Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Jak zwiększyć wydajność pracy dzięki darmowym narzędziom (Google Docs)

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 13 stycznia 2022

Obejrzyj ten film, jeśli chcesz zwiększyć wydajność swojej pracy dzięki darmowym narzędziom internetowym. Ten film został nagrany w 2015, jednak zasada działania Google Docs nadal jest taka sama. Poza wideo, zachęcam do przeczytania artykułu poniżej, który został zaktualizowany do „dzisiejszych czasów”.

 

Wprowadzenie do filmu

W tym wideo przedstawiam fragment szkolenia wideo które nagrałem kilka lat temu. Szkolenie nosiło tytuł „Jak zdobywać klientów przez internet w 2015 roku”. Z filmu dowiesz się, jak wykorzystać darmowe narzędzia internetowe (Google Docs) do tego, aby zwiększyć wydajność swojej pracy, usprawnić swoje działania, czy lepiej komunikować się ze swoim zespołem. Przy okazji sprawdź mój aktualny kurs audio Podstawy zdobywania klientów przez internet.

Co to jest Google Docs

Google Docs to – można powiedzieć – darmowy pakiet Office dostępny przez internet. W momencie tworzenia tego nagrania wideo było to dość innowacyjne narzędzie. W dzisiejszych czasach większość dostawców danych w chmurze udostępnia tego typu narzędzia (np. Dropbox Papers, czy Office 365). Niemniej jednak, nadal warto zapoznać się z informacjami na temat Google Docs. W ramach pakietu Google Docs otrzymujemy narzędzia online podobne do Worda, Excela i PowerPoinsta. Znajdziesz je pod adresem https://docs.google.com/

Aby korzystać z Google Docs musisz posiadać konto Google. Jeśli go nie masz – utwórz je podczas pierwszego uruchomienia tego pakietu. Zobaczmy teraz, co można zrobić z pomocą Google Docs.

Google Docs – zalety tego rozwiązania

Aplikacja Dokumenty to odpowiednik Worda. Nawet sam interfejs aplikacji jest podobny do popularnego edytora tekstu. Oczywiście jest mniej rozbudowany, jednak z powodzeniem pozwala na tworzenie treści tekstowych. Podobnie rzecz się ma z Arkuszami (odpowiednik Excela) oraz Prezentacjami (odpowiednik PowerPointa).

Jakie są zalety korzystania z Google Docs?

  • Wszystkie dane przechowywane są w chmurze Google. Możemy mieć do nich dostęp z dowolnego urządzenia i miejsca. Pod warunkiem, że zalogujemy się na swoje konto Google.
  • Dane w tworzonych dokumentach zapisują się automatycznie. Zapomnij o tym, że wyłączyłeś program nie zapisując zmian w pliku.
  • Wszystkie dokumenty Google można udostępniać innym osobom. Mogą one wprowadzać zmiany (tryb edytora), dodawać komentarze lub sugestie (tryb komentowania). Dzięki temu łatwo i szybko (oraz co najważniejsze zdalnie) można wspólnie pracować nad treściami.

W filmie powyżej pokazuję na praktycznym przykładzie różne funkcje interfesjsu Google Docs, takie jak udostępnianie plików, sugerowanie, korzystanie z formatowania tekstu, zarządzanie zbiorem dokumentów, itd.

Do czego wykorzystuję Google Docs?

Przyznam szczerze, że aktualnie korzystam z pakietu Office 365 i innych aplikacji do zadań, które kiedyś realizowałem w Google Docs. Jednak w czasach, gdy nagrywałem powyższy film moim domyślnym narzędziem do pracy z tekstami czy arkuszami, były właśnie Google Docs. Podobała mi się mobilność tego rozwiązania. Przykładowe sprawy, które trzymałem w Google Docs:

  • przechowywałem i aktualizowałem listę stałych zleceń od klientów (aktualnie robię to w osobnej aplikacji)
  • weryfikowałem stałe zlecenia i statusy płatności (aktualnie wykorzystuję do tego aplikację do faktur)
  • używałem Google Docs jako listę zadań do zrobienia, do której miałem dostęp online (aktualnie wykorzystuję aplikację Things 3 na Maca i iOS)
  • utrzymywanie feedów produktowych do Google Merchant Center (to akurat robię do dziś)
  • wzory umów, raportów, itd (aktualnie robię to w Office 365)
  • prowadzenie spraw bieżących z członkami zespołu (aktualnie używam do tego głównie Trello i Slacka)

Google Docs z pewnością może mieć jeszcze sporo innych, standardowych zastosowań. Czy będziesz z tego korzystać, czy nie – Twoja decyzja. Myślę jednak, że warto to narzędzie przetestować, ponieważ tworzenie i przechowywanie danych w chmurze zwiększa wydajność i komfort naszej pracy.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Zakup strony internetowej – krok po kroku

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli planujesz założyć stronę internetową to z tego filmu dowiesz się czego możesz się spodziewać w trakcie współpracy z...

Czytaj więcej

Google Optimize – co to jest?

Kategorie: Przydatne narzędzia

Stworzenie strony internetowej jest obecnie jednym z pierwszych kroków podejmowanych przez nowych przedsiębiorców. Także firmy istniejące od dawna na...

Czytaj więcej

Jak zakryć tablice rejestracyjne na zdjęciu samochodu?

Kategorie: Inne tematy

Jeśli chciałbyś nauczyć się jak w prosty sposób za darmo zakryć tablice rejestracyjne samochodu na zdjęciu (lub inny jego...

Czytaj więcej

Jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronie www?

Kategorie: Strony internetowe E-commerce

Cześć, w poniższym filmie opowiem o tym, jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronie lub sklepie internetowym. Najczęściej prowadzeniem stron...

Czytaj więcej

Kto zarządza stroną internetową?

Kategorie: Strony internetowe

Jeżeli zastanawiasz się, kto zarządza powinien zarządzać stroną internetową, czy jest to konieczne oraz czy możesz robić to samodzielnie, sprawdź...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych, marketing online w ekosystemie Google) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG