Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Masowy spam na Messengerze. Nie daj sobie ukraść konta!

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 17 stycznia 2024

W ostatnich tygodniach (listopad 2023) użytkownicy kont firmowych i reklamowych na Facebooku otrzymują masowy spam na firmową skrzynkę Messengera rzekomo od supportu Facebooka. Należy zachować ostrożność, ponieważ interakcja z takimi wiadomościami może zakończyć się przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, co należy zrobić w takiej sytuacji. 

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak wyglądają przykładowe spamowe wiadomości na Messengerze
 • czego nie należy robić, gdy dostaniesz spam
 • jak sprawdzić, czy rzeczywiście masz jakieś problemy ze swoim kontem

Masowy spam na Messengerze – jak to wygląda?

Przykłady spamowych wiadomości pokazuję poniżej, generalnie ich głównym przekazem jest to, że Twoje konto zostało zablokowane, naruszasz jakieś zasady i inne tego typu rzeczy. Oczywiście w każdej wiadomości jest link, pod którym możesz rozwiązać problem. I uwierz mi – nie chcesz klikać w te linki!

Dodatkowo na samym dole artykułu znajdziesz więcej popularnych spamowych komunikatów.

Zrzut ekranu 2023 11 21 o 20.11.59

Zrzut ekranu 2023 11 21 o 20.11.49

Co zrobić, jeśli dostaniesz spam na Messengerze?

Jeśli ktoś opiekuje się Twoim kontem i reklamami na Facebooku, skontaktuj się z tą osobą w celu wyjaśnienia sytuacji

Jeśli natomiast samodzielnie zajmujesz się tymi sprawami, to nie klikaj w żadne linki w wiadomościach, ale przejdź bezpośrednio do swojego panelu reklamowego czy konta firmowego i tam szukaj ewentualnych komunikatów o błędach upewniając się że jesteś na oficjalnej stronie Facebooka. Oficjalny link do konta reklamowego to: https://adsmanager.facebook.com/

Jeśli tam widnieją jakieś błędy, to rzeczywiście trzeba je naprawić. Natomiast zdecydowana większość przypadków to zwykły spam, który może kończyć się np. kradzieżą Twojego konta lub gorszymi konsekwencjami.

giphy

Spam na Messengerze – podsumowanie

A więc uważaj w co klikasz i najlepiej miej zaufaną osobę, która doradzi Ci w takich sytuacjach. Na przykład moi klienci, którym tworzę strony internetowe czy prowadzę kampanie w internecie, mogą liczyć właśnie na takie wsparcie. Chcesz porozmawiać o szczegółach? Skontaktuj się ze mną.

Jeśli ta treść była dla Ciebie przydatna, zasubskrybuj mój kanał i media społecznościowe.

Inne spamowe komunikaty

 • Hello, I would like to purchase this item. Please provide me with further guidance, thank you
 • Important Notice Facebook: Your Facebook page will be permanently deleted due to posts that violate our trademark rights. We reached this decision after thorough analysis and in accordance with our intellectual property protection policy.
 • Hello. I want to buy this product. Can you provide me with more information about the product? Thank you.
 • •Last Warning. Your fanpage has received a copyright warning, you need to contact and confirm your page.
 • Restricted page. Your page is about to be temporarily blocked. We found that your page violates community standards and image and video copyrights
 • Important notification: Your Facebook page is expected to be permanently removed due to the post violating our trademark rights.
 • Need to confirm that this page belongs to you and is being used normally.
 • Y‌o‌‌u‌r‌ p‌‌a‌g‌e‌ i‌‌s‌ a‌t‌ r‌‌i‌s‌k‌ o‌f‌ p‌‌e‌r‌m‌a‌‌n‌e‌‌n‌t‌ d‌e‌l‌e‌t‌i‌o‌n‌. W‌e h‌a‌v‌e r‌e‌c‌eiv‌ed a re‌p‌o‌rt f‌r‌om a b‌u‌s‌in‌e‌ss t‌hat yo‌ur p‌ag‌e has v‌io‌la‌t‌ed the‌ir im‌age co‌p‌y‌ri‌g‌ht.
 • Your Facebook Page should be permanently deleted for posts violating our trademark rights. We have made this decision after careful consideration and in accordance with our intellectual property policy.
 • Y‌o‌u‌r‌ p‌a‌g‌e‌ i‌s‌ a‌t‌ r‌i‌s‌k‌ o‌f‌ p‌e‌r‌m‌a‌n‌e‌n‌t‌ d‌e‌l‌e‌t‌i‌o‌n‌.‌ W‌e‌ h‌a‌v‌e‌ r‌e‌c‌e‌i‌v‌e‌d‌ a‌ r‌e‌p‌o‌r‌t‌ i‌n‌d‌i‌c‌a‌t‌i‌n‌g‌ t‌h‌a‌t‌ y‌o‌u‌r‌ p‌a‌g‌e‌ v‌i‌o‌l‌a‌t‌e‌s‌ c‌o‌p‌y‌r‌i‌g‌h‌t‌.‌
 • Uwaga: Twoja strona nie zostanie opublikowana. Twoja strona na Facebooku narusza standardy społeczności. Nasz system otrzymał raporty od wielu osób na temat.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Nowoczesna strona internetowa – jaka powinna być?

Kategorie: Strony internetowe

Strona internetowa to narzędzie, bez którego obecnie nie może obyć się prawdopodobnie żadna działalność komercyjna ani publiczna. Także osoby...

Czytaj więcej

Google Merchant Center – co to jest?

Kategorie: Przydatne narzędzia

Reklama sklepu internetowego jest podstawą jego funkcjonowania. Uruchomienie kampanii Google Ads jest dobrym wstępem, natomiast kolejnym krokiem powinno być...

Czytaj więcej

Dokumenty Google – jak to działa?

Kategorie: Przydatne narzędzia

Trudno sobie wyobrazić pracę – zwłaszcza biurową – a nawet życie codzienne, bez programów służących do edycji tekstów i...

Czytaj więcej

Co to jest tryb incognito (prywatny) przeglądarki i jak go używać?

Kategorie: Inne tematy

Cześć, podczas mojej współpracy z klientami przy tworzeniu stron internetowych bardzo często konieczne jest skorzystanie z trybu prywatnego (incognito)...

Czytaj więcej

Jak poprawnie umieszczać logo na stronie internetowej?

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli posiadasz stronę internetową lub dopiero planujesz ją założyć, koniecznie zadbaj o poprawność dodania logo firmowego w górnej części strony. Z tego...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

 

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

function ml_webform_success_1807946(){try{window.top.location.href="https://arturkosinski.pl/newsletter/potwierdz-swoj-adres-e-mail/"}catch(o){window.location.href="https://arturkosinski.pl/newsletter/potwierdz-swoj-adres-e-mail/"}} .

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG