Szanowni Państwo, do 16.07 jestem na urlopie. Na wszystkie maile odpowiem po powrocie.

Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Jak sprawdzić czy Twoja strona jest responsywna?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2022

Jeśli posiadasz stronę www lub planujesz zlecić jej stworzenie – upewnij się, że jest / będzie ona responsywna. Z tego filmu dowiesz się co to znaczy, jak to sprawdzić i dlaczego to takie istotne.

Sprawdź także te materiały:

Test responsywności strony

Cześć, jeśli zlecałeś kiedyś (lub planujesz zlecić) wykonanie strony internetowej to zapewne spotkałeś lub spotkasz się z terminem responsywności strony lub inaczej RWD, czy responsive web deisgn. Z tego filmu dowiesz się co to jest i jak sprawdzić, czy Twoja strona jest responsywna oraz dlaczego to jest takie ważne. Zapraszam do oglądania.

Co to jest responsywność

Responsywność strony internetowej polega na dostosowaniu grafiki szablonu do rozmiaru wyświetlacza, na którym strona jest prezentowana. Oznacza to, że strona, która jest responsywna będzie dobrze wyświetlać się na każdym urządzeniu – komputerze, tablecie, czy smartfonie, bez konieczności jej powiększania czy przesuwania na boki, aby przeczytać treść. 

Obecnie każda nowo tworzona strona internetowa powinna być responsywna. Ułatwi to użytkownikom mobilnym poruszanie się po niej, będzie też miało wpływ na pozycjonowanie strony w wyszukiwarce jako jeden z istotnych czynników rankingowych. 

Jeśli więc zależy Ci na wynikach w Google oraz ułatwieniu życia użytkownikom mobilnym – upewnij się, że Twoja strona jest lub będzie responsywna.

Podstawy zdobywania klientów przez internet Kurs audio

Jak sprawdzić czy Twoja strona jest responsywna

Linki do emulatorów przedstawionych w powyższym filmie:

Jeśli już masz stronę internetową, to warto sprawdzić czy jest ona responsywna – wykonać test reposnywności strony. Oczywiście byłoby ciężko fizycznie sprawdzić na każdym rodzaju tabletu czy telefonu, czy strona wyświetla się poprawnie, ale jest kilka darmowych i szybkich sposobów na sprawdzenie tego online.

  • Najprostszym sposobem jest – będąc na otwartej stronie – zwężenie okna przeglądarki do szerokości kilku centymetrów. Jeśli po takim zwężeniu zauważasz, że treść strony zmienia się tak by dostosować się do bieżącej szerokości, to Twoja strona jest responsywna. Jeśli natomiast podczas zwężania treść stoi w miejscu i musisz przesuwać ją dolnym suwakiem na boki, aby zobaczyć całą treść to jest duża szansa, że Twoja strona nie jest responsywna i będzie się ją ciężko oglądać na urządzeniach mobilnych.
  • Kolejnym sposobem na test responsywności strony są tak zwane emulatory online. Nie jest to idealne rozwiązanie i może wykazywać różnice między realnymi urządzeniami, które emuluje, jednak poglądowo warto z takiego narzędzia skorzystać. Emulator możesz znaleźć w Google np. Wpisując rwd emulator online lub skorzystaj z linków umieszczonych na początku artykułu. Na tego typu stronach zwykle musimy wpisać adres naszej strony, często też możemy wybrać konkretne urządzenie, na którym chcemy podejrzeć stronę.
  • Nic jednak nie zastąpi najlepszego sposobu, czyli sprawdzenia swojej strony internetowej na własnym telefonie / tablecie oraz na urządzeniach znajomych. Wtedy możemy mieć całkowitą pewność, że strona jest responsywna i z jej przeglądaniem nie będzie problemów. Jeśli strona wyświetla się poprawnie na Twoim telefonie to z bardzo dużym prawdopodobieństwem będzie się wyświetlać poprawnie na większości urządzeń.

Co zrobić jeśli Twoja strona nie jest responsywna?

Są dwa rozwiązania – można dorobić tą funkcjonalność do obecnej strony lub zbudować stronę od nowa, odświeżając przy okazji szatę graficzną, jeśli ta ma już swoje lata i dostosować się do aktualnych standardów graficznych i użytkowych.

Jeśli Twoja strona nie jest responsywna i chciałbyś to zmienić lub planujesz stworzenie zupełnie nowej strony internetowej i poszukujesz rzetelnej firmy, która wykona dla Ciebie taką usługę – skontaktuj się ze mną – moja firma od wielu lat realizuje strony i sklepy internetowe i na pewno będziemy w stanie Ci pomóc.

To już wszystko, co chciałem przedstawić w tym artykule. Jeśli te wskazówki były dla Ciebie przydatne – daj kciuk w górę pod filmem, a jeśli chcesz dostawać więcej tego typu porad zupełnie za darmo – zasubskrybuj mój kanał na YouTube i zapisz się na newsletter.

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat responsywności – napisz komentarz pod filmem na YouTube.

Do zobaczenia w kolejnym filmie!

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Jak poprawnie umieszczać logo na stronie internetowej?

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli posiadasz stronę internetową lub dopiero planujesz ją założyć, koniecznie zadbaj o poprawność dodania logo firmowego w górnej części strony. Z tego...

Czytaj więcej

Strona internetowa na abonament – czy to się opłaca?

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli rozważasz zakup strony internetowej w rozliczeniu abonamentowym, sprawdź czy to rzeczywiście się opłaca oraz jakie są zalety i wady takiego...

Czytaj więcej

Co to jest WCAG i dostępność na stronach internetowych?

Kategorie: Strony internetowe

Ostatnia dekada przyniosła ogromny postęp w zakresie świadomości ograniczeń, z jakimi mierzą się na co dzień osoby niepełnosprawne. Zarówno...

Czytaj więcej

Nowoczesna strona internetowa – jaka powinna być?

Kategorie: Strony internetowe

Strona internetowa to narzędzie, bez którego obecnie nie może obyć się prawdopodobnie żadna działalność komercyjna ani publiczna. Także osoby...

Czytaj więcej

Strona internetowa z gotowego szablonu – wady i zalety

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli rozważasz zakup strony internetowej, to powinieneś wiedzieć, że istnieją dwa sposoby wykonania części graficznej takiej strony – gotowy...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.
Sztuczna inteligencja
Rozwiń informację
Blisko 15-letnie doświadczenie w branży internetowej łączę z najnowszymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, by dostarczać usługi na najwyższym poziomie.

Skontaktuj się

 

newsletter

Zapisz się na mój newsletter i odbierz ebook
„10 cech skutecznej strony internetowej”.

Odbiorcy mojego newslettera otrzymują cyklicznie darmowe poradniki, ciekawostki, ostrzeżenia przez oszustwami oraz nowości z branży internetowej.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu

Luźniejsze treści

Blisko 15-letnie doświadczenie w branży internetowej łączę z najnowszymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, by dostarczać usługi na najwyższym poziomie.

Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG