Szanowni Państwo, w najbliższych tygodniach nie przyjmuję nowych zleceń. Więcej w tym filmie.

Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Jak wyróżnić aukcję Allegro po wyłączeniu szablonów html w 2017?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 13 stycznia 2022

Uwaga, ze względu na dużą liczbę zapytań informuję, że nie świadczę już usług związanych ze sprzedażą na platformie Allegro (budowa szablonów, tworzenie grafik, analiza i poprawianie aukcji, itd.) Zobacz moją aktualną ofertę tutaj

Cześć, w tym filmie pokażę jak wyróżnić aukcję po wyłączeniu obsługi szablonów HTML aukcji przez serwis Allegro w 2017 roku. Szablony, które pozwalały sprzedawcom wyróżnić się na tle konkurencji, obecnie nie są dostępne przy wystawianiu nowych aukcji, jednak nie oznacza to, że nie możemy naszych aukcji w żaden sposób wyróżnić. Zapraszam do oglądania.

Szablony Allegro – wprowadzenie

Skąd w ogóle pomysł na poruszenie tego tematu? Wielu moich klientów, którym tworzyłem sklepy internetowe (często zintegrowane z Allegro) na pewno skorzysta z tej porady, a dodatkowo w dalszym ciągu często pojawiają się na mojej skrzynce zapytania o zaprojektowanie szablonu aukcji, co teoretycznie nie ma już racji bytu na Allegro.

Jednak przeglądając możliwości nowego edytora aukcji, a także robiąc małe rozeznanie na Allegro, zauważyłem, że nadal można wyróżnić graficznie swoje aukcje, tylko w inny sposób niż wcześniej i dlatego właśnie powstał ten film.

Zacznijmy jednak od tego, dlaczego Allegro wyłączyło szablony HTML. Oficjalne stanowisko znalazłem na stronie magazyn.allegro.pl w artykule z grudnia 2017. Możemy w nim przeczytać, że:


  • „Allegro wprowadza zmiany, które ułatwią kupującym zapoznanie się z ofertą, a sprzedającym wystawianie i edycję. Od 28 listopada br. osoby posiadające konto zwykłe, przy tworzeniu oferty, korzystają z nowego edytora opisu, bez szablonów HTML. Dzięki temu na każdym urządzeniu pojawia się ten sam opis, a przeglądanie ofert staje się łatwiejsze.”
  • „Wprowadzane zmiany to dla sprzedających przede wszystkim szansa na poprawę jakości oferty i dostosowanie jej do oczekiwań klientów, którzy coraz chętniej robią zakupy za pomocą smartfonów. Już dziś blisko połowa ruchu na Allegro pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. Dlatego tak ważne jest stworzenie jednego standardu oferty, który jest przede wszystkim czytelny i użyteczny dla klientów korzystających z urządzeń mobilnych”

Mamy też informację gdzie będzie jeszcze obecny stary edytor i tak dalej – link do artykułu zostawiam w opisie filmu:

https://magazyn.allegro.pl/24208-wystawianie-przedmiotow-na-allegro-staje-sie-jeszcze-prostsze

Jak wyróżnić aukcję Allegro – przykłady

A teraz zobaczmy jak poradziło sobie z tym fantem kilka firm. Opisy aukcji, które zaprezentuję są wykonane w nowym edytorze, a założę się, że nie powiesz, że nie wyróżniają danej firmy na tle konkurencji? Zobaczmy [analiza aukcji odbywa się na ekranie, zapraszam do obejrzenia wideo powyżej].

Jak zobaczysz, aukcje te nadal wyglądają ładnie, są na nich grafiki wyróżniające danego sprzedawcę. Czym więc różni się to od starych szablonów html?

Tym, że grafiki, które wyświetlają się w szablonie aukcji kiedyś mogły być pobierane z zewnętrznego serwera i ułożone w dowolny sposób przez kod html wklejany do edytora allegro, natomiast teraz grafika, która ma być wykorzystana w opisie aukcji musi być najpierw dodana do galerii danego przedmiotu. Następnie grafikę taką możemy ułożyć w opisie aukcji według modułów, które udostępnia nowy edytor Allegro. Pozwala on między innymi dodać zdjęcie na całą szerokość, podzielić treść na kolumny i dodawać zdjęcia naprzemiennie z tekstami. Co ważne, aukcje tworzone w nowym edytorze wyświetlają się dobrze na wszystkich urządzeniach.

Co więc jest nam potrzebne, żeby wyróżnić się opisem na Allegro?

Jedna lub kilka grafik ogólnych prezentujących naszą firmę, a nie konkretnie produkt, które będziemy dodawać do każdej aukcji do galerii i następnie umieszczać jako pierwsze zdjęcie lub któreś w dalszej kolejności. Pozwoli to przepleść opis produktu grafikami, które wyróżnią nas jako firmę.

Jeśli chcesz dostosować swoje aukcje do nowego edytora Allegro i potrzebujesz grafik, które wyróżnią Twoją firmę, a być może myślisz również o założeniu sklepu internetowego, który będzie zintegrowany z Allegro, to skontaktuj się ze mną tutaj – od kilku lat moja firma realizuje tego typu usługi i z pewnością będziemy w stanie Ci pomóc.

Jeśli ta informacja była dla Ciebie przydatna – daj kciuk w górę pod filmem, a jeśli chcesz dostawać więcej tego typu porad zupełnie za darmo – zasubskrybuj mój kanał i zapisz się na newsletter.

A jakie Ty masz doświadczenia z nowym edytorem opisu aukcji Allegro? Podziel się w komentarzu do filmu na YouTube.

Do usłyszenia w kolejnym filmie!

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Kalendarz e-commerce 2018 od Prestashop

Kategorie: E-commerce Reklama w internecie

 Ze względu na archiwalny charakter filmu kalendarz nie jest już dostępny. Zapraszam do subskrypcji kanału YouTube, na którym...

Czytaj więcej

Przydatne funkcje w sklepie internetowym – cz. 1

Kategorie: E-commerce

Poznaj 5 przydatnych funkcji w sklepie internetowym, dzięki którym zwiększysz sprzedaż i usprawnisz korzystanie ze sklepu przez klientów. Zapraszam...

Czytaj więcej

Sklep internetowy – jak zacząć? Checklista 10 rzeczy do przemyślenia.

Kategorie: E-commerce

Planujesz założyć sklep internetowy, ale nie wiesz jak zacząć? To jest checklista 10 rzeczy, które musisz przemyśleć najlepiej jeszcze...

Czytaj więcej

Jakie dane dostępowe do strony www / sklepu powinieneś posiadać jako właściciel

Kategorie: Strony internetowe E-commerce

 Jakie dane do strony powinieneś otrzymać od wykonawcy? Posiadanie kompletnych danych dostępowych do swojej strony internetowej jest bardzo...

Czytaj więcej

Jak wybrać szablon do sklepu internetowego WooCommerce (i innych)

Kategorie: E-commerce

Jeśli planujesz założyć sklep internetowy to dobrym pomysłem na obniżenie kosztów początkowych będzie skorzystanie z bazy gotowych szablonów zamiast...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

 

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG