Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Co to jest CMS i dlaczego powinieneś go mieć

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2022

Obejrzyj ten film, aby uzyskać informację co to jest CMS, szczególnie jeśli planujesz zakup strony WWW lub aktualizację Twojej istniejącej strony. Dowiesz również się co zrobić, aby Twoja strona w przyszłości nie generowała niepotrzebnych kosztów.

Co to jest CMS – transkrypcja wideo

W tym siódmym wideo poradnika opowiem Ci trochę o systemach CMS do stron internetowych, czyli systemach do zarządzania treścią strony internetowej. Jest to temat, o który pyta mnie wielu klientów, którzy chcą zamówić stronę internetową. Najczęstsze pytania zadawane przez klientów to:

 • co to jest CMS
 • jak działa CMS
 • czy CMS jest prosty w obsłudze
 • dlaczego warto mieć CMS

Właśnie na te pytania odpowiadam w powyższym filmie.

Zacznijmy od tego, co to jest CMS

CMS Content Management System, czyli system zarządzania zawartością strony internetowej to panel administracyjny, w którym możemy wprowadzać w prosty sposób zmiany na stronie intertowej. Ideą tego systemu jest to, że możesz samodzielnie, bez znajomości programowania, czy pisania skryptów, zmieniać treść na swojej stronie – teksty, zdjęcia. Dzięki CMS możesz także dodawać nowe aktualności i tego typu rzeczy.

Po zalogowaniu się do tego panelu możesz zmieniać na niej różne treści. Dostępne różne rodzaje paneli administracyjnych. Sprawdź mój inny materiał – jaki CMS wybrać, aby nie przepłacać. W powyższym wideo pokazuje po krótce jak to działa, czyli krok po kroku – jak zalogować się do takiego systemu, jak wprowadzić zmiany, dodać coś, zmienić menu, itd. Sprawdź też dokładniejszą instrukcję WordPress.

Przykładowy CMS – prezentacja wideo

Na ekranie przechodzimy na przykładową stronę uruchomioną na systemie CMS WordPress. Pokazuję następnie:

 • jak zalogować się do panelu administracyjnego
 • jak wygląda interfejs WordPressa
 • które informacje w panelu są dla nas istotne
 • przełączanie się między panelem a frontem strony
 • informacja na temat wpisów i stron w WordPress
 • informacja na temat kategorii w WordPress
 • omówienie edytora treści w WordPress (formatowanie tekstu). Sprawdź przy okazji jak pisać i formatować teksty pod wyszukiwarkę Google
 • informacja na temat wtyczek WordPress
 • instrukcja dodawania zdjęć i edytowanie zdjęcia
 • dodawanie podstrony do menu

Podstawy zdobywania klientów przez internet Kurs audio

Szkolenie z obsługi CMS

Jak widzisz, korzystanie z systemu CMS na przykładzie WordPressa jest bardzo proste i intuicyjne. Do każdej strony internetowe,j którą np. kupisz na systemie CMS, powinieneś oczekiwać jakiejś instrukcji obsługi lub szkolenia z działania tej strony. Ja np. wysyłam takie instrukcje klientom w formie nagrań wideo, takich jak to powyżej. Tłumaczę w tych szkoleniach każdy element strony – jak go zmienić i edytować. Polecam Ci oczekiwać czegoś takiego od twojego wykonawcy strony internetowe,j ponieważ często się zdarza że ktoś kupi stronę opartą o CMS i wykonawca wtedy nie poczuwa się do odpowiedzialności żeby przeszkolić z obsługi tej strony. Przy okazji sprawdź jak wybrać wykonawcę strony internetowej.

Jeśli szukasz freelancera, która stworzy dla Ciebie stronę internetową, skontaktuj się ze mną.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Uwaga na podejrzane smsy o przedłużeniu domeny

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Inne tematy

W tym filmie chciałbym podpowiedzieć Ci co zrobić, kiedy jako właściciel strony internetowej dostałeś sms z informacją, że kończy...

Czytaj więcej

Domeny za 0zł – czy to się opłaca?

Kategorie: Strony internetowe E-commerce Reklama w internecie Inne tematy

Jeśli planujesz założenie strony internetowej to prędzej czy później natkniesz się na temat rejestracji domeny. Zobaczysz wtedy, że ile...

Czytaj więcej

Jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronie www?

Kategorie: Strony internetowe E-commerce

Cześć, w poniższym filmie opowiem o tym, jak poprawnie umieszczać zdjęcia na stronie lub sklepie internetowym. Najczęściej prowadzeniem stron...

Czytaj więcej

Jak sprawdzić szybkość strony internetowej?

Kategorie: Strony internetowe

Zastanawiasz się jak sprawdzić szybkość strony internetowej i do czego w ogóle jest to potrzebne? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule....

Czytaj więcej

Co powinna zawierać strona internetowa?

Kategorie: Strony internetowe

Planujesz stworzenie strony internetowej, ale nie wiesz jakie informacje powinna ona zawierać? Sprawdź moje wskazówki, bazujące na ponad 10-letnim...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

 

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

function ml_webform_success_1807946(){try{window.top.location.href="https://arturkosinski.pl/newsletter/potwierdz-swoj-adres-e-mail/"}catch(o){window.location.href="https://arturkosinski.pl/newsletter/potwierdz-swoj-adres-e-mail/"}} .

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG