Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Jak wykonuję projekt strony internetowej? Praktyczny przykład.

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 10 stycznia 2024

Jak przebiega u mnie projektowanie strony internetowej? Pozwól, że pokażę ci na praktycznym przykładzie na ekranie.

Z tego filmu dowiesz się:

  • jak wykonuję projekt strony internetowej (realny proces projektowania pokazany na filmie)
  • jakie kroki są potrzebne, aby wykonać dobrą stronę internetową

Jak wykonuję projekt strony internetowej (realny proces projektowania pokazany na filmie)

Na powyższym filmie zobaczysz proces projektowania jednej ze stron, którą ostatnio robiłem. Przy okazji – jest to strona dla mojego biura rachunkowego, które polecam 😉 Nagrałem ekran z procesem projektowania, który trwał około godzinę i przyspieszyłem go – efekt możesz obejrzeć w filmie.

Jakie kroki są potrzebne, aby wykonać dobrą stronę internetową?

Krok 1 – Rozpoznanie biznesu i celu strony, sporządzenie szkicu strony

Jak widać na nagraniu – po lewej stronie mam szkic, który wcześniej przygotowałem. Gdy rozpoczynam współpracę z klientem nad jego nową stroną zaczynam od dokładnego rozpoznania jego firmy, konkurencji, preferencji, dotychczasowych materiałów, itd. Określam najważniejszy cel strony i pod ten cel wykonuję taki szkic / czy też prototyp. Konsultuję szkic z klientem, choć na tym etapie zwykle niewiele mu to mówi, ale mamy już jakiś punkt wyjścia odnośnie kształtu i objętości strony internetowej.

Krok 2 – Projekt graficzny

W kolejnym kroku robię to co widzisz teraz na ekranie. Mając gotowy szkic i zaplanowaną koncepcję wizualną, zdjęcia, kolorystykę, itd wykonanie takiego projektu strony głównej od czystej kartki zajmuje mi około 1 godziny. 13 lat temu robiłem to chyba z tydzień 🙂

Krok 3 – Wdrożenie WordPress, programowanie szablonu, uzupełnienie treścią

Po wykonaniu projektu strony głównej pokazuję go klientowi, ustalamy ewentualne poprawki, a następnie wykonuję projekty podstron. Po pełnej akceptacji projektu przechodzę do etapu wdrożenia – uruchamiam wtedy system zarządzania treścią WordPress i programuję indywidualnie szablon, uzupełniam treści. W efekcie z projektu JPG powstaje gotowa strona internetowa.

Szablon zaprojektowany indywidualnie czy gotowy?

Szablon zaprojektowany indywidualnie jest dużo bezpieczniejszy i lepiej zoptymalizowany niż szablony gotowe, które można kupić w internecie. Są jednak sytuacje, w których warto skorzystać z gotowców i sam też nieraz robię takie strony. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w innym moim filmie: Strona internetowa z gotowego szablonu – wady i zalety.

Jeżeli szukasz kogoś, kto wykonuje strony internetowe, sprawdź moją ofertę tworzenia stron internetowych.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Instrukcja Google Analytics 3 (podstawy)

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Przydatne narzędzia

Ten film i artykuł dotyczy starej wersji Google Analytics 3 (Universal Analytics). Zapraszam do obejrzenia instrukcji Google Analytics 4...

Czytaj więcej

Domeny za 0zł – czy to się opłaca?

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Reklama w internecie Inne tematy

Jeśli planujesz założenie strony internetowej to prędzej czy później natkniesz się na temat rejestracji domeny. Zobaczysz wtedy, że ile...

Czytaj więcej

Stan witryny w WordPress – dlaczego warto tu zaglądać?

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli korzystasz z WordPressa i posiadasz wersję minimum 5.2, w Twoim panelu administracyjnym znajdziesz ekran Stan witryny. W tym...

Czytaj więcej

Strona typu one page, single page – co to jest?

Kategorie: Strony internetowe

Jeżeli interesuje Cię odpowiedź na pytanie co to jest strona internetowa, czy też aplikacja typu one page lub single page,...

Czytaj więcej

Uwaga na podejrzane smsy o przedłużeniu domeny

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Inne tematy

W tym filmie chciałbym podpowiedzieć Ci co zrobić, kiedy jako właściciel strony internetowej dostałeś sms z informacją, że kończy...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

 

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

function ml_webform_success_1807946(){try{window.top.location.href="https://arturkosinski.pl/newsletter/potwierdz-swoj-adres-e-mail/"}catch(o){window.location.href="https://arturkosinski.pl/newsletter/potwierdz-swoj-adres-e-mail/"}} .

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG