Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Jak wybrać operatora płatności online do sklepu internetowego

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2022

Obejrzyj ten film, jeśli zamierzasz prowadzić sklep internetowy bądź rozszerzyć swój istniejący sklep o funkcjonalność szybkich płatności internetowych. Ten film był nagrywany w 2014 roku, jednak wciąż zawiera wiele aktualnych wskazówek.

 

Płatności online – co to jest?

W tym artykule / wideo podpowiem Ci jak wybrać operatora płatności online. Jest to decyzja zazwyczaj długoterminowa, więc warto się do tego przyłożyć. Kiedy operator płatności jest nam potrzebny? Wtedy kiedy chcemy mieć sklep internetowy lub stronę internetową która realizuje szybkie przelewy internetowe (płatności online. Co to jest szybki przelew internetowy? Na pewno się spotkasz się z nim nieraz robiąc zakupy w internecie (tak było w 2014 roku, kiedy nagrywałem powyższy film – aktualnie to już praktycznie standard płatności w internecie).

Szybki przelew online działa w taki sposób, że po dokonaniu zakupu jesteś przekierowany na stronę banku, gdzie możesz zalogować się i potwierdzić wysyłkę pieniędzy do sprzedawcy – bez konieczności wpisywania numerów kont, danych płatnika, itd. Jest to duże ułatwienie i na dzień dzisiejszy każdy sklep internetowy powinien posiadać taką funkcjonalność.

Wybór operatora płatności online

Przejdźmy teraz do tematu wyboru operatora płatności płatności online. Wpisz w Google hasło „płatności online”, a zobaczysz że jest bardzo dużo firm które oferują takie usługi, np. Przelewy24, PayU, PayPal, Tpay, itd. Warto jest poświęcić trochę czasu i wybrać operatora płatności raz a dobrze, ponieważ późniejsze zmiany są uciążliwe (musisz płacić za modyfikację formy płatności w swoim sklepie itd.).

Podpowiem ci czym mogą się różnić te płatności i na co powinieneś zwracać uwagę przy wyborze. W swoich projektach korzystałem zawsze z dotpay, który został wchłonięty przez Przelewy24 i właśnie z tej platformy korzystam aktualnie, np. w moim sklepie internetowym, gdzie sprzedaję kurs Podstawy zdobywania klientów przez internet.

Operatorzy na swoich stronach rzadko podają konkretne warunki finansowe, ponieważ oferta każdej z tych firm jest indywidualna i dopasowana do konkretnego klienta (przynajmniej tak było, gdy nagrywałem powyższe wideo i sam wybierałem operatora).

Jakie płatności ponosi w związku z korzystaniem z tych szybkich przelewów internetowych? Pierwsza płatność to jest prowizja od każdej transakcji – zazwyczaj na poziomie 2 proc. Czasem jest też druga płatności – związana z wypłatą środków na konto bankowe. Pieniądze wpłacane przez klientów sklepów internetowych wędrują na konto operatora płatności i dopiero później możemy wypłacić je na nasze konto bankowe. Czasem operatorzy mogą naliczać dodatkową prowizję za taką wypłatę.

Jak wybrać operatora płatności do sklepu?

Przede wszystkim, jeśli planujesz stworzenie sklepu internetowego lub chcesz wdrożyć do swojego sklepu takie płatności, wpisz sobie w Google frazę „płatności online” i skontaktuj się ze wszystkimi firmami, które znajdziesz – poproś o indywiudlaną ofertę. Zazwyczaj dowiesz się z niej m.in. jakie prowizji możesz oczekiwać od takiego operatora.

Kolejna rzecz, o którą warto zapytać, to ile trwa wypłata środków na konto bankowe? Zdarzały się kiedyś sytacje, ze niektórzy operatorzy bardzo długo zwlekali z wypłatami środków (aktualnie chyba takie incydenty nie mają już miejsca).

Kolejna kwestia na którą warto zwrócić uwagę, jeśli robisz sklep lub stronę internetową z płatnościami, które są responsywne, czyli dopasowuje się do urządzeń mobilnych – zwróć uwagę, żeby panel płatności również dobrze wyświetlał się na urządzeniach mobilnych. W momencie nagrywania powyższego wideo nie było to oczywiste. Aktualnie wszyscy operatorzy płatności mają dobrze przygotowane strony na urządzenia mobilne, więc ta wskazówka straciła na znaczeniu.

Wybór operatora płatności – co dalej?

Jak już wybierzesz idealnego operatora płatności, uzyskaj od niego dane – zazwyczaj login i hasło. Będą one potrzebne do integracji płatności z Twoim sklepem internetowym. Jeżeli szukasz osoby, która mogłaby zintegrować dla Ciebie płatności lub postawić cały sklep internetowy, skontaktuj się ze mną.

 

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Instrukcja WooCommerce – zarządzanie produktami

Kategorie: E-commerce

W poniższej instrukcji WooCommerce (w formie tekstowej i wideo) pokażę Ci, jak zarządzać produktami w sklepie internetowym opartym na tej...

Czytaj więcej

Jak wybrać szablon do sklepu internetowego WooCommerce (i innych)

Kategorie: E-commerce

Jeśli planujesz założyć sklep internetowy to dobrym pomysłem na obniżenie kosztów początkowych będzie skorzystanie z bazy gotowych szablonów zamiast...

Czytaj więcej

Przydatne funkcje w sklepie internetowym – cz. 1

Kategorie: E-commerce

Poznaj 5 przydatnych funkcji w sklepie internetowym, dzięki którym zwiększysz sprzedaż i usprawnisz korzystanie ze sklepu przez klientów. Zapraszam...

Czytaj więcej

Co to jest certyfikat SSL i kiedy warto go mieć?

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Reklama w internecie Inne tematy

Certyfikat SSL na stronie internetowej – w poniższym wideo i artykule podpowiadam co to właściwie jest, czy potrzebujesz go...

Czytaj więcej

Ile kosztuje sklep internetowy?

Kategorie: E-commerce

Prowadzisz firmę lub dopiero ją zakładasz i myślisz o stworzeniu sklepu internetowego? Nie wiesz jakich kosztów powinieneś się spodziewać...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych, marketing online w ekosystemie Google) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG