Szanowni Państwo, do 16.07 jestem na urlopie. Na wszystkie maile odpowiem po powrocie.

Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Jak zweryfikować firmę? Jak sprawdzić, czy jakaś firma istnieje?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 21 lutego 2024

Jak zweryfikować dowolną firmę w Polsce? Jak sprawdzić, czy jakaś firma istnieje? I po co właściwie to robić? Jeżeli zamierzasz z kimś współpracować: kupić coś od kogoś, sprzedać, wynająć, podpisać z kimś jakąkolwiek umowę – powiedz sobie „sprawdzam” i zweryfikuj, czy ta firma rzeczywiście istnieje. Tym bardziej, że możesz to zrobić dosłownie w ciągu kilku sekund sposobem, który za chwilę Ci pokażę.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak szybko zweryfikować, czy jakaś firma istnieje? Jak sprawdzić firmę po NIP-ie?
  • jak sprawdzić, czy firma jest zamknięta lub zawieszona?
  • jak korzystać z wyszukiwarki firm CEIDG? Jak sprawdzić firmę w CEIDG?
  • jak korzystać z wyszukiwarki KRS? Jak sprawdzić firmę w KRS?

Dlaczego warto weryfikować, czy jakaś firma istnieje?

Musisz wiedzieć, że ja sprawdzam każdego swojego klienta, z którym zaczynam współpracę. Każdego, komu tworzę stronę internetową, prowadzę jakąś kampanię reklamową, itd. Zawsze wpisuję NIP czy numer KRS do narzędzi, które pokazuję w filmie i sprawdzam, czy ta firma rzeczywiście istnieje, żeby nie nadziać się na jakieś dziwne historie.

Na moim kanale YouTube znajdziesz dużo wartościowych porad związanych z biznesem czy marketingiem w internecie, skierowanych dla przedsiębiorców i osób, które chcą nimi zostać. Jeżeli czujesz, że to jest coś dla Ciebie, subskrybuj kanał, ponieważ pomoże mi to dużo przyjemniej tworzyć kolejne materiały.

A teraz przejdźmy do ekranu, gdzie pokażę Ci jak sprawdzić, czy dana firma istnieje. Jeżeli firma, którą chcesz sprawdzić nie jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, sprawdzasz tą firmę w CEIDG.

predator

Sprawdzenie firmy w wyszukiwarce firm CEIDG

CEIDG, czyli Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej. Pod tym linkiem znajdzies wyszukiwarkę firm. Możesz w niej wyszukać kontrahenta na podstawie różnych kryteriów – NIP, REGON, imię i nazwisko, itd. Na powyższym filmie pokazuję praktyczne wyszukiwanie osób o imieniu „Adam Kowalski”. W szczegółach każdego wpisu CEIDG znajdziesz informacje, czy dana firma jest aktywna, od kiedy działalność jest zarejestrowana, itd. Jeżeli dana osoba czy firma jest w tym rejestrze i jest aktywnym przedsiębiorcą to masz to sprawdzone. Wiesz, że współpracujesz z legalnie działającą firmą.

Sprawdzenie spółki w wyszukiwarce KRS

A co w przypadku, gdy chcesz sprawdzić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? Takich danych nie znajdziesz w CEIDG, ale  w wyszukiwarce KRS. Na tej stronie znajduje się prosty formularz, gdzie możesz wpisać dane spółki i wyszukać parametry, którymi dysponujesz, np. numerem KRS, NIP, REGON, nazwą. Należy tam zaznaczyć, że szukamy rejestru przedsiębiorców.

Sprawdzenie czy firma istnieje – podsumowanie

Jak widzisz, sprawdzenie czy firma istnieje jest to bardzo proste. Polecam rzeczywiście sprawdzać każdego z kim współpracujesz, aby uniknąć potencjalnych problemów.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Consent Mode, czyli tryb uzyskiwania zgody – jak informować o plikach cookies?

Kategorie: Strony internetowe

Zbieranie danych o użytkownikach strony internetowej czy sklepu internetowego znacznie ułatwia procesy marketingowe – im więcej wiemy o potencjalnym...

Czytaj więcej

Czym są konwersje w analityce internetowej?

Kategorie: Inne tematy

Posiadasz już stronę internetową lub dopiero planujesz ją zbudować? Z tego artykułu dowiesz się czym są konwersje w analityce...

Czytaj więcej

Instrukcja Google Analytics 4 – podstawy, które warto znać

Kategorie: Przydatne narzędzia

Zapraszam do zapoznania się z instrukcją korzystania z Google Analytics 4. W poniższym materiale w prosty sposób wyjaśniam jak poruszać się...

Czytaj więcej

Co to jest Catch-all i dlaczego musisz to mieć

Kategorie: Przydatne narzędzia

 Cześć, jeśli posiadasz skrzynki mailowe we własnej domenie, np. biuro @ twojafirma.pl to koniecznie musisz zainteresować się włączeniem...

Czytaj więcej

Prosta strategia reklamy internetowej dla firm z małych miast (i nie tylko)

Kategorie: Reklama w internecie

Jeśli prowadzisz firmę w małym mieście i nie miałeś/aś jeszcze styczności w reklamą w internecie, to z pewnością zainteresuje...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.
Sztuczna inteligencja
Rozwiń informację
Blisko 15-letnie doświadczenie w branży internetowej łączę z najnowszymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, by dostarczać usługi na najwyższym poziomie.

Skontaktuj się

 

newsletter

Zapisz się na mój newsletter i odbierz ebook
„10 cech skutecznej strony internetowej”.

Odbiorcy mojego newslettera otrzymują cyklicznie darmowe poradniki, ciekawostki, ostrzeżenia przez oszustwami oraz nowości z branży internetowej.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu

Luźniejsze treści

Blisko 15-letnie doświadczenie w branży internetowej łączę z najnowszymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, by dostarczać usługi na najwyższym poziomie.

Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG