Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Od czego zacząć reklamę w internecie?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2022

Obejrzyj ten film, jeśli nie wiesz od czego zacząć reklamę w internecie. W filmie przestawiam najszybszą i najtańszą metodę, która pozwala sprawdzić, czy widoczność w internecie przyniesie Twojej firmie porządane efekty. Wideo dotyczy kampanii Google Ads i jest w nim przedstawiona oferta cenowa. Z uwagi na to, że film był publikowany w 2014 roku, a w systemie Google Ads zaszło od tego czasu mnóstwo zmian, ta propozycja cenowa nie jest już aktualna. Jednak merytorycznie film pozostaje aktualny i zawarta w nim odpowiedź na pytanie od czego zacząć reklamę w internecie – jest jak najbardziej warta obejrzenia w 2022 roku.

Od czego zacząć reklamę w internecie – transkrypcja wideo

Powyższy film jest powiązany z poprzednim, w którym opowiadałem Ci czym się różni pozycjonowanie stron od reklam płatnych w Google AdWords Ads. Zgodnie z zapowiedzią odpowiadam w tym filmie na pytanie, które bardzo często pada z ust klientów, którzy do mnie dzwonią. Mianowicie od czego zacząć reklamę w internecie, jak zacząć się reklamować, jak sprawdzi,ć czy to w ogóle jest dla Ciebie?

271728132 1962537223919490 246526303043295485 n

Istnieje sposób, który według mnie jest najlepszy do tego by przetestować reklamę internetową – jest to kampania Google Ads, czyli płatna reklama w wynikach wyszukiwania Google na zadanie słowa kluczowe. Szczegóły tej formy reklamy znaleźć możesz pod linkiem powyżej. Jest to świetny sposób na reklamę, ponieważ pokazujesz swój komunikat tam, gdzie ludzie rzeczywiście szukają usług, czy produktów, które oferujesz. Nie jest to więc nachalna reklama banerowa na portalach czy Facebooku.

Podstawy zdobywania klientów przez internet Kurs audio

Dlaczego warto wykorzystać Google Ads na początek reklamy w internecie?

Dlaczego warto na pierwszą reklamę wykorzystać reklamę w Google? Dlatego, że daje ona praktycznie natychmiastowe efekty. Można ją uruchomić w ciągu nawet 24 godzin i na bieżąco kontrolować to, jak kampania przebiega, jakie przynosi efekty, a także modyfikować i optymalizować ją stosowanie do bieżących potrzeb (elastycznie zmieniać słowa kluczowe, budżet, zasięg reklam, itd).

To, co zwykle proponuję Klientom na początek, to próbna miesięczna dwumiesięczna kampania reklamowa. Szczegółową ofertę i zakres takiej kampanii znajdziesz w zakładce Kampanie Google Ads. Warto wiedzieć, że na pierwszą kampanię reklamową Klient otrzymuje kupon bonusowy do wykorzystania na budżet reklamowy. Aktualnie (styczeń 2022) wartość kuponu bonusowego to 375 zł (taką kwotę mogą udostępniąć firmy będące w programie Google Partners, do którego należę). Jeśli interesują Cię szczegółowe informacje na temat kuponów Google Ads – skontaktuj się ze mną.

W przeciwieństwie to innych form reklamy, kampania Google Ads na szereg zalet:

 • w porównaniu do pozycjonowania stron, efekty kampanii Google Ads są widoczne już po kilku dniach (nie po kilku miesiącach, jak w pozycjonowaniu)
 • w porównaniu do kampanii Facebook Ads, zaletą reklam Google jest to, że wyświetlamy je tylko osobom, które szukają takich treści, jakie prezentujemy. Na Facebooku działa to w drugą stronę – to reklamodawca szuka potencjalnej grupy docelowej i próbuje „wcisnąć” im swoją reklamę.

Jak rozpocząć reklamę w internecie?

googler partner

Jeśli więc planujesz rozpocząć kampanię reklamową w internecie, polecam Ci zainteresować się systemem Google Ads. Z kampanii Google Ads możesz uzyskać szczegółowe raporty, takie jak:

 • ilość wyświetleń i kliknięć w Twoje reklamy
 • średnią stawkę za jedno kliknięcie
 • raport lokalizacji wyświetlania reklam
 • raport wyszukiwanych słów kluczowych
 • raport demograficzny odbiorców reklamy
 • raport o konwersjach, w tym pomiar sprzedaży w sklepie internetowym
 • raport urządzeń, na których wyświetlane były reklamy
 • szereg innych raportów
 • wyniki kampanii możesz też monitorować w Google Analytics, zobacz jak sprawdzać wyniki kampanii Google Ads w Google Analytics

Skontaktuj się ze mną, jeśli szukasz rzetelnej firmy – Partnera Google – do przeprowadzenia kampanii Google Ads.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Google Authenticator i uwierzytelnianie dwuskładnikowe – co to jest?

Kategorie: Przydatne narzędzia

Bezpieczeństwo w sieci jest (lub powinno być) priorytetem zarówno właścicieli stron, jak i ich użytkowników. Wobec coraz sprawniejszych metod...

Czytaj więcej

Instrukcja Hotjar – Zwiększ skuteczność swojej strony

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Przydatne narzędzia

Cześć, jeśli posiadasz już stronę internetową, to prawdopodobnie zależy Ci na tym, by była ona jak najbardziej skuteczna, czyli...

Czytaj więcej

Jak reklamować w internecie biznes sezonowy?

Kategorie: Reklama w internecie

Przez kilkanaście lat działalności w branży tworzenia stron www i marketingu online miałem do czynienia z wieloma biznesami sezonowymi....

Czytaj więcej

Projekt logo – 5 wskazówek zanim kupisz

Kategorie: Inne tematy

Cześć, jeśli planujesz zlecić komuś wykonanie projektu logo dla swojej firmy, to w tym filmie mam dla Ciebie 5...

Czytaj więcej

Mam nową stronę internetową, ale nie widać jej w Google – co robić?

Kategorie: Strony internetowe

Własna strona internetowa może stanowić świetne narzędzie reklamowe dla firmy. Bardzo często jednak nowo stworzona strona mimo, że świetnie...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych, marketing online w ekosystemie Google) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG