Google Partner arturkosinski.pl
Skontaktuj się
Wyszukaj na stronie...
Zamknij wyszukiwarkę

Adres e-mail powiązany z kontem Google – jak go utworzyć?

Ostatnia aktualizacja treści Ostatnia aktualizacja: 15 stycznia 2024

Bardzo często podczas tworzenia usług Google (takich jak Analytics, czy Tag Manager) mam problem z udzieleniem Klientowi dostępu do tych usług, ponieważ adres e-mail Klienta nie jest powiązany z kontem Google. W tym artykule i filmie przedstawiam w jaki sposób powiązać swój dotychczasowy e-mail z kontem Google, by móc w pełni korzystać ze wszystkich usług.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Do czego potrzebny jest adres e-mail powiązany z kontem Google?
 • Jak utworzyć adres e-mail powiązany z kontem Google?

Do czego potrzebny jest adres e-mail powiązany z kontem Google?

Jak wspomniałem we wstępie, adres e-mail powiązany z kontem Google jest potrzebny, aby udzielić dostępu do pewnych usług, takich jak Google Analytics, czy Google Tag Manager. Niestety nie można w tych narzędziach dodać dowolnego adresu e-mail. Jeśli dodawany adres nie jest powiązany z ekosystemem Google, otrzymujemy taki komunikat:

błąd adresu email

Co ważne, nie musimy tworzyć nowego adresu np. w Gmailu, aby móc logować się do Analytics czy Tag Manager. Wystarczy, że założymy nowe konto Google, a w nim podamy swój dotychczas używany adres e-mail. Sprawdźmy, jak to zrobić.

Jak utworzyć adres e-mail powiązany z kontem Google?

 • Wejdź na stronę accounts.google.com i kliknij w link na dole Utwórz konto, następnie Do użytku osobistego:
  utwórz nowe konto
 • Wypełnij Imię i nazwisko, płeć i datę urodzenia
 • W kolejnym kroku nazwanym Sposób logowania, wybierz dolny link Użyj swojego dotychczasowego adresu e-mail.
  użyj dotychczasowego adresu email
 • W kolejnym kroku wpisz swój dotychczasowy adres e-mail, a następnie potwierdź go kodem weryfikacyjnym. Google wyśle na Twój adres wiadomość z kodem, skopiuj go i wklej do formularza zakładania konta:
  wpisz swoj email
 • Po pozytywnej weryfikacji adresu ustaw hasło do swojego nowego konta Google. Za pomocą tego hasła (oraz swojego dotychczasowego maila) będziesz się logował/a do usług Google takich jak Analytics, czy Tag Manager.
  hasło
 • Google może poprosić Cię o dodatkową weryfikację, np. przez SMS wysłany na Twój numer telefonu (spokojnie, Google nie wysyła potem żadnego spamu!). W zależności od tego jaki rodzaj weryfikacji zostanie zaproponowany – wykonaj odpowiednie kroki, które są opisane na ekranie:
  telefon
 • W przypadku weryfikacji przez SMS Google zapyta Cię, czy chcesz połączyć podany nr telefonu z kontem Google, możesz zaakceptować lub pominąć tę opcję klikając w odpowiedni przycisk.
 • To już prawie wszystko, na następnej karcie zatytułowanej Sprawdź informacje o swoim koncie kliknij przycisk Dalej
  to juz prawie wszystko
 • W kolejnym oknie wybierz ustawienia Ekspresowo (1 krok)
  ekpresowe ustawienia
 • W kolejnych oknach (na moment tworzenia tego artykułu są 3 kolejne okienka formularza) zjedź na sam dół i klikaj Potwierdź lub Zgadzam się.
 • To już wszystko. Teraz zalogowany na swoje nowe konto Google. Od teraz Twój adres e-mail można będzie powiązać z usługami takimi jak Google Analytics. Gratulacje!
  koniecgiphy

Masz pytania na ten lub inny temat?

Skontaktuj się

Zobacz także

Co sprzedawać w internecie? Instrukcja Google Trends

Kategorie: E-commerce Przydatne narzędzia

Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem sprzedaży w internecie, ale nie masz jeszcze pomysłu co sprzedawać, to zapraszam Cię do...

Czytaj więcej

Ile kosztuje sklep internetowy?

Kategorie: E-commerce

Prowadzisz firmę lub dopiero ją zakładasz i myślisz o stworzeniu sklepu internetowego? Nie wiesz jakich kosztów powinieneś się spodziewać...

Czytaj więcej

Jak zmienić zdjęcie prostokątne na kwadratowe

Kategorie: Inne tematy

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak w prosty sposób zmienić zdjęcie z prostokątnego na kwadratowe bez znajomości programów graficznych, z...

Czytaj więcej

700% więcej ruchu z Google po roku pozycjonowania strony – case study

Kategorie: Efekty stałej współpracy Reklama w internecie

 Jeśli chcesz zobaczyć jakie realne efekty przynosi pozycjonowanie strony to zapraszam cię do obejrzenia tego krótkiego case study,...

Czytaj więcej

Nie widać opinii w Google? Sposoby na znikające, usunięte opinie

Kategorie: Reklama w internecie

Zdarzyła Ci się sytuacja, w której ktoś twierdzi, że dodał Ci opinię na wizytówce Google, ale opinia ta nie...

Czytaj więcej
strony www olsztyn

Rozważasz współpracę ze mną?

Sprawdź, dlaczego warto.

Bezpośredni kontakt
Rozwiń informację
Współpracowałeś kiedyś z agencją i wiesz jak ciężko się komunikować z supportem? U mnie jest inaczej. Wykonuję osobiście większość prac i kontaktujesz się tylko ze mną.
Działania, które przynoszą efekty
Rozwiń informację
Przez lata testowałem (i nadal to robię) różne rozwiązania by skupić się na tych, które po prostu działają.
Szybkie terminy realizacji
Rozwiń informację
Większość zleceń wykonuję przed zadeklarowanym terminem. Nie obiecuję gruszek na wierzbie!
Transparentność
Rozwiń informację
Przekazuję wszelkie dostępy do stron internetowych, kont reklamowych, analityki. Rozliczenia ze mną są klarowne, każda oferta opisana jest w sposób, z którego jasno wynika podział mojego wynagrodzenia oraz opcji dodatkowych (jak płatne wtyczki do stron internetowych, czy budżety reklamowe w kampaniach marketingowych).
Jakość agencji w cenie freelancera
Rozwiń informację
Wąska specjalizacja w konkretnych rozwiązaniach internetowych (tworzenie stron i sklepów internetowych WordPress, marketing online w ekosystemie Google, marketing wideo w internecie) pozwala realizować skuteczne usługi niższym kosztem niż duże firmy.
Ciągły rozwój
Rozwiń informację
Od 2010 roku, kiedy wykonałem pierwsza stronę internetową, stale podnoszę kwalifikacje w obszarach swojej specjalizacji poprzez najróżniejsze kursy, szkolenia, grupy branżowe, itd.
Darmowa dawka wiedzy
Rozwiń informację
Dzielę się wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi wskazówkami na blogu i kanale YouTube za darmo - sprawdź i subskrybuj kanał oraz newsletter. Zobacz także kurs płatny - wykład mp3 na temat podstawowych form zdobywania klientów przez internet.
Certyfikowany ekspert
Rozwiń informację
Moja wiedza z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych potwierdzona jest certyfikatami Google Ads z różnych kategorii oraz statusem Google Partner.
Bogate doświadczenie
Rozwiń informację
Współpracowałem łącznie z kilkoma setkami firm i osób prywatnych, organizacjami małymi i dużymi, ministerstwami, związkami sportowymi, firmami zagranicznymi, itd.
Wszystko w jednym miejscu
Rozwiń informację
Od budowy strony internetowej, przez skuteczne formy marketingu po analitykę i optymalizację działań - wszystko u jednego, solidnego dostawcy.

Skontaktuj się

 

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj darmowe porady oraz informacje o promocjach.

function ml_webform_success_1807946(){try{window.top.location.href="https://arturkosinski.pl/newsletter/potwierdz-swoj-adres-e-mail/"}catch(o){window.location.href="https://arturkosinski.pl/newsletter/potwierdz-swoj-adres-e-mail/"}} .

Poznaj opinie moich Klientów

referencje Artur Kosiński 2

Z przyjemnością rekomenduję firmę Pana Artura jako bardzo profesjonalnego dostawcę rozwiązań internetowych opartych na WordPress. Rozpoczęliśmy od prostych stron typu landing page. Byliśmy tak bardzo zadowoleni z każdego kolejnego projektu, że zdecydowaliśmy się współpracować gdziekolwiek jest to możliwe, m.in. przy optymalizacji, utrzymaniu, projektowaniu, itd.

Filip, crescendoapp.com
referencje artur kosinski

Z firmą Pana Artura prowadzimy stałą współpracę przy promocji naszych gabinetów kosmetycznych. Od czasu rozpoczęcia współpracy widzimy znaczny wzrost ilości nowych klientów. Polecam wszystkim firmom, które chcą rozwinąć skrzydła.

Kasia, chimera.olsztyn.pl
referencje Artur Kosiński 1

Współpraca między naszymi firmami rozpoczęła się w 2015 roku, trwa do dzisiaj i odbywa się online. Zakres współpracy obejmuje tworzenie wielu stron www, pozycjonowanie strony i projekty graficzne. Wszystkie usługi były realizowane terminowo i cechowały się wysoką jakością.

Steve, treatmed.pl
referencje-miejskie-ziele

Pan Artur nigdy nie użył słów “nie da się”, sam zaproponował najbardziej optymalne rozwiązania i możliwości. Współpracując miałam poczucie pełnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Małgorzata, miejskieziele.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Przejdź do kontaktu
Zamknij okno

Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj więcej darmowych materiałów.

Dostępność WCAG