Szanowni Państwo, do 16.07 jestem na urlopie. Na wszystkie maile odpowiem po powrocie.

Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Mam nową stronę internetową, ale nie widać jej w Google – co robić?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 10 stycznia 2024

Własna strona internetowa może stanowić świetne narzędzie reklamowe dla firmy. Bardzo często jednak nowo stworzona strona mimo, że świetnie wygląda to nie wyświetla się w wyszukiwarce Google. Może do tego dochodzić nawet w sytuacji wpisania dokładnej nazwy domeny witryny w polu wyszukiwania. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak temu zaradzić, czytaj dalej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego nowa strona internetowa nie wyświetla się w Google?
  • co zrobić w pierwszej kolejności, aby strona została zaindeksowana w Google?
  • jakie są podstawowe metody na poprawę widoczności strony w Google?

Dlaczego nowa strona nie pokazuje się w wyszukiwarkach?

Strona od razu po utworzeniu nie jest automatycznie dodawana do wyszukiwarki Google. Roboty indeksujące, które są wykorzystywane przez wyszukiwarkę potrzebują pewnego czasu na to, aby zaindeksować stronę, tzn. trafić na nią, przeskanować i sklasyfikować ją w wynikach wyszukiwania na konkretnym miejscu. Taki proces może zająć nawet kilka tygodni. Z tego też powodu warto na samym początku uzbroić się w cierpliwość i podjąć próby promowania witryny innymi kanałami niż wyszukiwarka Google. Na stronę można będzie bowiem wejść na początku jedynie poprzez wpisanie jej adresu na pasku przeglądarki internetowej.

strona nie wyswietla sie w google

Strony nie widać jeszcze w Google – co możesz zrobić we własnym zakresie?

Oczekując na samoistne pojawienie się strony w wynikach wyszukiwania można rozpocząć samodzielnie pierwsze bezpłatne prace związane z jej pozycjonowaniem, które przyspieszą proces indeksacji strony:

  • W pierwszej kolejności warto sprawdzić a czy przypadkiem strona nie jest blokowana dla wyszukiwarki przez meta tag noindex lub plik robots.txt  (dodawany często przez twórców stron na etapie jej budowy). Jeżeli nie wiesz jak to zrobić – zapytaj autora swojej strony lub skontaktuj się ze mną.
  • W następnej kolejności można rozpocząć samodzielne promowanie witryny, które wpłynie również na jej widoczność w wyszukiwarkach. W tym celu warto zamieszczać adres strony w różnego rodzaju katalogach firm, w komentarzach na blogach czy w mediach społecznościowych. Dodanie dużej liczby odnośników do witryny jest w stanie sprawić, że strona zostanie zauważona przez roboty indeksujące .

Czas oczekiwania na pojawienie się strony to również doskonały moment na rozbudowę strony np. poprzez dodanie do niej bloga. Blog to świetne narzędzie do dzielenia się informacjami z konkretnych obszarów, a odpowiednio prowadzony jest wysoce premiowany przez wyszukiwarkę.

Bardziej zaawansowane sposoby na indeksację strony w Google

Powyżej wymienione działania można wykonać samodzielnie i najczęściej skutkują one tym, że strona pojawia się w wynikach Google przynajmniej na nazwę własną. Jeśli tak się nie stanie – istnieją bardziej zaawansowane metody, które zwykle wymagają już skorzystania z pomocy osoby z odpowiednią wiedzą techniczną. Działania te mogą przyspieszyć pojawienie się strony w wynikach wyszukiwania i obejmują takie czynności jak zintegrowanie witryny z Google Search Console i zgłoszenie tam jej adresu oraz wysłanie mapy sitemap.xml.

Specjalista od SEO powinien na tym etapie zadbać również o meta tagi znajdujące się na stronie oraz inne kwestie optymalizacyjne. Tego rodzaju działania gwarantują, że prowadzona strona internetowa pojawi się w wynikach wyszukiwania – nie tylko na nazwę własną, ale też ma szansę zyskać widoczność frazy dotyczące produktów czy usług. Sprawdź przy okazji mój film – jak być wyżej w Google.

Podstawy zdobywania klientów przez internet Kurs audio

Pozycjonowanie pod frazy kluczowe związane z ofertą

Aby strona internetowa zaczęła pozyskiwać dla nas klientów w sieci niezbędne będzie jej pozycjonowanie. Tutaj najlepiej sprawdzi się pozycjonowanie pod konkretne frazy kluczowe związane z naszą ofertą, które są wpisywane przez użytkowników w wyszukiwarce. Profesjonalna firma zajmująca się SEO będzie w stanie wybrać słowa kluczowe, które pomogą w dotarciu ze stroną do odbiorców. Dodatkowo profesjonaliści przeprowadzą także odpowiednie linkowanie, optymalizację strony pod kątem SEO czy wskażą długofalową strategię na budowanie widoczności w Google. Dowiedz się więcej o usłudze pozycjonowania stron i zobacz przykładowe efekty stałej współpracy.

Jeżeli szukasz profesjonalnego wsparcia i chcesz, aby Twoja strona została zauważona przez potencjalnych użytkowników to serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną. Zajmuję się kompleksowymi działaniami SEO od budowy strony zoptymalizowanej pod wyszukiwarki, przez dobór fraz kluczowych, po długoterminowe budowanie wzrostu widoczności w Google.

Mam nowa strone ale nie widac jej w Google

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Kto zarządza stroną internetową?

Kategorie: Strony internetowe

Jeżeli zastanawiasz się, kto zarządza powinien zarządzać stroną internetową, czy jest to konieczne oraz czy możesz robić to samodzielnie, sprawdź...

Czytaj więcej

Co to jest WCAG i dostępność na stronach internetowych?

Kategorie: Strony internetowe

Ostatnia dekada przyniosła ogromny postęp w zakresie świadomości ograniczeń, z jakimi mierzą się na co dzień osoby niepełnosprawne. Zarówno...

Czytaj więcej

UX – Co to jest User Experience?

Kategorie: Strony internetowe

Niezależnie od tego, czy klienta przywiodła do nas nasza dopracowana strategia marketingowa, czy też łut szczęścia – powinno zależeć...

Czytaj więcej

Projektowanie stron internetowych w Canva – czy to ma sens?

Kategorie: Strony internetowe Przydatne narzędzia

Profesjonaliści, którzy projektują strony internetowe, z pewnością z szerokim uśmiechem spojrzą na tytuł tego artykułu. Czy Canva – amatorskie...

Czytaj więcej

Jak zarejestrować własną domenę internetową – aktualizacja 2019

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Inne tematy

Cześć, w tym filmie pokażę Ci jak samodzielnie zarejestrować własną domenę internetową. Jest to aktualizacja filmu, który umieściłem na...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.
Sztuczna inteligencja
Rozwiń informację
Blisko 15-letnie doświadczenie w branży internetowej łączę z najnowszymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, by dostarczać usługi na najwyższym poziomie.

Skontaktuj się

 

newsletter

Zapisz się na mój newsletter i odbierz ebook
„10 cech skutecznej strony internetowej”.

Odbiorcy mojego newslettera otrzymują cyklicznie darmowe poradniki, ciekawostki, ostrzeżenia przez oszustwami oraz nowości z branży internetowej.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu

Luźniejsze treści

Blisko 15-letnie doświadczenie w branży internetowej łączę z najnowszymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, by dostarczać usługi na najwyższym poziomie.

Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG