Aktualnie mam przerwę od nowych projektów internetowych. Przeczytaj więcej na moim Facebooku.

Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Domeny za 0zł – czy to się opłaca?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2022

Jeśli planujesz założenie strony internetowej to prędzej czy później natkniesz się na temat rejestracji domeny. Zobaczysz wtedy, że ile firm sprzedających domeny, tyle promocji i cen. W tym filmie sprawdzimy czy rejestracja domen „za 0 zł” rzeczywiście się opłaca. Zapraszam do oglądania.

Domena za 0zł

W tym filmie pokażę Ci na co zwracać uwagę przy zakupie domeny, jednak skupimy się tylko na cennikach dostawców domen, a nie samej nazwie domeny. Na temat wyboru odpowiedniej nazwy nagrałem kiedyś osobny film, ma on już kilka lat jednak merytorycznie pozostaje aktualny. Zobacz wersję pierwotną: jak zarejestrować własną domenę internetową oraz aktualizację filmu z nowym panelem rejestatora. Przejdźmy teraz do ekranu i zobaczmy w praktyce, czy rejestracja domeny za 0zł jest opłacalna.

Podstawy zdobywania klientów przez internet Kurs audio

Zakup domeny za 0zł – transkrypcja wideo

[Treść z ekranu] Przejdźmy do wyszukiwarki Google, wpiszemy tutaj frazę domena i wejdziemy na kilka pierwszych wyników. Tutaj mam akurat 2x 0 zł [home.pl i nazwa.pl], więc to jest coś co nas interesuje, ale sprawdzimy też kilka innych stron. Zobaczymy jak to wygląda u innych operatorów.

[home.pl] Najpierw tytuł „darmowe domeny internetowe – 5 domen PL za 0 złotych rok”. Ok, tylko interesuje nas to ile zapłacimy po tym roku za każdy kolejny rok. Żeby to sprawdzić powinniśmy znaleźć coś takiego jak cennik. Zwykle to jest gdzieś ukryte. Tutaj jest na samym dole mamy cennik domen. Powiedzmy że .pl – rejestracja mamy 12 złotych brutto (cena standardowa), czyli tutaj obowiązuje ta promocja 0 złotych, natomiast za przedłużenie mamy kwotę 123 brutto. Generalnie interesuje nas odnowienie, ponieważ to jest to, co będziemy płacić co roku za utrzymanie tej domeny. Więc tutaj mamy pierwszy przykład z home.pl – gdzie mamy rejestrację za 0 zł, przedłużenie za 123 zł.

[nazwa.pl] Drugi przykład to nazwa.pl. Tutaj też mamy promocję –  domena jest za 0 zł, tutaj również powinniśmy zobaczyć cennik. Mamy w nim informację, że przedłużenie domeny kosztuje 10 złotych miesięcznie netto = 12.30 zł brutto (czyli razy 12 miesięcy, koszt wynosi prawie 150 złotych brutto za przedłużenie tej domeny).  W home.pl mieliśmy więc kwotę 123 zł, zaś w nazwa.pl 150 zł.

Kolejna firma wyszukana w Google –  tutaj też mamy 5 domen za 0 zł. Zobaczymy, czy jest tu jakiś cennik. W cenniku znajdujemy, że odnowienie domeny .pl kosztuje 123 zł brutto rocznie,  więc podobnie jak na home.pl.

[W nagraniu pokazuję jeszcze inne przykłady, w których jest podobny mechanizm rejestracji i przedłużenia domen].

Ostatnia strona, którą pokazuję to ovh.pl. Tutaj rejestracja kosztuje 10 zł netto, a przedłużenie ok. 50 zł netto. Jest to więc połowa, a nawet 1/3 ceny u innych operatorów – za dokładnie taką samą usługę. Powiedzmy, że jeżeli korzystamy przez 5 lat ze strony – u operatora ze stawką 150 zł / rok mamy łączny koszt ok. 750 zł. Natomiast w przypadku ovh jest to kwota 250 złotych.

Domena za 0zł – czy warto kupić?

No cóż, jak widać warto zawsze dobrze wczytać się w cennik czy szczegółowe warunki usługi, którą kupujemy, gdyż niewiarygodne promocje często tworzone są tylko po to, aby przyciągnąć i związać ze sobą nieświadomego klienta na długie lata i w ogólnym zestawieniu klient na tym traci.

Jeśli oglądasz film o domenach to być może planujesz zlecenie stworzenia strony internetowej lub sklepu internetowego – zobacz moją ofertę. Moja firma od kilku lat realizuje tego typu projekty i z pewnością będziemy mogli Ci pomóc.

Jeśli wskazówki z tego filmu były dla Ciebie przydatne – daj kciuk w górę pod filmem, a jeśli chcesz dostawać więcej tego typu porad zupełnie za darmo – zasubskrybuj mój kanał na YouTube i zapisz się na newsletter tutaj.

Do zobaczenia w kolejnym filmie!

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Jakie dane dostępowe do strony www / sklepu powinieneś posiadać jako właściciel

Kategorie: Strony internetowe E-commerce

 Jakie dane do strony powinieneś otrzymać od wykonawcy? Posiadanie kompletnych danych dostępowych do swojej strony internetowej jest bardzo...

Czytaj więcej

Mam nową stronę internetową, ale nie widać jej w Google – co robić?

Kategorie: Strony internetowe

Własna strona internetowa może stanowić świetne narzędzie reklamowe dla firmy. Bardzo często jednak nowo stworzona strona mimo, że świetnie...

Czytaj więcej

Instrukcja Google Analytics 3 (podstawy)

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Przydatne narzędzia

Ten film i artykuł dotyczy starej wersji Google Analytics 3 (Universal Analytics). Zapraszam do obejrzenia instrukcji Google Analytics 4...

Czytaj więcej

WordPress i komunikat „Zalecana aktualizacja PHPa” – co robić?

Kategorie: Strony internetowe

Strony internetowe na systemie WordPress posiadają wbudowany mechanizm sprawdzania wersji języka PHP na serwerze (hostingu). Z tego artykułu dowiesz...

Czytaj więcej

Kto zarządza stroną internetową?

Kategorie: Strony internetowe

Jeżeli zastanawiasz się, kto zarządza powinien zarządzać stroną internetową, czy jest to konieczne oraz czy możesz robić to samodzielnie, sprawdź...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych, marketing online w ekosystemie Google) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG