Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Jak wybrać serwer pod stronę WWW

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2022

Obejrzyj ten film, jeśli zamierzasz kupować serwer pod stronę internetową lub sklep internetowy. W filmie pokazuję na co zwracać uwagę przy wyborze serwera, jak porównywać oferty firm hostingowych, jak kupić serwer tanio i dobrze. Film został nagrany w 2015 roku, jednak nadal większość wskazówek pozostaje aktualna.

 

Jak wybrać hosting?

W tym artykule / wideo opowiem o tym, jak wybrać hosting pod stronę internetową. Na co zwracać uwagę, jak porównywać oferty , itd. Już za chwilę przejdziemy do tego tematu. Zanim jednak to zrobię chciałbym zaproponować ci udział w szkoleniu pod tytułem Jak zdobywać klientów przez internet do 2015 roku. To jest szkolenie które nagrałem z myślą o osobach które chcą pozyskać taką wiedzę chcą wdrożyć nowe metody pozyskiwania klientów do swojego biznesu.  Aktualnie mogę zaproponować zapoznanie się z kursem audio Podstawy zdobywania klientów przez internet.

4 kluczowe aspekty przy wyborze serwera

Istnieje dużo szczegółów, które mogą mieć wpływ na wybór odpowiedniej oferty hostingowej. Myślę jednak, że dla przeciętnego człowieka nieobeznanego w technologiach internetowych, warto zwrócić uwagę na 4 kluczowe kwestie.

Pierwsza rzecz to jest limit transferu serwera, który kupujesz. Otóż Twój serwer nie powinien mieć żadnego limitu transferu. Jeśli będziesz mieć limit, grozi to tym, że jeśli zostanie on wykorzystany to strona przestanie się wyświetlać. I to jest równoznaczne z tym, jakbyś jej w ogóle nie miał.

Drugi aspekt na który warto zwrócić uwagę, to jest dostępność bazy danych bazy danych MySQL. Musisz wiedzieć, że wszystkie strony które wykorzystują system CMS, będą wymagać dostępu do bazy danych. W 2015, kiedy nagrywany był powyższy film, bazy danych nie występowały na wszystkich serwera. Aktualnie jest to standard, więc ta wskazówka się zdezaktualizowała.

Kolejna ważna kwestia która, niestety jest często pomijana przez osoby które kupują serwery, to koszt przedłużenia serwera na kolejny rok. Dostawcy hostingów oferują bardzo niskie koszty zakupu serwera na pierwszy rok. Natomiast jeśli się przyjrzeć jakie kwoty przedłużenia to już nie wygląda tak kolorowo.

Ostatnia ważna rzecz to jest dostępna powierzchnia na dysku – powierzchnia na pliki, zdjęcia itd. Tak naprawdę osobiście tą kwestię  traktuję marginalnie, ponieważ większość serwerów oferowanych obecnie na rynku ma dużą powierzchnię i naprawdę ciężko jest ją całą wykorzystać, jeśli zamierzasz prowadzić stronę firmową.

Porównanie ofert hostingowych

W dalszej części filmu porównuję na keraniex oferty wyszukane wtedy (2015) w Google – Super Host, Linuxpl i kilka innych. Sprawdzam najważniejsze parametry i oceniam, które są bardziej a które mniej korzystne. Obecnie większość z tych ofert już nie istnieje, więc postanowiłem po prostu wskazać z jakich hostingów obecnie najczęściej korzystam, są to:

Te firmy z czystym sumieniem mogę polecić, biorąc pod uwagę ofertę oraz dobrze działający support techniczny. Jeśli masz pytania w sprawie wyboru hostingu lub szukasz firmy, która wykona dla Ciebie stronę internetową, skontaktuj się ze mną.

 

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Strona typu one page, single page – co to jest?

Kategorie: Strony internetowe

Jeżeli interesuje Cię odpowiedź na pytanie co to jest strona internetowa, czy też aplikacja typu one page lub single page,...

Czytaj więcej

Co to jest WCAG i dostępność na stronach internetowych?

Kategorie: Strony internetowe

Ostatnia dekada przyniosła ogromny postęp w zakresie świadomości ograniczeń, z jakimi mierzą się na co dzień osoby niepełnosprawne. Zarówno...

Czytaj więcej

Jak sprawdzić czy Twoja strona jest responsywna?

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli posiadasz stronę www lub planujesz zlecić jej stworzenie – upewnij się, że jest / będzie ona responsywna. Z...

Czytaj więcej

Co powinna zawierać strona internetowa?

Kategorie: Strony internetowe

Planujesz stworzenie strony internetowej, ale nie wiesz jakie informacje powinna ona zawierać? Sprawdź moje wskazówki, bazujące na ponad 10-letnim...

Czytaj więcej

Zakup strony internetowej – krok po kroku

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli planujesz założyć stronę internetową to z tego filmu dowiesz się czego możesz się spodziewać w trakcie współpracy z...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych, marketing online w ekosystemie Google) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG