Szanowni Państwo, do 16.07 jestem na urlopie. Na wszystkie maile odpowiem po powrocie.

Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Dofinansowanie na sklep internetowy – skąd wziąć, gdzie szukać?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 18 marca 2024

Dofinansowanie na sklep internetowy – skąd wziąć, gdzie szukać, od czego zacząć? Wiele sklepów, które zbudowałem dla moich Klientów na przestrzeni ostatnich lat powstało w oparciu o różnego rodzaju dotacje. Zrobiłem małe rozeznanie i zebrałem kilka najważniejszych informacji na ten temat dla osób, które również chciałby skorzystać z takiej możliwości.

Poświęć 5 minut i obejrzyj poniższe wideo lub przeczytaj artykuł, jeśli nie wiesz, gdzie szukać środków na budowę sklepu internetowego. Przy okazji z filmu dowiesz się, jak wyglądała moja przygoda z dofinansowaniem na rozpoczęcie działalności w 2012 roku i jaki nietrafiony zakup wtedy zrobiłem. Zobaczysz też fragment jednego z moich pierwszych filmów na YT.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie można otrzymać dofinansowanie na sklep internetowy?
  • Jakie są warunki uzyskania dofinansowania z Urzędu Pracy?
  • Jakie są warunki uzyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich?

Gdzie można otrzymać dofinansowanie na sklep internetowy?

E-commerce rośnie w siłę. W wielu branżach wyprzedził już nawet tradycyjne zakupy. Klienci cenią tę formę transakcji za wygodę, oszczędność czasu i możliwość spokojnego przeglądania całej oferty. Wielu przedsiębiorców doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego już prowadzi lub zamierza prowadzić wkrótce własne sklepy internetowe. Niektórych powstrzymuje natomiast konieczność poniesienia na początku inwestycji na zaprojektowanie witryny. Mało kto zdaje sobie sprawę, że na budowę e-sklepu można się ubiegać o dofinansowanie. Sprawdź, jak to zrobić.

Dwoma głównymi źródłami dofinansowań dla działalności gospodarczych są Urzędy Pracy oraz Fundusze Europejskie. Ponadto poszczególne gminy czy lokalne instytucje często również oferują wsparcie dla firm, dlatego zawsze warto najpierw rozeznać się w swojej okolicy.

Jakie są warunki uzyskania dofinansowania z Urzędu Pracy?

Urzędu Pracy oferują dofinansowania dla osób bezrobotnych pragnących rozpocząć działalność gospodarczą. Pierwszym warunkiem jest więc status osoby bezrobotnej. Ponadto pieniądze może otrzymać wyłącznie kandydat, który nie prowadził działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 12 miesięcy ani nie odrzucał w tym terminie bez powodu proponowanych mu ofert pracy i stażu, a także nie studiuje dziennie.

Dotacja z UP może wynosić do 6-krotności obowiązującej średniej krajowej. Jest bezzwrotna, pod warunkiem że działalność będzie nieprzerwanie prowadzona przez co najmniej rok, zgodnie ze złożonym wnioskiem.

Co istotne, jest to wsparcie przeznaczone wyłącznie dla przedsiębiorstw łączących sprzedaż tradycyjną i internetową – aktualnie nie ma możliwości uzyskania wsparcia z UP na firmę działającą wyłącznie w obszarze e-commerce.

Podstawy zdobywania klientów przez internet Kurs audio

Jakie są warunki uzyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich?

Środki z Funduszy Europejskich są nie tylko wyższe (nawet do 600 tys. zł), ale też łatwiej dostępne – mogą się o nie ubiegać również osoby sprzedające wyłącznie w sieci, w tym również aktywni przedsiębiorcy. Niezbędne jest przedstawienie szczegółowego biznesplanu, zawierającego opis działalności, niezbędne wydatki oraz planowany przychód.

Sklepy internetowe Olsztyn – jeśli szukasz sprawdonego wykonawcy – skontaktuj się ze mną.

Jeśli aktualnie wśród programów pomocowych FE nie ma takiego, którego kryteria być spełniał, nie rezygnuj – nowe oferty pojawiają się bardzo często i możliwe, że już wkrótce znajdziesz idealną dla siebie. Warto monitorować na przykład stronę https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/.

Preferencje zakupowe klientów przenoszą się wyraźnie do Internetu. Trend ten obejmuje kolejne branże, w których było to wcześniej nie do pomyślenia – np. spożywczą czy medyczną. Jeśli więc prowadzisz handel, sprzedaż własnych produktów lub usług wyłącznie stacjonarnie, to może być już ostatni dzwonek na dogonienie rynku.

Potrzebujesz pomocy w zakresie stworzenia sklepu internetowego, który jest prosty w obsłudze dla klienta i dla administratora? Dobierzemy rozwiązanie idealne do twojej branży i budżetu. Zapraszam do kontaktu!

 

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

WooCommerce czy PrestaShop – jaki silnik sklepu wybrać?

Kategorie: E-commerce

Planujesz budowę sklepu internetowego? Ta decyzja jest niemal w każdym wypadku słuszna, ponieważ już o kilku lat handel przenosi...

Czytaj więcej

Jakie dane dostępowe do strony www / sklepu powinieneś posiadać jako właściciel

Kategorie: Strony internetowe E-commerce

 Jakie dane do strony powinieneś otrzymać od wykonawcy? Posiadanie kompletnych danych dostępowych do swojej strony internetowej jest bardzo...

Czytaj więcej

Co to jest certyfikat SSL i kiedy warto go mieć?

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Reklama w internecie Inne tematy

Certyfikat SSL na stronie internetowej – w poniższym wideo i artykule podpowiadam co to właściwie jest, czy potrzebujesz go...

Czytaj więcej

Sklep internetowy – jak zacząć? Checklista 10 rzeczy do przemyślenia.

Kategorie: E-commerce

Planujesz założyć sklep internetowy, ale nie wiesz jak zacząć? To jest checklista 10 rzeczy, które musisz przemyśleć najlepiej jeszcze...

Czytaj więcej

Przydatne funkcje w sklepie internetowym – cz. 1

Kategorie: E-commerce

Poznaj 5 przydatnych funkcji w sklepie internetowym, dzięki którym zwiększysz sprzedaż i usprawnisz korzystanie ze sklepu przez klientów. Zapraszam...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.
Sztuczna inteligencja
Rozwiń informację
Blisko 15-letnie doświadczenie w branży internetowej łączę z najnowszymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, by dostarczać usługi na najwyższym poziomie.

Skontaktuj się

 

newsletter

Zapisz się na mój newsletter i odbierz ebook
„10 cech skutecznej strony internetowej”.

Odbiorcy mojego newslettera otrzymują cyklicznie darmowe poradniki, ciekawostki, ostrzeżenia przez oszustwami oraz nowości z branży internetowej.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu

Luźniejsze treści

Blisko 15-letnie doświadczenie w branży internetowej łączę z najnowszymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, by dostarczać usługi na najwyższym poziomie.

Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG