższym filmie opowiem o tym, jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronie lub sklepie internetowym. Najczęściej prowadzeniem stron...

Czytaj więcej

Co to jest certyfikat SSL i kiedy warto go mieć?

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Reklama w internecie Inne tematy

Certyfikat SSL na stronie internetowej – w poniższym wideo i artykule podpowiadam co to właściwie jest, czy potrzebujesz go...

Czytaj więcej

Problem z płatnościami Przelewy24 na sklepach WooCommerce

Kategorie: E-commerce

W tym artykule opiszę case study problemu, jaki ostatnio spotkał kilku moich Klientów, posiadających sklepy internetowe oparte na platformie...

Czytaj więcej

Domeny za 0zł – czy to się opłaca?

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Reklama w internecie Inne tematy

Jeśli planujesz założenie strony internetowej to prędzej czy później natkniesz się na temat rejestracji domeny. Zobaczysz wtedy, że ile...

Czytaj więcej

Masz czat / Messenger na stronie? Sprawdź ten częsty błąd

Kategorie: Strony internetowe E-commerce

Cześć, jeśli masz (lub planujesz mieć) na swojej stronie internetowej wtyczkę czatu np. Messenger lub inny to koniecznie sprawdź,...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych, marketing online w ekosystemie Google) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG