Szanowni Państwo, do 16.07 jestem na urlopie. Na wszystkie maile odpowiem po powrocie.

Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Jak profesjonaliści robią strony WWW

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 13 stycznia 2022

Z filmu dowiesz się jak przebiega proces realizacji zlecenia na stronę internetową / sklep internetowy od pierwszego kontaktu z nami po gotowy serwis. Poniższe wideo nagrałem będąc na wiosennych wakacjach na Lanzarote w 2015 roku. Przeprowadziłem akurat rozmowę telefoniczną i natchnęła mnie ona do nagrania tego spontanicznego wideo na temat procesu tworzenia stron internetowych. Zapraszam do przeczytania transkrypcji tego materiału poniżej.

 

Proces tworzenia stron internetowych – transkrypcja wideo

Witam serdecznie, z tej strony Artur Kosiński. Skończyłem przed chwilą rozmowę telefoniczną, która zainspirowała mnie do nagrania tego krótkiego wideo. Widzisz, zdarza się tak przynajmniej kilka razy dziennie u mnie, że muszę tłumaczyć potencjalnym klientom proces realizacji strony internetowej. Czyli jak to wszystko przebiega od momentu, gdy Ty się do nas zgłosisz, że chcesz stronę, czy sklep internetowy do tego momentu gdy ten sklep czy strona faktycznie funkcjonuje w internecie i pozwala Ci zdobywać nowych klientów.

Pozwól więc, że w tym krótkim wideo wytłumaczę Ci, na czym to wszystko polega. Widzisz, sam proces tworzenia strony internetowej to jest tak naprawdę kilka prostych kroków. Po pierwsze i najważniejsze dla nas – to jest dokładna analiza twoich potrzeb, oczekiwań, dokładne zapoznanie się ze specyfiką Twojej działalności, z twoim biznesem. Ponieważ każdą stronę wyceniamy i programujemy indywidualnie w taki sposób aby ona była jak najbardziej skuteczna dla Twojego biznesu. [Aktualizacja – aktualnie w ofercie Tworzenia stron internetowych znajdziesz też gotowe pakiety stron z określonymi cenami].

Analiza potrzeb Klienta w procesie tworzenia stron internetowych

Dlatego właśnie pierwszym krokiem stworzenia strony jest dokładna analiza twoich potrzeb. Przeprowadzamy w tym celu ankietę, dzwonimy, spotykamy się  – w zależności od tego jak pozwala odległość między nami. [Aktualizacja – spotykamy się na żywo lub online] Zdarza się tak, że np. niektórzy klienci zgłaszają się z konkretnymi oczekiwaniami odnośnie strony – z tym jak ma wyglądać, jak ma działać, co ma na niej być itd. Natomiast inni po prostu chcą mieć stronę internetową i nie mają zielonego pojęcia o tym, co i jak.

My tworzymy dobry produkt i dlatego dla tego pierwszego klienta i dla tego drugiego. Kwestia jest po prostu ustalenia czego oczekujesz i jak chcesz, żeby to wyglądało.

Wycena strony internetowej

[Aktualizacja – sprawdź ile kosztuje strona internetowa] No więc mamy ustalone Twoje potrzeby, przeanalizowaliśmy twój biznes. Mamy pomysł na to jak zrobić swoją stronę. Stąd też kolejnym punktem jest wycena stworzenia strony. Przygotowujemy ofertę i czekamy na Twoją akceptację.

Wykonanie prototypu / szkicu strony

Kolejnym krokiem jest według mnie najważniejsza rzecz przy tworzeniu strony, a przez wiele firm zupełnie pomijana. To jest tak zwany prototyp / szkic / koncepcja budowy strony zwizualizowana w formie odręcznego rysunku. Widzisz, niektórzy amatorzy zaczynają tworzenia stron od tego, że wyszukują na przykład jakiś powszechnie dostępny szablon, następnie dostosowują go do twojej twojej firmy, dodają logo, zmieniają kolory ,zdjęcia i tak naprawdę nie zastanawiają się nad tym, czy ta strona będzie skuteczna, zoptymalizowana pod działania reklamowe i czy będzie po prostu przynosiła korzyści w przyszłości. To jest tak naprawdę najważniejsze, bo strona jest inwestycją, więc najważniejszym punktem jest poza określeniem oczekiwań – stworzenie koncepcji / prototypu dostosowanego do działalności Klienta. To tutaj tak naprawdę można popisać się kreatywnością.

184777110 743852886285689 1920982539362629089 n

Taką koncepcję Klient dostaje od nas w formie skanu.  To jest dokładnie szkic narysowany ołówkiem z zaznaczeniem gdzie jaki element powinien być, gdzie zarówno jakie sekcje, logo, menu itd.

Projekt graficzny strony

Dopiero po zaakceptowaniu takiego ogólnego szkicu przechodzimy do projektowania grafiki. To tutaj właśnie wybieramy kolory, dokładamy swoje logo, wybieramy zdjęcia, fonty i inne rzeczy. I to jest konsekwencja szkicu strony, które stworzyliśmy wcześniej. Oczywiście każdy element strony, czy to jest szkic, czy to jest projekt graficzny, poprawiamy dowolną ilość razy tak, żeby ostatecznie Klient był zadowolony. Wiele firm stosuje coś takiego że do projektu masz np. dwie rundy poprawek czyli masz dwa razy zgłosić poprawkę. Później jeżeli się to nadal nie podoba to i tak musisz to mieć bo albo dopłacić za kolejne. My projekty realizujemy w taki sposób, żebyś ty był zadowolony z ostatecznego efektu pracy. Dlatego nie mamy żadnych limitów poprawek ani takich rzeczy.

Programowanie strony internetowej i testy

Mamy więc teraz koncepcję strony, mamy projekt graficzny, który Klient akceptuje. Kolejnym elementem jest programowanie strony instalacja i na testowym serwerze, a także testy. Testy wykonywane przez naszą firmę, a także testy wykonywane przez Ciebie. Czyli możesz tę stronę klikać, sprawdzać jak ona działa. Zalogować się do panelu administracyjnego, do którego dostaniesz instrukcję wideo lub szkolenie stacjonarne, jeśli odległość na to oczywiście pozwala[Aktualizacja – na dzień dzisiejszy zapewniamy tylko szkolenie online]. W tym momencie sprawdza się jak strona działa. Jeśli masz do tego jakieś uwagi – przekazujesz nam, my to oczywiście poprawiamy tak, żebyś był zadowolony z końcowego produktu.

Instalacja strony na serwerze

W momencie, gdy mamy zaakceptowaną roboczą wersję strony, ostatnim elementem jest jej zainstalowanie na oficjalnym serwerze, na oficjalnej domenie. W efekcie jest ona już dostępna dla klientów. I cóż, w tym momencie pozostaje tylko życzyć Ci jak największej ilości klientów. Dzięki temu, że Twoja strona jest zrobiona profesjonalnie – tak jak się robi strony – tego ci oczywiście życzę i zapraszam do kontaktu w sprawie realizacji twojego projektu. Nasza rozmowa telefoniczna będzie trwała o te pięć minut krócej ponieważ to, co zwykle przekazuje na pierwszych rozmowach, usłyszałeś w tym filmie ?

 

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

5 wskazówek zanim kupisz stronę www

Kategorie: Strony internetowe

Jeśli planujesz zlecić wykonanie strony internetowej dla swojej firmy to polecam Ci obejrzeć najpierw powyższy film. Omawiam w nim 5...

Czytaj więcej

Czym są obrazy w formatach nowej generacji i dlaczego warto je stosować?

Kategorie: Strony internetowe

W ostatnich latach popularność w temacie optymalizacji stron internetowych zyskują obrazy w formatach nowej generacji. W tym artykule wyjaśniam...

Czytaj więcej

Jak sprawdzić szybkość strony internetowej?

Kategorie: Strony internetowe

Zastanawiasz się jak sprawdzić szybkość strony internetowej i do czego w ogóle jest to potrzebne? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule....

Czytaj więcej

Przegląd treści na stronie internetowej – dlaczego i kiedy warto go robić?

Kategorie: Strony internetowe

W tym artykule chciałbym zwrócić Twoją uwagę na ważne zagadnienie, jakim jest przegląd i aktualizacja treści na stronie internetowej....

Czytaj więcej

Jak wykonuję projekt strony internetowej? Praktyczny przykład.

Kategorie: Strony internetowe

Jak przebiega u mnie projektowanie strony internetowej? Pozwól, że pokażę ci na praktycznym przykładzie na ekranie. Z tego filmu...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.
Sztuczna inteligencja
Rozwiń informację
Blisko 15-letnie doświadczenie w branży internetowej łączę z najnowszymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, by dostarczać usługi na najwyższym poziomie.

Skontaktuj się

 

newsletter

Zapisz się na mój newsletter i odbierz ebook
„10 cech skutecznej strony internetowej”.

Odbiorcy mojego newslettera otrzymują cyklicznie darmowe poradniki, ciekawostki, ostrzeżenia przez oszustwami oraz nowości z branży internetowej.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu

Luźniejsze treści

Blisko 15-letnie doświadczenie w branży internetowej łączę z najnowszymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, by dostarczać usługi na najwyższym poziomie.

Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG