Szanowni Państwo, do 16.07 jestem na urlopie. Na wszystkie maile odpowiem po powrocie.

Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Automatyzacja sprzedaży online – case study mojego sklepu internetowego

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2022

Oglądając poniższy film poznasz nietypowy sposób na automatyzację sprzedaży przez internet. Film ten został opublikowany w 2014 i dotyczy historycznego już projektu, który kiedyś się tworzyłem. Był to sklep internetowy z szablonami aukcji Allegro, który działał w pełni automatycznie. Sklep ten, podobnie jak szablony HTML w Allegro, to już zamknięta historia. Postanowiłem jednak pozostawić ten materiał online z nadzieją, że będzie to inspiracja dla innych osób do tego, by automatyzować procesy biznesowe w swoich firmach. Na końcu artykułu opisuję też trochę bardziej aktualnych przykładów automatyzacji. Zapraszam do oglądania i czytania.

Automatyzacja sprzedaży online – poznaj mój projekt sprzed lat

Poniżej znajduje się transkrypcja materiału wideo.

W tym odcinku chciałbym pokazać Ci pewien sposób, który wykorzystuję do automatyzacji sprzedaży przez internet. W tym przykładzie pokażę jak sprzedaję produkty wirtualne, w taki sposób, że nie mam żadnego czynnego udziału w sprzedaży, a odbieram jedynie informacje o otrzymanej płatności. Mam nadzieję, że ten film będzie dla Ciebie formą inspiracji do tego, abyś mógł wdrożyć podobnie działania w swojej firmie.

Przejdźmy więc do sedna sprawy. Sklep internetowy, o którym chcę ci powiedzieć działał pod domeną szablonyallegro.info i jest był to sklep, w którym użytkownik może kupić szablon HTML do Allegro (szablon aukcji, czyli oprawę graficzną treści aukcji). Działanie sklepu polega na tym, że użytkownik wybiera i kupuje w tym sklepie szablon, opłaca zamówienie i zaraz po dokonaniu opłaty na jego adres mailowy wędruje:

  • informacja o dokonanej płatności
  • potwierdzenie zamówienia ze sklepu
  • kod szablonu przygotowany do wklejenia na aukcji (bez konieczności znajomości programowania, wprowadzania zmian w szablonie, itd.) Wystarczy go po prostu wkleić w edytorze aukcji i dodać własne teksty oraz zdjęcia.

Podstawy zdobywania klientów przez internet Kurs audio

Dzięki takiemu schematowi sklep działa praktycznie bez ingerencji administratora / właściciela. Jedynym zadaniem właściciela sklepu jest stworzyć produkt wirtualny, czyli szablon Allegro – stworzyć grafikę, umieścić na hostingu, dodać kod HTML do bazy produktów w sklepie internetowym. Cała dalsza sprzedaż odbywała się całkowicie automatycznie.

Automatyczna sprzedaż online – jak to działało?

Na powyższym wideo pokazuję jak dokładnie wyglądał ten sklep, w jaki sposób opisany był produkt, jak wyglądała instrukcja instalacji (również w formie krótkiego wideo). Ciekawostką było to, że do poprawnego działania szablonu konieczne było umieszczenie loginu Allegro konkretnego Klienta. To również zostało zautomatyzowane. Klient podawał login Allegro podczas składania zamówienia, a silnik sklepu internetowego automatycznie podmieniał wszystkie parametry w kodzie HTML szablonu w taki sposób, aby był on dostosowany do konkretnego Klienta. Prawda, że brzmi super 🙂 Takie też to było, do czasu, gdy Allegro zabroniło korzystać z szablonów HTML aukcji (sprawdź jak można poprawić wygląd aukcji po wyłączeniu szablonów).

Dodatkową interesującą funkcją mojego sklepu internetowego z szablonami Allegro była możliwość zamówienia indywidualnej personalizacji szablonu. Zaznaczając odpowiedni przycisk, cena szablonu automatycznie ustawiała się na wyższą, a administrator dostawał informację o zmianach, jakie należy wprowadzić. Tutaj kończyła się automatyzacja, ponieważ te zmiany trzeba było już wprowadzać ręcznie. Jednak też koszt tej usług był odpowiednio wyższy – taki, że opłacało się to robić.

Na filmie pokazuję również przykładowy zakup w tym sklepie internetowym. Można więc zobaczyć jak dokładnie to wyglądało.

Automatyzacja online – inne przykłady

Jak pewnie się ze mną zgodzisz, był to całkiem fajny pomysł na automatyczny sklep internetowy. Zachęcam do myślenia w podobny sposób o swoich firmach. Starajmy się automatyzować co tylko się da, ponieważ zyskujemy dzięki temu czas na rzeczy naprawdę dla nas ważne.

W późniejszym etapie rozwoju mojej firmy wprowadziłem szereg innych automatyzacji, głównie wewnętrznych. Przykładowo:

  • w przypadku powtarzalnych usług, które odnawiane są cyklicznie – program automatycznie powiadamia Klienta o kończącym się okresie abonamentowym i sugeruje przedłużenie usługi. Jeśli Klient kliknie przycisk przedłużenia, automatycznie otrzymuje fakturę do opłacenia.
  • aktualnie mam zautomatyzowaną sprzedaż mojego kursu audio Podstawy zdobywania klientów przez internet
  • sporym problemem było dla mnie indywidualne wycenianie dużej ilości stron internetowych. Stworzyłem więc kalkulator wyceny strony internetowej, w którym można w szybki sposób sprawdzić orientacyjne koszty moich usług. Zapraszam do przetestowania.
  • z bardziej przyziemnych spraw, automatyzuję też przypomnienia o cyklicznych zadaniach (robię to w aplikacji Things 3 na Maca i iOS) – tygodniowych, miesięcznych, a nawet corocznych.
  • Mam również dość mocno zautomatyzowaną obsługę pisania maili. Maile, które wysyłam cyklicznie generują mi się automatycznie w programie pocztowym po wciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy na klawiaturze.

Wykonywałem też wiele automatyzacji dla moich Klientów, np. sklepy internetowe z e-bookami, dietami, wizytami online, innymi materiałami wirtualnymi. Ponadto wykonywałem też tzw. panele klienta, które usprawniały obsługę klientów moich klientów.  Tak naprawdę jeśli jest pomysł na automatyzację, to zawsze można przełożyć go na działający system informatyczny. Skontaktuj się ze mną, jeśli ten temat Cię interesuje.

Mam nadzieję, że te informacje były dla Ciebie przydatne i wdrożysz automatyzację w swoim biznesie. Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz jakiejś indywidualnej aplikacji do tego celu, skontaktuj się ze mną.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Przydatne funkcje w sklepie internetowym – cz. 1

Kategorie: E-commerce

Poznaj 5 przydatnych funkcji w sklepie internetowym, dzięki którym zwiększysz sprzedaż i usprawnisz korzystanie ze sklepu przez klientów. Zapraszam...

Czytaj więcej

Jak zarejestrować własną domenę internetową – aktualizacja 2019

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Inne tematy

Cześć, w tym filmie pokażę Ci jak samodzielnie zarejestrować własną domenę internetową. Jest to aktualizacja filmu, który umieściłem na...

Czytaj więcej

Jak reklamować sklep internetowy? Poznaj solidne podstawy, które działają.

Kategorie: E-commerce

Masz już sklep internetowy? To świetnie! Ale co dalej? Sama budowa sklepu nic nam nie da jeśli nie będziemy...

Czytaj więcej

Jak wyróżnić aukcję Allegro po wyłączeniu szablonów html w 2017?

Kategorie: E-commerce Reklama w internecie

Uwaga, ze względu na dużą liczbę zapytań informuję, że nie świadczę już usług związanych ze sprzedażą na platformie Allegro...

Czytaj więcej

Integracja sklepu WooCommerce z Ceneo.pl krok po kroku (wideo)

Kategorie: E-commerce

W tym filmie i artykule pokażę Ci w jaki sposób zintegrować sklep WooCommerce z Ceneo.pl krok po kroku oraz...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.
Sztuczna inteligencja
Rozwiń informację
Blisko 15-letnie doświadczenie w branży internetowej łączę z najnowszymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, by dostarczać usługi na najwyższym poziomie.

Skontaktuj się

 

newsletter

Zapisz się na mój newsletter i odbierz ebook
„10 cech skutecznej strony internetowej”.

Odbiorcy mojego newslettera otrzymują cyklicznie darmowe poradniki, ciekawostki, ostrzeżenia przez oszustwami oraz nowości z branży internetowej.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu

Luźniejsze treści

Blisko 15-letnie doświadczenie w branży internetowej łączę z najnowszymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, by dostarczać usługi na najwyższym poziomie.

Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG