Google Partner arturkosinski.pl
Wycena online
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Jak wybrać wykonawcę strony internetowej?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 18 grudnia 2021

Jeżeli stoisz przed wyborem wykonawcy strony internetowej – zapoznaj się z tym krótkim artykułem, w którym podpowiem Ci na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, aby nie wejść na przysłowiową minę.

01 Jak wybrać wykonawcę strony internetowej

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wybrać wykonawcę strony internetowej
  • na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy strony internetowej
  • czy warto wybierać wykonawcę tylko na podstawie najniższej ceny usługi

Jak wybrać wykonawcę strony – wprowadzenie

Od kiedy moja firma funkcjonuje w branży tworzenia stron internetowych, czyli od 2010 roku, na rynek systematycznie wchodzą nowe podmioty zajmujące się wykonywaniem stron. Niektóre z nich pozostają w branży na dłużej, inni po kilku miesiącach zwijają swój interes. Tak duży wybór wykonawców może przyprawić o ból głowy inwestora, który chce zlecić wykonanie strony internetowej. Postanowiłem przygotować kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze wykonawcy. Jeśli nie masz czasu na dalsze czytanie, a po prostu chcesz wybrać dobrze – zapoznaj się z moją ofertą i skontaktuj się ze mną ☺️.

Wybór wykonawcy strony www – najprostsze rozwiązanie

Najprostszym rozwiązaniem, jak chyba w każdej innej dziedzinie życia, jest wybór firmy z polecenia. Zanim zaczniesz szukać wykonawcy strony www na własną rękę, popytaj swoich znajomych, czy ktoś z nich korzystał z takich usług w ostatnim czasie i może kogoś polecić. Jeśli tak – wykorzystaj ten kontakt i sprawdź ofertę, tym bardziej jeśli otrzymałeś pozytywne referencje o danej firmie. Pamiętaj jednak, że firmy wykonujące strony to nie roboty i zdarza się, że nie utrzymują one powtarzalnej wysokiej jakości. Może to mieć związek np. z zatrudnianiem praktykantów, czy „juniorów” i powierzanie im ważnych zadań czasem bez żadnej kontroli. Z tego powodu warto zawsze skontaktować się również z innymi firmami, które wykonują strony, choćby po to, by porównać oferty.

02 jak wybrać wykonawce strony

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy strony

W mojej ocenie przy wyborze wykonawcy strony internetowej warto zwrócić uwagę na następujące sprawy:

  • Wielkość firmy – istnieje spora różnica między współpracą z freelancerem (osobą, która wykonuje strony) a agencją. Współpracując z freelancerem zawsze masz bezpośredni kontakt z osobą, która wykonuje Twoje zlecenie. Pozwala to na sprawniejszy przepływ informacji, szybszą realizację usługi, lepsze dopasowanie do Twoich oczekiwań i ogólną wysoką elastyczność współpracy. Jednocześnie cena pracy freelancera zawsze jest niższa niż pracy dużej agencji. Warto tylko znaleźć freelancera, który ma odpowiednie…
  • Doświadczenie – wydaje się naturalne, że chcemy zlecać usługi (w tym też tworzenie stron internetowych) firmom z doświadczeniem. Zwykle jednak wykonawca z wieloletnim doświadczeniem wycenia swoją pracę wyżej niż początkujący autor, dlatego wiele stron jest zlecanych osobom bez doświadczenia, studentom, praktykantom, synowi koleżanki, itd. Często efekt jest taki, że tego typu strony wymagają sporych poprawek by cokolwiek dalej z nimi zrobić (np. je pozycjonować w Google, czy reklamować w Google Ads). W tym momencie inwestor musi dodatkowo zapłacić za eliminację błędów i optymalizację strony, a łączny koszt jest wyższy, niż gdyby od razu zlecił stronę profesjonaliście. Pamiętaj, że strona internetowa to Twoje wirtualne biuro, dlatego nie można na tym oszczędzać. Co nie oznacza, że trzeba na to wydawać fortunę. Wystarczy wybrać wykonawcę, który oferuje wysoką jakość w rozsądnej cenie oraz może pochwalić się ciekawym…
  • Portfolio – 99% firm zajmujących się tworzeniem stron internetowych publikuje portfolio wykonanych prac na swojej stronie. Warto obejrzeć te projekty, sprawdzić estetykę pracy i ocenić, czy trafiają one w nasz gust. Poza portfolio warto zwrócić uwagę także na…
  • Referencje – zwykle są powiązane z doświadczeniem – im więcej referencji może pokazać wykonawca, tym więcej projektów zrealizował z pozytywnym skutkiem. Musisz wiedzieć, że można stworzyć najpiękniejszą stronę internetową, jednak proces jej tworzenia może być istną drogą przez mękę. Warto oceniać nie tylko efekt końcowy (portfolio), ale też opinię na temat samego procesu projektowego, które zwykle są odzwierciedlone w referencjach.
  • Kontakt – warto zwracać uwagę na takie detale jak szybkość odpowiedzi na maile, komunikatywność podczas rozmów telefonicznych, gotowość na spotkania offline i online. Co z tego, że otrzymasz ofertę na budowę pięknej strony za śmiesznie niską cenę, jeśli będziesz czekał na każdy etap realizacji tygodniami?
  • Formalności – każda usługa powinna być poprzedzona umową, która zabezpiecza obydwie strony transakcji i dokładnie opisuje zakres pracy i jej koszt. Za każdą dokonaną wpłatę powinieneś otrzymać fakturę. Jeśli tych dwóch elementów zabraknie, współpraca zarówno od strony inwestora, jak i wykonawcy, może być przykrym doświadczeniem. Bez faktury nie weźmiesz strony w koszty prowadzenia działalności, a bez umowy narażasz się na wzrost kosztów usługi w trakcie jej trwania, zawalenie terminów realizacji i inne sprawy, których naprawdę nie potrzebujesz. Rzetelny wykonawca zawsze podpisze z Tobą umowę oraz wystawi fakturę za realizację usługi.

03 Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy strony

Czy to już wszystko na temat wyboru wykonawcy strony internetowej?

Temat można drążyć dalej, jednak uważam, że powyższe punkty są wystarczające, aby wybrać rzetelnego wykonawcę stron i być zadowolonym z dokonanego wyboru i efektu współpracy.

Jak widzisz, nie wspomniałem w tym zestawieniu o cenach (przy okazji sprawdź ile kosztuje wykonanie strony internetowej u mnie). Czy warto szukać najtańszej usługi? Jak to w życiu bywa – oszczędny zwykle płaci dwa razy. To samo ma miejsce w branży tworzenia stron internetowych. Jako osoba, która kupuje różne produkty i usługi, zwykle eliminuję oferty najniższe i najwyższe, a pośród średniej półki cenowej szukam najwyższej jakości. Uważam, że to rozsądne podejście i sam takie podejście preferuję jako dostawca stron internetowych.

Sprawdź moją ofertę i skontaktuj się ze mną.

 

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronie www?

Kategorie: Strony internetowe E-commerce

Cześć, w poniższym filmie opowiem o tym, jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronie lub sklepie internetowym. Najczęściej prowadzeniem stron...

Czytaj więcej

Strona typu one page, single page – co to jest?

Kategorie: Strony internetowe

Jeżeli interesuje Cię odpowiedź na pytanie co to jest strona internetowa, czy też aplikacja typu one page lub single page,...

Czytaj więcej

Jak zarejestrować własną domenę internetową – aktualizacja 2019

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Inne tematy

Cześć, w tym filmie pokażę Ci jak samodzielnie zarejestrować własną domenę internetową. Jest to aktualizacja filmu, który umieściłem na...

Czytaj więcej

Menu na stronie internetowej – przegląd popularnych rozwiązań

Kategorie: Strony internetowe

Nawigacja na stronach internetowych ewoluuje wraz z rozwojem technologii. Kilkanaście lat temu 99% stron internetowych składało się z kolumny...

Czytaj więcej

Mam nową stronę internetową, ale nie widać jej w Google – co robić?

Kategorie: Strony internetowe

Własna strona internetowa może stanowić świetne narzędzie reklamowe dla firmy. Bardzo często jednak nowo stworzona strona mimo, że świetnie...

Czytaj więcej

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.