Szanowni Państwo, w najbliższych tygodniach nie przyjmuję nowych zleceń. Więcej w tym filmie.

Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Ile kosztuje strona internetowa? Kalkulator wyceny online

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 10 stycznia 2022

Cześć, w tym filmie chciałbym pokazać Ci co zrobiłem, aby klient który jest potencjalnie zainteresowany moimi usługami, mógł w 2 minuty poznać szacunkowy koszt wykonania zlecenia. Dotyczy to branży tworzenia stron internetowych i sklepów, jednak z powodzeniem można takie rozwiązania zastosować też w innych branżach.

Ile kosztuje strona internetowa?

Jeśli jesteś zainteresowany zleceniem wykonania strony – potraktuj powyższy film jako instrukcję obsługi mojego kalkulatora online. Jeśli prowadzisz jakikolwiek biznes – zastanów się czy mógłbyś w jakiś sposób wdrożyć podobne rozwiązanie u siebie. Ponieważ jest to coś, co oszczędza dziesiątek czy setek maili, rozmów telefonicznych, które trzeba wykonać, aby przesłać klientowi ofertę.

Sprawdź teraz treść nagrania wideo powyżej, gdzie pokażę Ci mój kalkulator wyceny online lub zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Sprawdź kalkulator online – ile kosztuje wykonanie strony internetowej

Cena strony internetowej – od czego zależy?

Trudno jest określić z góry konkretną kwotę za usługę stworzenia strony internetowej, ponieważ każdy projekt jest indywidualny i może wymagać niestandardowych rozwiązań. Można jednak podejść do tematu w ten sposób, aby wycenić gotowe pakiety stron internetowych, które składają się z określonych elementów i mają stałą cenę. Przykładowo w mojej działalności wydzieliłem dwa gotowe pakiety stron internetowych:

 • Strona wizytówka – Cała treść na stronie głównej (5 sekcji) – tak zwana strona one page;
 • Strona firmowa – Strona główna + do 5 podstron;

Każda z tych stron zawiera pewne stałe elementy, takie jak system CMS WordPress, podstawowe wdrożenie Google Analytics, szkolenie wideo z obsługi strony, indywidualny projekt graficzny, formularz kontaktowy, zakup określonej liczby zdjęć stockowych, wsparcie techniczne, czy ikony mediów społecznościowych. Aktualne ceny tych pakietów znaleźć możesz w podlinkowanym wyżej kalkulatorze wyceny strony lub w ofercie tworzenie stron internetowych.

Wpływ dodatków na cenę strony internetowej

Poza podstawowym pakietem strony internetowej, można pokusić się o wyposażenie go w elementy dodatkowe, specyficzne dla danego projektu. Mogą to być między innymi:

 • wdrożenie bloga firmowego
 • projekt logo
 • dodatkowe podstrony
 • dodatkowe wersje językowe
 • wdrożenie newslettera
 • integracja z usługami Google, takimi jak Search Console, Tag Manager, czy Google Moja Firma
 • pakiet zdjęć stockowych
 • inne funkcje indywidualne

W przypadku, gdy Klient jest zainteresowany dodatkami do podstawowego pakietu, kalkulujemy cenę na podstawie cen jednostkowych poszczególnych elementów dodatkowych. W przypadku chęci wykorzystania dużej ilości dodatków, cena ostateczna zwykle podlega określonemu rabatowi.

Cena strony niestandardowej

Dość często pojawiają się zapytania o wycenę niestandardowych stron internetowych – dużych portali, sklepów e-commerce, itd. Najczęściej Klienci podają link do wybranej strony i proszą o wycenę. Niestety wykonanie takiej kalkulacji najczęściej nie jest możliwe lub jest bardzo niedokładne. Wynika to z faktu, że nie wiemy, co znajduje się na zapleczu danej strony internetowej. Być może jest tam zwykły panel zarządzania treścią, typu WordPress. Co jednak w przypadku, gdy na zapleczu dzieje się szereg zautomatyzowanych operacji, o których nie mamy pojęcia przeglądając tylko front strony? Z tego powodu zalecam zawsze przygotowanie choćby przybliżonego opisu funkcjonowania niestandardowej strony internetowej. Aby zrealizować taki opis do wyceny można przemyśleć następujące kwestie:

 • jakie są planowane widoki strony internetowej (np. strona główna, lista postów, konto użytkownika, itd)
 • jakie są planowane role na stronie internetowej (np. administrator, redaktor treści, użytkownik zalogowany, gość)
 • jakie elementy serwisu widzą użytkownicy z poszczególną rolą i jakie działania mogą wykonać
 • w jaki sposób ma przebiegać rejestracja konta użytkownika
 • jakie dane o użytkownikach chcemy zbierać
 • jakie procesy mają być zautomatyzowane, np. powiadomienia o nowych treściach, moderacja treści przez redaktora, automatyczny zapis użytkowników do newslettera, itd.
 • jakie funkcje niestandardowe powinny zostać wdrożone, np. zakładanie konta przez social media, płatne konta użytkowników, itd.

Powyższe pytania pozwalają choć w orientacyjny sposób określić ile może kosztować niestandardowa strona internetowa.

Cena strony internetowej – na co zwracać uwagę

Jeśli decydujemy się na zakup strony, polecam przeczytać artykuł jak wybrać wykonawcę strony internetowej. Odnośnie samego kosztu wykonania usługi, warto zawsze dopytać o następujące kwestie:

 • czy w cenie strony przysługuje nam jakieś wsparcie techniczne po wykonaniu serwisu,
 • jak szybko będą realizowane nasze zapytania po wykonaniu strony internetowej (są na rynku IT firmy, które odpowiadają a zapytania w ciągu 24h albo… kilku miesięcy, czy nawet w ogóle),
 • jakie będą roczne koszty utrzymania strony w kolejnych latach (dotyczy to serwera, domeny, certyfikatu SSL, opcjonalnie opieki technicznej, czy pozycjonowania strony)
 • czy do ceny z oferty mogą zostać doliczone jakieś opłaty dodatkowe – jeśli tak, powinny one zawsze wymagać akceptacji Klienta (zwykle ma to miejsce, gdy zmieniamy koncepcję w trakcie procesu projektowania strony, np. uznajemy, że zamiast strony wizytówki wolimy wykonać stronę z podstronami lub potrzebujemy większej ilości zdjęć stockowych niż przewidziano w ofercie)

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu lub obejrzeniu wideo jesteś zainteresowany zleceniem mi wykonania strony internetowej, skontaktuj się ze mną.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

UX – Co to jest User Experience?

Kategorie: Strony internetowe

Niezależnie od tego, czy klienta przywiodła do nas nasza dopracowana strategia marketingowa, czy też łut szczęścia – powinno zależeć...

Czytaj więcej

Strona typu one page, single page – co to jest?

Kategorie: Strony internetowe

Jeżeli interesuje Cię odpowiedź na pytanie co to jest strona internetowa, czy też aplikacja typu one page lub single page,...

Czytaj więcej

Dlaczego moja strona nie wyświetla się w Google?

Kategorie: Strony internetowe

Posiadasz stronę internetową, ale nie jest ona widoczna w Google? Sprawdź moje wskazówki co zrobić, aby Twoja strona była...

Czytaj więcej

O czym pisać na blogu firmowym i dlaczego warto go prowadzić?

Kategorie: Strony internetowe

Jeszcze kilkanaście lat temu samo posiadanie strony internetowej było postrzegane jako wyznacznik wiarygodnego, solidnego przedsiębiorstwa. Wiele od tych czasów...

Czytaj więcej

Freelancer WordPress – jak mogę Ci pomóc?

Kategorie: Strony internetowe

Systemy zarządzania treścią stron internetowych (CMS) ułatwiają zarządzanie witryną i pozwalają na jej łatwe aktualizowanie. Samo stworzenie strony oraz...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

 

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG