Google Partner arturkosinski.pl
Wycena online
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Co to jest CMS i dlaczego powinieneś go mieć

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2022

Obejrzyj ten film, aby uzyskać informację co to jest CMS, szczególnie jeśli planujesz zakup strony WWW lub aktualizację Twojej istniejącej strony. Dowiesz również się co zrobić, aby Twoja strona w przyszłości nie generowała niepotrzebnych kosztów.

Co to jest CMS – transkrypcja wideo

W tym siódmym wideo poradnika opowiem Ci trochę o systemach CMS do stron internetowych, czyli systemach do zarządzania treścią strony internetowej. Jest to temat, o który pyta mnie wielu klientów, którzy chcą zamówić stronę internetową. Najczęstsze pytania zadawane przez klientów to:

 • co to jest CMS
 • jak działa CMS
 • czy CMS jest prosty w obsłudze
 • dlaczego warto mieć CMS

Właśnie na te pytania odpowiadam w powyższym filmie.

Zacznijmy od tego, co to jest CMS

CMS Content Management System, czyli system zarządzania zawartością strony internetowej to panel administracyjny, w którym możemy wprowadzać w prosty sposób zmiany na stronie intertowej. Ideą tego systemu jest to, że możesz samodzielnie, bez znajomości programowania, czy pisania skryptów, zmieniać treść na swojej stronie – teksty, zdjęcia. Dzięki CMS możesz także dodawać nowe aktualności i tego typu rzeczy.

Po zalogowaniu się do tego panelu możesz zmieniać na niej różne treści. Dostępne różne rodzaje paneli administracyjnych. Sprawdź mój inny materiał – jaki CMS wybrać, aby nie przepłacać. W powyższym wideo pokazuje po krótce jak to działa, czyli krok po kroku – jak zalogować się do takiego systemu, jak wprowadzić zmiany, dodać coś, zmienić menu, itd. Sprawdź też dokładniejszą instrukcję WordPress.

Przykładowy CMS – prezentacja wideo

Na ekranie przechodzimy na przykładową stronę uruchomioną na systemie CMS WordPress. Pokazuję następnie:

 • jak zalogować się do panelu administracyjnego
 • jak wygląda interfejs WordPressa
 • które informacje w panelu są dla nas istotne
 • przełączanie się między panelem a frontem strony
 • informacja na temat wpisów i stron w WordPress
 • informacja na temat kategorii w WordPress
 • omówienie edytora treści w WordPress (formatowanie tekstu). Sprawdź przy okazji jak pisać i formatować teksty pod wyszukiwarkę Google
 • informacja na temat wtyczek WordPress
 • instrukcja dodawania zdjęć i edytowanie zdjęcia
 • dodawanie podstrony do menu

Podstawy zdobywania klientów przez internet Kurs audio

Szkolenie z obsługi CMS

Jak widzisz, korzystanie z systemu CMS na przykładzie WordPressa jest bardzo proste i intuicyjne. Do każdej strony internetowe,j którą np. kupisz na systemie CMS, powinieneś oczekiwać jakiejś instrukcji obsługi lub szkolenia z działania tej strony. Ja np. wysyłam takie instrukcje klientom w formie nagrań wideo, takich jak to powyżej. Tłumaczę w tych szkoleniach każdy element strony – jak go zmienić i edytować. Polecam Ci oczekiwać czegoś takiego od twojego wykonawcy strony internetowe,j ponieważ często się zdarza że ktoś kupi stronę opartą o CMS i wykonawca wtedy nie poczuwa się do odpowiedzialności żeby przeszkolić z obsługi tej strony. Przy okazji sprawdź jak wybrać wykonawcę strony internetowej.

Jeśli szukasz freelancera, która stworzy dla Ciebie stronę internetową, skontaktuj się ze mną.

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Jak sprawdzić szybkość strony internetowej?

Kategorie: Strony internetowe

Zastanawiasz się jak sprawdzić szybkość strony internetowej i do czego w ogóle jest to potrzebne? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule....

Czytaj więcej

Jak sprawdzić do kogo należy strona internetowa?

Kategorie: Strony internetowe

Jeżeli potrzebujesz sprawdzić, kto jest właścicielem strony internetowej (a konkretniej domeny internetowej, pod którą znajduje się strona), to w tym...

Czytaj więcej

Jakie dane dostępowe do strony www / sklepu powinieneś posiadać jako właściciel

Kategorie: Strony internetowe E-commerce

 Jakie dane do strony powinieneś otrzymać od wykonawcy? Posiadanie kompletnych danych dostępowych do swojej strony internetowej jest bardzo...

Czytaj więcej

Wtyczki WordPress – poznaj moje Top 5

Kategorie: Strony internetowe Przydatne narzędzia

Jeśli posiadasz stronę internetową na WordPress (lub planujesz zlecić komuś jej stworzenie), zapoznaj się koniecznie z moimi rekomendacjami na...

Czytaj więcej

Ile kosztuje strona internetowa? Kalkulator wyceny online

Kategorie: Strony internetowe

 Cześć, w tym filmie chciałbym pokazać Ci co zrobiłem, aby klient który jest potencjalnie zainteresowany moimi usługami, mógł...

Czytaj więcej

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

Opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu