Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Formaty reklam wideo na YouTube

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 16 stycznia 2023

System reklamowy Google Ads umożliwia emisję reklam wideo na platformie YouTube. Jeśli Twoja firma posiada jakieś zasoby wideo, zdecydowanie warto rozważyć przynajmniej test tego typu reklamy. W tym artykule przedstawię dostępne formaty reklam na YouTube i ich najważniejsze cechy. Zapraszam do lektury.

Formaty reklamy na YouTube

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym są reklamy In-Stream możliwe i niemożliwe do pominięcia
  • czym są reklamy In-Feed
  • czym są bumpery reklamowe
  • czym są reklamy Out-Stream
  • czym jest reklama w mastheadzie

W artykule przedstawię w skrótowej formie najważniejsze formaty reklam na YouTube. Reklamy te mają różne modele rozliczeń i stosowane są do różnych celów reklamowych. Pełną informację na temat formatów oraz ich właściwości znajdziesz na oficjalnej stronie supportu Google.

Reklamy In-Stream możliwe do pominięcia

Reklamy In-Stream możliwe do pominięcia to chyba najpopularniejszy format reklamy wideo na YouTube. Reklama tego typu wyświetla się przed innymi filmami, w trakcie lub po nich. Widz może pominąć reklamę po 5 sekundach. W reklamach In-Stream możliwych do pominięcia kluczowa jest dobra kreacja, która przyciągnie uwagę w pierwszych sekundach odtwarzania. Reklamy In-Stream wyświetlają się zarówno w odtwarzaczu YouTube jak i na witrynach i aplikacjach partnerskich. Reklamy takie mogą być dość długie – nawet 3 minuty.

Reklamy In-Stream niemożliwe do pominięcia

Reklamy In-Stream niemożliwie do pominięcia działają na podobnej zasadzie co te możliwe do pominięcia, z tą różnicą, że widz musi obejrzeć pełną kreację reklamową, która może trwać maksymalnie 15 sekund.

Reklamy wideo In-Feed

Reklamy typu In-Feed polegają na wyświetlaniu linku do Twojego filmu między innymi w wynikach wyszukiwania YouTube, w panelu bocznym lub na stronie głównej. Link do filmu składa się z miniatury, tytułu oraz opcjonalnie z dwóch wierszy opisu. W tego typu reklamie kluczową rolę odgrywa miniatura filmu oraz zastosowany nagłówek i opis.

Bumpery reklamowe

Bumpery reklamowe działają podobnie jak reklamy In-Stream niemożliwe do pominięcia, z tą różnicą, że trwają maksymalnie 6 sekund. Google rekomenduje stosowanie tej formy reklamy gdy chcesz docierać do dużej liczby użytkowników z krótkim, zapadającym w pamięć przekazem.

Reklamy Out-Stream

Reklamy typu Out-Stream dedykowane są dla użytkowników urządzeń mobilnych. Wyświetlają się z wyłączonym dźwiękiem, a widzowie mogą kliknąć w reklamę, aby włączyć dźwięk. Reklamy te wyświetlają się tylko na witrynach i aplikacjach partnerskich Google.

Reklamy w banerze masthead

Reklamy w mastheadie polegają na wyświetlaniu kreacji reklamowej na głównej stronie YouTube. Ich celem jest budowanie szybkiego i szerokiego zasięgu w krótkim czasie. Reklamy w mastheadzie odtwarzają się automatycznie z wyłączonym dźwiękiem się przez maksymalnie 30 sekund na górze strony głównej YouTube. Reklamy tego typu możliwe są do kupienia tylko na podstawie rezerwacji przez zespół reklamowy Google.

Podsumowanie

Jak widzisz, na YouTube istnieje dość dużo formatów reklam. Jeśli posiadasz kreacje wideo, z pewnością warto pokusić się o przetestowanie tej formy reklamy. Jeśli potrzebujesz pomocy w uruchomieniu i optymalizacji kampanii wideo na YouTube – skontaktuj się ze mną.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Skąd się biorą różnice w ilości użytkowników Google Analytics 4 i Universal Analytics?

Kategorie: Reklama w internecie

W pierwszej połowie 2023 roku przeprowadziłem kilkadziesiąt wdrożeń Google Analytics 4. Były to konfiguracje dla prostych stron firmowych, sklepów...

Czytaj więcej

Kod promocyjny Google Ads 1200 zł – jak go uzyskać?

Kategorie: Reklama w internecie

Reklama za pośrednictwem Google Ads to obecnie jedna z podstawowych form promowania firmy w internecie. Korzystają z niej zarówno...

Czytaj więcej

Jak skontaktować się z Facebookiem

Kategorie: Reklama w internecie Inne tematy

 Cześć, jeżeli masz jakiś problem związany z kontem na Facebooku i nie wiesz jak go rozwiązać, skorzystaj z...

Czytaj więcej

Koniec Google Analytics 3. Co dalej?

Kategorie: Przydatne narzędzia

Już latem przyszłego roku czekają nas duże zmiany – od 1.07.2023 r. Google Analytics 3 (Universal Analytics) zaprzestaje zbierania...

Czytaj więcej

Problem z płatnościami Przelewy24 na sklepach WooCommerce

Kategorie: E-commerce

W tym artykule opiszę case study problemu, jaki ostatnio spotkał kilku moich Klientów, posiadających sklepy internetowe oparte na platformie...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych, marketing online w ekosystemie Google) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG